Adli Kalem İşleri

Hukuk ve adalet bir toplum’un en önemli değerleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde bir hukuk devleti olup bu alanda her zaman başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Gelişmiş adliye salonları ve avukatlık büroları ile önemli bir iş kaynağı haline gelen hukuk alanı aslında ülkemizde hukuksuzlukların azaltılmasına katkı sağlamak isteyen herkese el uzatmaktadır. Eğitimli ve vasıflı bireylere ihtiyaç her geçen gün artmakta ve bu kapsamda hukuk alanında eğitimler verilmektedir. Elbette bu alanda görev yapmak için sadece hakim, savcı, avukat olmak gerekmez. Bunların dışında arkaplanda görev alan onlarca meslek kolu bulunmaktadır. Onlardan biride Adli Kalem İşleri personeli olan yukarda bahsi geçen hukuk adamlarının adeta sağ kolu denebilir.

Adli Kalem Elemanı

İsmek Adli Kalem İşleri Kursu
Hukuk kursları alanında en dikkat çekici branş Adli Kalem İşleri olarak karşımıza çıkıyor. İstanbulda yaşayanlar için İsmek, Kayseri ilimizde yaşayanlar için Kaymek, Konya’da yaşayanlar içinse Komek kursları tarafından Adli Kalem İşleri alanında ücretsiz eğitim imkanı sunmaktadır. İsmek’ten yararlanacak bireylere 120 saat sürecek ücretsiz eğitim verilmektedir. Eğitimler esnasında hukuk’un en önemli konularını görecek hukuk terminolojisine tam anlamıyla hakim olacaksınız. Hukuk dosyalama sistemine tam hakimiyet sağlayarak, dava hizmetleri konusunda bilmeniz gereken tüm detayları bol uygulama ile öğreneceksiniz. Kişilerin anayasal hak ve sorumluluklarını ezbere bilecek ve danışmanlık konularında her geçen gün daha birikimli hale geleceksiniz.

Avukatlık Bürolarında İstihdam İmkanı
Eğitimi devamsızlık yapmadan ve başarılı olarak tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifika verilmekte olup, ülkemizde sayıları her geçen gün artan hukuk ve avukatlık bürolarında istihdamınız sağlanmaktadır. Sizde hukuka gönül veren biriyseniz bu ücretsiz kurslar tam size göre olduğu söylenebilir. İsmek Hukuk alanında iki branş olup bir diğer eğitim ise Adli Takip Elemanı kursu olup bu eğitimide tavsiye ediyoruz.

4 Yorum

Yorum yap
  1. Adli kalem kursuna giden adliyede calışabiliyomu

    1. Seda: İş bulmanda etkili olur. Adliyeler yanı sıra avukatlık bürolarında falan istihdam edilirsin. Ama tabii ki iş garantisi olmadığını hatırlatmak isterim.

  2. Ben adli kalem işleri kursuna yazılmak istiyorum. Mersinde varmıdır? Bu kurs. Yoksa uzaktan eğitim sağlıyormusunuz?

    1. Ebru: Size en yakın Halk Eğitim Merkezi kurslarına müracaat ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir