Guaj Boya Resim

İnsanlar yaşamak istedikleri hayalleri ve özlemlerini bazen satırlarla bazende resimlerle ifade etmeyi uygun görmüşlerdir. Kimisi yazdığı şiirler, kitaplar kimileri ise çizdiği resimlerle halkın gözünde yücelmiştir. Geçmişte taşlara kazınan resimler günümüz teknolojisinde daha kolay hale gelmiş hatta alacağınız eğitimler ile daha profesyonelce yapmanızın önü açılmıştır. Resim sanatı ile ilgilenenler için özellikle ücretsiz kurs bilgileri aktarmak istiyorum. Bu sayfada guaj boya resim kursları hakkında sizleri bilgilendireceğim. Faydalanacağımız eğitim kurumu İsmek olup, ücretsiz guaj boya resim kursu ile farklı bir hayata merhaba diyeceksiniz.

Guaj Boya Resim Yapma

Guaj Boya Nedir?
Normal resimlerden farklı olan Guaj öncelikle saydam olmayan ve mutlaka su ile inceltilerek kullanılması gereken bir boya türüdür. Diğer boyalar normalde kağıt üzerine işlerken guaj kağıt üzerinde bir katman oluşturmaktadır. Diğer bir özelliği ise guaj boya ışığın geçmesini önlemektedir. Guaj boya resim teniği eski mısır döneminden beri uygulandığı tarih kaynaklarında görülmektedir.

İsmek Guaj Boya Resim Kursu
Sanata ve sanatçıya verdiği önem ile adından sıkça söz ettiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek Kursları sanat ve tasarım alanında yararlanabileceğiniz eğitimlerden biride Guaj Boya Resim Kursu olup, toplamda 272 saat sürecek geniş çaplı ve detaylı eğitim sürecinden oluşmaktadır. Eğitimin ilk evresi resim çizme teknikleri ile başlayacak olup, devamında ise guaj boya ile yapılacak çalışmanın ön hazırlıkları öğretilmektedir. Guaj boyanın hazırlanışı, malzemelerin temini ve resim tasarlamayı öğreneceksiniz. Pratik uygulama evresinde ise çizgi ve noktalar, objelere açıklık, koyuluk ve ışık ve gölge oluşturmayı göreceksiniz. Guaj boya resim tekniğinde önemli konulardan olan strüktür ve perspektif tasarım anlayışına hakim olabileceksiniz.

Guaj Boya Resim Kursları İstanbul’un Her Yerinde
Halkımızın sanat anlayışına hitap eden İsmek Guaj Boya Resim Kursları oldukça yaygın olup, hemen hemen her ilçede birden fazla ismek kurs merkezinde bu eğitimi bulabilirsiniz. 16 Yaş ve üzeri herkese açık olup, başvurular yeni uygulama kapsamında sadece online yapılmaktadır. İsmek Online sayfasına kursiyer.ismek.org adresinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ile giriş yaparak kolayca kayıt olabilirsiniz.

Manzara Resimlerinde Sık Kullanılır!
Guaj boya tekniği özellikle manzara resimlerinde daha çok tercih edilen bir tekniktir. Yağlı boya gibi görünsede daha mat olması ve kağıt üzerinde oluşan tabaka ile kolayca anlaşılmaktadır.

İsmek’te yer alan tüm eğitimler ücretsiz olup, başvuru, eğitim yada sertifika alma aşamasında sizden herhangi bir şekilde ücret talep edilmez. Eğitimden istifade edeceklere şimdiden başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir