Almanca Kursu

İlk olarak 1960’lı yıllarda iş ve ekmek kapısı diyerek gidenlerin tanıdığı bir dil ülke Almanya halkının yaşlı olması ve işgücü kaybı yeterli olmaması nedeniyle diğer ülkelerden çalışma gücüne ihtiyaç duyan Almanya ülkemizdende çalışan insanlar talep etmiştir. Eskiden Alamanya olarak tabir edilen ülkenin ismi resmi kayıtlarda ise Almanya Federal Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland) olarak geçmektedir. Almanya’da yabancı olarak en çok ülkemizden giden Türkler olup, ülke nüfusun yaklaşık %7’sini oluşmaktadır.

Almanca Kursu

Özellikle otomotiv sanayisi oldukça gelişmiş olan bu ülke ile ticaret yapmak yada bu ülkede yaşamak isteyenlerin mutlaka almanca bilgisi olması gerekmektedir. Geçmişteki kadar zor olmayan yabancı dil eğitimi özellikle sanat ve meslek kurslarında ücretsiz öğrenme fırsatınız bulunmaktadır. Onlardan biride İsmek olup, yabancı dil alanında ücretsiz yararlanabileceğiniz eğitimlerden biride Almanca olup, temel ve ileri seviye eğitimler verilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Almanca Kursu
Dünya genelinde milyonlarca insanın kullandığı diller arasında olup, İngilizceden sonra en çok kullanılan yabancı dil diyebiliriz. 38 Ülkede kullanılan almanca yaklaşık olarak 120 milyon insan tarafından kullanılmaktadır. AB (Avrupa Birliği) içerisindede resmi dil olup, almanca öğrenmek isteyenler için ücretsiz almanca kursları bulunmaktadır. Bunların başında en gelişmiş düzeyde eğitimi Halk Eğitim Merkezleri vermektedir. Türkiye’nin tüm ilçelerinde bulunan şubeleri ile eğitim veren HEM Almanca eğitimi için 8 farklı branşta imkan sağlamaktadır. Temel ve ileri seviye eğitimlere ek olarak 6 farklı mesleki almanca eğitimide bulunan Halk Eğitim Merkezleri bir çoğu E-Yaygın sistemine geçip, online kayıt imkanı sunsada halen bir çoğu kurs merkezlerinde kayıt yapmaktadır.

İsmek Almanca Kursu

İstanbul’un halk üniversitesi haline gelen İsmek gelen taleplere göre hareket etmekte olup, insanların ihtiyaçlarına göre yeni eğitimleri uygulamaya koymaktadır. Geçtiğimiz yıla kadar yabancı dil alanı sadece İngilizce ve Arapça’dan oluşurken gelen talepler üzerine 8 yeni dil birden eklenmiştir. Onların biride Almanca olup, A1-A2 şeklinde temel ve ileri seviye almanca eğitimi vermektedir. İstanbul’da yaşayan 16 yaş ve üzeri herkese açık olan İsmek kayıt sistemini değiştirerek sadece internet üzerinde başvuru dönemini başlatmıştır.

Almanca A1; 120 Saat sürecek olan bu eğitim özellikle hiç bir bilgisi olmayan ve ilk defa öğrenecekler için temel sevieyede eğitim vermektedir. Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz ifadeleri anlama, konuşma ve yazma becerisi kazandırılmaktadır. Aynı zamanda ileri seviye A2 almanca eğitimine katılabilmek için bu eğitimi almalı yada sertifika sahibi olamlısısınız.

Almanca A2; Öncelikle ileri seviye bir eğitim olması nedeniyle gerek ismek almanca kursu gerekse Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurs tarafından daha önce Almanca A1 seviyesinde eğitim ve sertifika almış olmanız gerekmektedir. Temel seviye almanca eğitimi alanların bilgi düzeyini geliştirmek için 160 saat sürecek ücretsiz eğitim proğramıdır. Almanca olarak konuşma, anlama ve yazışma konularına hakim olacaksınız.

Eğitimler İstanbul’un Her Yerinde
Özellikle Almanca A1 branşı için İstanbul’da en az 30 farklı kurs merkezinde eğitimi verilmektedir. Size en yakın noktada ulaşımı kolay bir şubemizden sizde ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika
Sadece öğretmekle sınırlı kalmayan İsmek aynı zamanda bilginizi kanıtlayan MEB onaylı sertifika ile iş hayatınızda oldukça katkı sağlayacak imkanları sunmaktadır. Bunların başında ise özel ve kamu kurumlarında geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika gelmektedir.

Mesleki Almanca Nerden Öğrenebilirim?
İsmek Almanca kursları sadece A1 ve A2’den oluşmakta olup, mesleki almanca için A1 ve A2 branşından sertifika almış olmanız gerekir. Bu eğitimleri İsmek’te alan kursiyerlerimiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde dilediği mesleki almanca eğitiminden yararlanabilir.

İsmek Kurslarına Nasıl Katılırım?
Kayıt sistemi baştan aşağı yenilenen İsmek Temmuz ayında başlayan kayıtlar okullar kapanana kadar açık tutmaktadır. Sizde kursiyer.ismek.org adresinden TC kimlik numarası ile 2 dakikada dilediğiniz branşa İstanbul’un dilediğiniz yerinde kolayca kayıt olabilirsiniz.

Almanya’nın Eski Popülerliği Kalmadı
Vatandaşlarımızın kara trenlere binip gittiği Almanya ile şimdiki Almanya arasında ciddi fark vardır. Şimdi orada iş bulmak ciddi anlamda zordur. İş bulanlarda sürekli değil kısa süreli çalışmalarla idare etmektedir. Almanya cumhurbaşkanı sözde ermeni soykırımı için Türkiye’yi suçlayıcı ifadeler kullanarak soykırım demiştir. Bunu kesinlikle kabul etmiyor, kendi yaptıkları sömürge ve soykırımları gözlerinin önünde canlandırmasını tavsiye ediyoruz. Osmanlı soykırım yapmadı ülkemizde kadın, çocuk yaşlı demeden katleden ermeni çetelerini sınır dışı etmiştir. Ermenistan’ı Türkiyeye maşa olarak kullanan batılı güçler eski alışkanlıklarındna kurtulmalıdır. Zira hiç birşey eskisi gibi değil, prangalarından kurtulan bir Türkiye vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir