Ahşap Boyama ve Vernikleme

Hiç bir işe yaramayan bir tahta parçası yada suntadan elde edilen tasarımları daha bir ilgi çekici hale getirmek aynı zamanda o ürünün sağlığını koruyacak olan boya ve vernikleme işini yapan kişiler mobilya ve dekorasyon sektörünün vazgeçilmez elemanları arasındır. Mobilya ürünlerine güzel görünüm ve çekicilik kazandıran boya ve vernikleme işi 2 kattan oluşmaktadır. Bu uygulama ile ilk etapta dolgu atılıp kurudukran sonra çok hafif çizmeyecek kadar incelikte zımparalama yapılır. Sonrasında ise son kat olan vernikleme işlemi yapılır. Vernik aynı zamanda oldukça parlak bir görünüm vermekte olup, ahşap’a baktığında ayna misali yansıtmaktadır. Gerek marangoz ve mobilya atölyelerinde çırak olarak girenler gerekse ücretsiz ahşap boyama ve vernikleme kursu alanlar kolayca gerçekleştirmektedir. Bizde sizlere ücretsiz eğitim imkanlarından bahsedeceğiz.
İsmek Ahşap Boyama ve Vernikleme Kursu
480 Saat sürecek olan bu eğitim şuan yaklaşık 10 farklı ismek kurs merkezinde öğretilmektedir. Eğitim içeriğinde özellikle boyanacak olan yüzeylerin hazırlanma tekniği ve renk numunesi hazırlamak ilk öğrenilecek konular arasında gelmektedir. Lekeleri çıkarmak ve gerek duyulan yüzeyleri onarmak ve macun ile kapatma işlemleri yine görülecek eğitimler arasında olup bunlara müteakip boyama işlemlerine başlamaktır. Boyama ve verniklemeden dolayı hataların düzeltilmesi ve dolgu yapılıp son kat vernikleme işlemi yapılarak ahşabın son şeklini almasıdır.

İsmek Ahşap Boyama Kursu

Mesleki Yada Hobi Amaçlı
Bu eğitimi alanlar gerek mobilya sektöründe gerekse hobi amaçlı eserler ortaya koyabilir. İsteyen hediyelik eşya içinde bu mesleği oldukça kazançlı bir iş kaynağı haline dönüştürebilir. 16 Yaş ve üzeri herkese açık olan bu imkanları mutlaka kullanmalısınız.

İstihdam Alanları
Ahşap boyama ve vernikleme kursunda eğitim alan kursiyerler mobilya ve marangoz atölyeleri yanısıra tersanelerde görev yapabilirler. Gerekirse kendi işini kurableceği gibi mobilya mağazalarındada görev yapabilirler. Ahşap Teknolojisi alanında ayrıca 2 branş daha yer almaktadır. Onlarıda incelemenizi tavsiye ederiz.