Gitar Kursu

8 Şekline benzeyen bir enstürman Gitar özellikle ülkemizde pop müzik olarak adlandırılan yapımlarda sıkça görmeye alışkın olduğumuz bu çalgı 10 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. En çok tercih edilen klasik yada bas gitar olarak görmeye alışkın olsakta akustik, elektro, perdesiz 7 ve 12 telli gitar şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Sanatçının tercihine göre parmakları yada pena ile çalınan bir tür telli çalgıdır. Standart hali 6 telli olup, bazı özel modellerinde ise 7 ve 12 teli olduğunu görebilirsiniz. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bu enstürmanı öğrenmek şimdi hem kolay hemde ücretsizdir.

Gitar eğitimi

İsmek Gitar Kursu
İstanbul’da yaşayan herkesin gönlünde önemli bir yer eden İsmek müzik alanında verdiği kurslar ile sanat hayatına yeni yetenekleri kazandırıyor. İşini ciddi bir şekilde yapan kurum normal kurs merkezlerine ek olarak İsmek müzik ihtisas merkezleri ile ileri seviye eğitimlere yer vermektedir.

Klasik Gitar Eğitimi
Dünya genelinde en çok tercihe dilen gitar türü klasik olup, İsmek eğitimleride klasik gitar üzerine dop dolu bir süreçten oluşmaktadır. 232 Saat çok detaylı ve bol uygulamalı eğitimlerde aşağıdaki konularda eğitim verilmektedir. Müziğin temel öğelerini öğrenerek başlanacak olup, devamında ise gitar çalmak için gerekli tutuş ve oturuş tekniklerine yer verilmektedir. Pozisyon ve ses çalışmalarına ek olarak klasik gitarlarda iki partili teknikler ile do majör ve la minör majör konularına hakim olacaksınız. Yine aynı şekilde sol, fa, re, mi, se minör dizeler öğrenerek sizde profesyonel bir şekilde gitarist olarak eğitimden ayrılacaksınız.

İstanbul’un Her Yerinde
Ücretli kurslarda bile bu kadar uzun eğitim bulamazsınız. Bununlada yetinmeyen İsmek yaklaşık 50 farklı kurs merkezinde ücretsiz gitar eğitimleri vermektedir. Hemen hemen her ilçede bir yada birden fazla kurs merkezinde klasik gitar eğitimi alabilirsiniz.

Online Kayıt Kolaylığı
Yeni eğitim öğretim döneminde bir çok yeniliğe imza atan İsmek kayıt konusundada süper bir iyileştirme yaparak online başvuru kolaylığı getirdi. Nerede olursanız olun kursiyer.ismek.org sitesinden bir tıkla kayıt olabilirsiniz. Online kayıt sonrası başvuru yaptığınız şubeye nüfus cüzdanı fotokopisi ile gitmeniz gerekmektedir. Eğitim almak isteyen arkadaşlara sanat hayatında başarılar dileriz.

11 Yorum

Yorum yap
 1. Gitarım var çalmasını bilmiyorum öğrenmek istiyorum 15 yaşındayım

 2. Mrb ben gitar kursuna nasıl başvurabilirim

  1. Başak: Kayıtlar kursiyer.ismek.ist adresinden Online olarak yapılmaktadır.

 3. Merhabalar 16 yaşındayım klasik gitar kursu içinde akustik gitarda mevcutmudur akustik gitarım var ve onun üzerinde yükselmek istiyorum klasik gitar almadan yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

  1. Enes: Modül detaylarına göz atınız.

 4. Pendik’teki şubenizde de gitar kursu var mı?

  1. Mehmet: Yeni dönem branş (2017-2018) bilgileri 27 Temmuz’dan sonra belli olacaktır. Bu tarihten sonra Branş listesine göz atabilirsin.

 5. Ben 15 yaşımdayım katılabilirim değil mi

  1. Melisa: Evet müzik eğitimlerinde alt yaş sınırı 15 olup katılabilirsiniz.

 6. 9 YAŞINDA OĞLUMU GİTAR KURSUNA GÖNDERMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

  1. Asiye: İsmek kurslarında alt yaş sınırı 15 olup, çocuğunuz henüz yararlanamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir