Grafik Desen Çizimi

Özellikle başörtülü hanımlarda gördüğümüz bir birinden özel desenler aslında her biri alanında sanatkar insanların hazırladığı modellerdir. Genellikle renk ve desenleri hanımların dikkatini çekmekte olup, bazen kumaş kalitesi 2. planda kalabilir. Özellikle tekstil sektörünün son yıllarda önemli bir kolu haline gelen desen tasarımı alanında vasıflı insanların sürekli artması için başta Halk Eğitim Merkezi olmak üzere İstanbul’da İsmek tarafından Grafik Desen Çizimi kursları açılmaktadır. İleri seviye bu eğitimi kesinlikle değerlendirmelisiniz.

İsmek Grafik Desen Çizimi Kursu
Ana hatları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen desen tasarımı kursu toplamda 288 saat sürmesi planlanmıştır. Eğitimlerde grafik desen çizebilmenin yanısıra aynı zamanda imgesel kompozisyon becerisi kazandırılması amaçlanmaktadır. Eğitim süreci ilk başlarda basit geometrik formların yapımı ile başlayacak olup, devamında ise cansız modellerden desen çizme aşamasına gelecektir. Yine aynı şekilde mesleğin önemli bir aşaması tors ve insan figiri çizimi bol pratik ve uygulamalarla yapılacaktır. Objelerin grafiksel olarak yorumlanması ve verilmek istenen mesajın sembollerle anlatılması en ince detaylarına kadar gösterilmektedir.

Kumaş Desenleri Çizimi

İstanbul’da İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde
İleri seviye ve uzmanlık alanına giren eğitimler İsmek’in mesleki uzmanlık merkezlerinde öğretilmekte olup, bu kursların bir diğer özelliği ise sadece 16-45 yaş arası kursiyerleri kabul edişi ve sayısı az oluşudur. Sizde bu eğitimden istifade etmek isterseniz geç kalmadan hemen online başuru yapınız.

1 Yorum

Yorum yap
  1. triko desen kursu görmek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir