Kartal İsmek

İstanbul’un en yüksek dağı Aydos ve şehrin balkonu olarak tabir edilen yakacık tepesini içerisinde barındıran bir ilçe Kartal dağ, orman ve doğal güzellikler yanı sıra uçsuz bucaksız deniz ve sahilleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor. İstanbul’un farklı bir güzelliği olan adaları izleme ve 10 dakikada ulaşma fırsatı bulacağınız ilçede yarım milyona yakın insan yaşamaktadır.

Tarihi geçmişi oldukça eskiye dayanan ilçenin eski adı “Kartalimeni” olup anlamı Kartal limanı anlamına gelmektedir. Geçmişte balıkçı köyü olan Kartal günümüzde kültür sanat ve iş alanları en gelişmiş ilçeler arasında yer almaktadır.

Mesleki ve teknik alanda ücretsiz kursları bulacağınız ilçede İsmek kursları sizleri cezbedecektir. Kartal İsmek olarak 5 farklı noktada hizmet verilmektedir. Şube bilgilerini yazının devamında bulabilirsiniz.

4 Farklı Branşta Ücretsiz Yabancı Dil Eğitimi
Şengül Gülbahçe Sincap ve Müberra Ünal Türedi yönetiminde eğitim veren Kordonboyu Mahallesi İsmek kurs merkezinde ilk dikkat çeken eğitimlerden biri yabancı dil alanında olmaktadır. Kartal ilçe merkezinde 4 farklı yabancı dilde eğitim fırsatı sunulmakta olup, İngilizce, Arapça, İtalyanca ve Rusça eğitimleri kesinlikle değerlendirilmesi gereken branşlar arasında yer almaktadır.

Yabancılar İçin Türkçe Kursları
Ülkemizde yaşayan milyonlarca yabancı insanın Türkçe öğrenmesi ile geliştirilen yabancılar için Türkçe kursu ilçemizde sadece Kordonboyu mahallesi İsmek şubesinde bulabilirsiniz. Eğitimler başlangıç ve temel düzeyde olup, etrafınızda Türkçe bilmeyen varsa mutlaka bu imkanlardan haberdar etmelisiniz.

Emlak Danışmanlığı
Ülkemizde o kadar çok iş alanı var ki bazıları kısa sürede zengin olmanızı sağlayabilir. O iş kollarından biride emlak danışmanlığı olup, bu işi kulaktan doğma bilgilerle yapmak yerine daha bilinçli bir şekilde yapmak isteyenler için İsmek emlak danışmanlığı kursu vermektedir. Kartal’da bu eğitimi yine Kordonboyu şubesinde bulacaksınız.

Yönetici Asistanı
Türkiye’de yüksek öğrenim gören sayısı geçmişe göre hızla artmaktadır. Bunların %90’ı genelde yönetici olmaktadır. Göreve daha donanımlı bir şekilde başlamak isteyenler için özellikle yönetici asistanı eğitimleri çok şey ifade etmektedir. kartal’da yönetici asistanı kursu için yine Kordonboyu şubesini tercih etmelisiniz.

UĞUR MUMCU İSMEK
Kartal ilçe merkezinde yer alan eğitimleri inceledikten sonra şimdide etrafına bakalım ilk durağımız doğal güzellikler içinde bir yer olan Uğur Mumcu İsmek kurs merkezi olacaktır. Aydos ormanlarına sadece 20 metre uzaklıkta olan ve planlı yapılaşması ile dikkat çeken mahallede iki farklı İsmek kurs merkezi bulunmaktadır. Sağlık ve spor alanında eğitimlerinde yer aldığı kurslar arasında özellikle cilt bakımı ve hasta kabul işlemleri branşı büyük ilgi görmektedir.

Uğurmumcu Mahallesi, Şeyh Şamil Caddesi, No:17

0216 475 11 71

ORHANTEPE
İlçenin en gelişmiş 3. kurs merkezi olarak karşımıza çıkan İsmek Orhantepe şubesinde özellikle bilişim teknolojileri alanında eğitimler dikkat çekmektedir. Bilgisayar kullanımı, hızlı klavye kullanımı yada Web Tasarım ile geleceğin mesleklerine ilk adımı burada atabilirsiniz. Şube hakkında daha fazla bilgiye aşağıda yer alan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Orhantepe Mahallesi, Üsküdar Caddesi, No:133/2

0216 383 71 95

YAKACIK
Buraya şehrin balkonu yakıştırması yapılmaktadır. Aydos dağı yamacında kurulmuş olan şirin ve doğa ile iç içe bir yerde eğitim almak isteyenlerin tercihi her zaman Yakacık İsmek şubesi olmaktadır. Yaklaşık 30 farklı branşta eğitim imkanı bulacağınız bu şubede tekstil ve moda üzerine eğitim alma imkanınız bulunmaktadır. Kadın giysileri dikimi, modelist yardımcılığı yada ev tekstil ürünleri hazırlama branşına katılabilirsiniz. Aynı şekilde yabancı dil eğitimlerinde de oldukça şanslı şubeler arasında yer almaktadır.

Çarşı Mahallesi, Kartal Caddesi, No:2

0216 452 83 57

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir