Yabancılar İçin Türkçe Kursu

Gelişen ekonomik ve teknolojik imkanlar ülkeleri bir birine daha yakın hale getirmiştir. Nasıl ki bizler diğer ülkelere iş ve turizm amaçlı gidiyorsak, ülkemize de diğer ülkelerden gerek gezi, gerekse ticari amaçlar için gelinmektedir. Yıllık 40 milyona yaklaşan turist sayısı ile önemli ülkeler arasında yer alan Türkiye aynı zamanda üretim olanakları ile önemli ticaret merkezlerinden birisidir. Ülkemiz ile bağlarını güçlendirmek isteyen yabancılara ücretsiz Türkçe Kursu verilmektedir. Türkiye’nin her yerinde bulabilecekleri Yabancılar İçi Türkçe Kursu temel ve ileri seviyede Türkçe öğrenmelerini sağlayacaktır.

Türkçe Kursları

Türkçe Kursu
Yabancı vatandaşlara yönelik olan Türkçe eğitimi İstanbul’da İsmek’in kurslarında bulabilirsiniz. Türkçe dünya dilleri arasında en eski dillerden biri olup, en zengin kelime haznesine sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti, KKTC, Kosova, Bosna Hersek, Romanya, Makedonya ve Irak’ta Türkçe konuşan çok fazla insana rastlayabilirsiniz. Cumhuriyetin ilanı ile getirilen Türkçe dili daha önce Osmanlı İmparatorluğu tarafından Arapça temele dayalı Osmanlı Türkçesi kullanılmaktaydı. 29 Harften oluşan Türk alfabesi latin harfleri temel almaktadır.

İsmek Yabancılar İçin Türkçe Kursu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim Merkezi İSMEK yabancı dil alanında bizlere verdiği 9 farklı yabancı dile ek olarak ülkemizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar için yine ücretsiz olacak şekilde Türkçe eğitimi vermektedir. A1 ve A2 seviyesinde verilen eğitimlere tüm yabancı vatandaşlar katılabilir.

Türkçe A1: Hiç bir Türkçe bilgisi olmayanların katılacağı ilk eğitim olup, 90 saat sürecek eğitim boyunca ilk etapta harfleri, Türkçe telafuzları, sesli sessiz okunuşları ile kelime içinde kullanımı öğretilmektedir. Eğitimi tamamlayan kursiyerler günlük hayatta temel seviyede Türkçe gereksinimlerini karşılamış olurlar.

Türkçe A2: Günlük hayatta daha rahat iletişim kurmak isteyenler için Türkçe A2 branşı getirilmiş olup, 128 saat sürecek eğitimlerden oluşmaktadır. günlük hayatta karşılaşacağınız tüm Türkçe konuşmaları anlama, konuşma, okuma yazma gibi her alanda takılmadan iletişim kurmayı öğreneceksiniz.

Türkçe Kurslarına Nasıl Katılırım?
İstanbul’da yaşayan yabancı vatandaşlar Emniyet Müdürlüklerinden alacakları belge ile İsmek’in kurslarından yararlanabilir. kursiyer.ismek.org adresinden yabancı uyruklu kursiyerler butonuna tıklayarak online başvuru yapmanız gerekmektedir.

Asya ve Avrupa Kıtalarında Toprağı Olan Bir Ülke Türkiye
Resmi adı Türkiye Cumhuriyeti olup, geçmişi Osmanlı İmparatorluğu’na dayanmaktadır. 780 bin km² üzerine kurulu ülkemiz nüfusu 77 milyon ve üzeridir. Çanakkale ve İŞstanbul Boğazı asya ve avrupayı bir birinden ayırmaktadır. Bu nedenle İstanbul’un bir bölümü anadolu, bir bölümü ise avrupa yakası olarak adlandırılır. Hatta iki şehir gibi algılanan bu yakaların telefon kodlarıda farklıdır.

Çok Kültürlü Bir Ülke Türkiye
Her şehri farklı bir maneviyat iklimi içeren Türkiye aynı zamanda çok uluslu devletlerden biridir. Ülkemizde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Ermeni, Abaza hepsi bir arada sorunsuz bir şekilde yaşamaktadır. Son yıllarda ülkelerinde yaşanan savaş ve ekonomik sorunlar nedeniyle ülkemize milyonlarca yabancı insan sığınmıştır.

Ekonomik Tatil İçin İlk Seçenek
Yaz ve kış aylarında ayrı bir güzel olan ülkemizin her yerinde farklı bir güzelliği görebilirsiniz. Herkesin hayran kalacağı tatil olanaklarını daha ekonomik bir şekilde Türkiye’de bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir