İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri Bahçelievler Avrupa yakasında yaşayan insanların yakından tanıdığı bu ilçe 1960 yılında sadece 8 bin kişinin yaşadığı bir yer olarak anlatılır. 1982 Yılında Bakırköy’den ayrılıp, ilçe oluşu ile birlikte kaderi son derece değişmiştir. Aradan geçen zamanda nüfusu binlerce kat artan Bahçelievler şuan 600 bin’den fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Geçmişte de önemli yerleşim yerlerinden biri olmuş ve Bizanslılar buraya Hapdemon adını vermişlerdir. Geçmişte bağ bağçelik olması nedeniyle ilçenin adı Bahçelievler olarak kalmıştır.

İsmek Bahçelievler

Bahçelievler İsmek Kursları

Kültür ve sanat alanında gelişen Bahçelievler’de şuan 6 farklı üniversite bulunmaktadır. Her alanda gelişmişlik örneği gösteren Bahçelievler’de ayrıca sanat ve meslek kursları kapsamında İsmek’in geniş imkanlarını bulacaksınız. Bahçelievler İsmek kursları olarak ilçe genelinde 2’si spor merkezi olmak üzere toplamda 9 şube ile eğitim verilmektedir. İlçemizde en gelişmiş eğitim merkezi Yenibosna İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezi olarak yaklaşık 70 farklı branşta eğitim verilmektedir. Aynı şekilde sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı spor eğitimleri içinde Çalışlar ve Yenibosna spor eğitim merkezi bulunmaktadır. Şimdi hazırsanız şubeleri özetle tanıyalım.

YENİBOSNA MESLEKİ UZMANLIK MERKEZİ
İstanbul’da en gelişmiş sanat ve meslek eğitim merkezlerini bulacağınız mesleki uzmanlık merkezlerinden biride Yenibosna’da olup, İstanbul’da en çok aranan kurs merkezlerinden biridir. Metrobüse sadece 1 dakika uzaklığında olup, şehrin dört bir yanından kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. 16-45 Yaş arası bireylere yönelik olan bu kurumda özellikle bilişim teknolojileri alanında eğitimler öne çıkmaktadır. Aynı şekilde Web Tasarım, Web Programlama gibi branşlar ile uzmanlık seviyesinde meslekler sizi bekliyor. Aşağıda yer alan butona tıklayarak inanılması güç olanakları göreceksiniz. Geç kalmadan inceleyin, başvurunuzu yapın.

ÇALIŞLAR
İlçemizde en gelişmiş ikinci kurs merkezi olarak Çalışlar İsmek şubesi hizmet vermektedir. 45 Farklı branşta eğitimlerin yer aldığı şubede özellikle yabancı dil eğitimleri dikkat çekmektedir. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanca ve Rusça eğitimleri ile hiç bir ücret ödemeden 6 farklı dilde yabancı dil eğitimi sizi bekliyor. İngilizce eğitimi almak isteyenler için ayrıca ileri seviye eğitimler verilmektedir.

ŞİRİNEVLER
İlçenin en yoğun yerlerinden biri Şirinevler olup, her gün on binlerce insanı ağırlamaktadır. İş ve yaşam yerleri içerisinde barındıran Şirinevler aynı zamanda eğitim üssü olduğu söylenebilir. Eğitim kurumlarının bol alternatifleri ile yer alan semtte ayrıca İsmek Şirinevler şubesi bulunmaktadır. Giyim ve moda eğitimlerinin ağırlıklı yer aldığı branş listesi 40 farklı eğitimi içermektedir.

Bahçelievler Spor Eğitim Merkezleri
Sağlığına önem verenler içinde ücretsiz spor salonları açan İsmek Bahçelievler kapsamında 2 farklı spor merkezi ile hizmet vermektedir. Yenibosna ve Çalışlar şubelerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fitness eğitimleri olup, erkekler içinde sadece Fitness eğitimleri ile daha kaslı ve sağlam gelişmiş bir vücuda sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sağlık raporu alarak kayıt olmanızdır.

Kocasinan
Merkez Mahallesi Yenibosna Karayolu Caddesi No:10 Giriş Kat
0212 657 67 65

Soğanlı
Mustafa Kemal Paşa Caddesi Erman Sokak No:19 HZ. Ömer Camii Altı Soğanlı
0212 502 62 90

Çobançeşme
Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:30 Çobançeşme
0212 551 77 07

Siyavuşpaşa
Çavuşpaşa Caddesi Kaman Sokak No:29 Kat:2 Siyavuşpaşa Spor Kompleksi
0212 641 40 06

4 Comments

Add a Comment
 1. Hacer

  Merhaba ben internetten kayıt yaptım kesin kayıt için kursa gitmek gerekliymiş son gün 10 Ağustos yazıyordu bu doğru mudur
  şuan gitsem yardımcı olurlar mı

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Hacer: Evet geç kalmadan gidiniz. Aksi halde sizin sıranız başka bir kursiyere devredilir.

 2. Nezaket bal

  Kayıt yapamadım

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Nezaket: İlk başladığı anda binlerce insan aynı anda kayıt olmaya çalıştığı için sunucu anlık kesintilere neden olabiliyor. Devam etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.