Girişimcilik Kursu

Millet olarak çalışkan ve gelişime açık bir toplumuz. Dikkat ederseniz ekonomimiz üretim ve sanayiye dayalıdır. Ergenlik çağına ulaşan erkekler çalışmak için adeta can atmaktadır. Bazen çalışarak bazende okuyarak meslek sahibi olur, icra etmeye başlarız. Bazen mesleğimiz ve işimizi bir adım ileriye taşımak ister kendi işimizi kurar kendi işimizin sahibi oluruz. Eskiden olsa bir başlayalım der açılırdı şimdi ise iş kurmadan önce girişimcilik eğitimi alarak iş hayatına başlanmaktadır. Bu alanda iki farklı eğitim olup, her ikisinide aşağıda detaylıca tanıyacağız.

İsmek Girişimcilik Kursu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek Girişimcilik kursu 24 saat olup, bu süreçte sizlere en başarılı iş fikirleri ve sektörler hakkında bilgi verilmektedir. İşletme çeşitleri ve yapacağınız iş ile alakalı ileriye dönük iş proğramı hazırlama teknikleride yine göreceğiniz eğitimler arasındadır. İş kurmadan önce bilmeniz gereken hukuki mevzuat ve finansman yönetimi hakkında herşeyi bu kurslarda öğreneceksiniz.

Kosgeb Uyguamalı Girişimcilik Kursu

Öncelikle bu kurs farklı olup, konuyla alakalı olması nedeniyle bilmenizi istedim. Kosgeb açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olup devletimizin sizlere sağladığı maddi imkan denebilir. İş kurmak, kendi işinin sahibi olmak isteyenlere maksimum 100 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi ve hibe desteği vermektedir. Bu fırsattan yararlanmak için 70 saat sürecek eğitim almalısınız.

İsmek Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları
70 Saat sürecek olan Kosgeb girişimcilik kursu sonunda iş planı hazırlayıp Kosgeb’e sunmanız gerekir. İş planı nasıl bir şey olduğunu özetlemek gerekirse, nasıl bir iş kuracaksın, üretim ve iş alanınızı belirtip, yapacağınız iş için gerekli teçhizat ve eleman ihtiyacını belirtip, bunlar için gerekli tahmini masrafı belirttiğimiz bir dosyadır. Bu konuyu zaten eğitimde detaylı şekilde ele alacaksınız.

İki Eğitimden Hangisini Seçmeliyim?
Her ikiside iş kurmak isteyenler için önemli bir başlangıç olup, Kosgeb uygulamalı girişimcilik kursu aynı zamanda sizlere maddi destek sağlamaktadır. Fakat bilmeniz gereken önemli bir husus Kosgeb başvurusu onaylananlara Kosgeb al 100 Bin TL’yi işini kur demiyor. Siz kendi imkanlarınızla işinizi kurup, masrafları yaptıktan sonra yaptığınız bu masrafların faturası ile Kosgeb’den tahsil ediyorsunuz. Yani özetlemek gerekirse iş kuracak paranız yoksa başlangıç yapmanız zordur. Mutlaka başlangıç için belli bir sermayeniz olmalıdır.

Girişimcilik Kursu
Ücretsiz Meslek Edinin
Tamam iş kurmak istiyorum ama benim herhangi bir mesleğim yok diyenler içinde İsmek meslek edindirme kursları 250 farklı branş ile sizlere meslek sahibi yapıyor. Dileyen öncelikle bu kurslarımızdan yararlanmalıdır.