Autocad Kursu (2 Boyutlu)

Bilgisayar teknolojisi hayatımıza girmeden önce daha fazla zaman, emek ve aynı zamanda kağıt harcanırdı. Özellikle 1990’lı yıllarda hayatımızda yer etmeye başlayan bilgisayar tabi o dönem şuan ki kadar verim ve stabil çalıştığı söylenemez. CD, DVD yerine sadece 1,44 mb hafızası bulunan disketler kullanılırdı. Genelde insanlar daha çok internet özelliğini kullansalarda aslında bilgisayar ile bazı mesleklerin icrası daha kolay hale gelmiştir. Onlardan biride teknik çizim olduğu söylenebilir. Bu alanda geliştirilmiş olan proğramlardan biride hiç şüphesiz AUTOCAD olarak kullanımı halen devam etmektedir. Bu proğramdan vazgeçemeyenler için ücretsiz kurs imkanı sunuluyor. Aşağıdaki şartlara uyan herkes bu eğitimden yararlanabilir.

2015 Autocad

İsmek Autocad Kursu
Autodesk firması tarafından 1980 yılında geliştirilmeye başlanan Autocad özellikle 2 ve 3 boyutlu teknik resim, plan, proje çizimlerinde çok önemli işlev görmektedir. Dosya türü DWG olup, vektörel tabanlıdır. Yani boyutları ne kadar büyütürseniz büyütün kalitesi bozulmaz. İstanbul’un sanat ve meslek edindirme kursları İsmek Autocad kursları ile sizlere 192 saat sürecek eğitim vermektedir. Tamamen ücretsiz ve sertifikalı bu eğitim ile kendinize yeni bir meslek, yeni bir çalışma hayatı çizmiş olacaksınız. Eğitimler esnasında yapılacak uygulamalarda geometrik çizimler, görünüş çıkarma, ölçümlendirme, özellik ekleme, yüzey işlemleri ile proğrama eklenti kurma bilgileri ele alınacaktır. İsmek Makine Teknolojisi alanında verilen eğitimlerden biri olup branşın asıl adı İki Boyutlu Çizim-Autocad olarak geçmektedir. Bu kapsamda iki boyutlu çalışmalar yapılacaktır.

Autocad Kimler Kullanır?
Üretim alanında önemli bir başarı elde eden Türkiye gelişmiş sanayisini teknolojik alt yapı ile destekliyor. Özellikle bilgisayar destekli çalışmalara önem vermiş olup, bir çok sektörde Autocad proğramı kullanılmaktadır. Bu proğrama ihtiyaç duyan mesleklerin başında hiç şüphesiz mimar, mühendis, teknik ressam ve teknikerlerin teknik resim, plan, proje ve mimarlık işlerinde en önemli yardımcı yazılarımlarından biridir.

Autocad 2015 Çıktı
40 Yıla yakın bir zamandır sürekli geliştirilen yazılım 2014 yılı mart ayında Autocad 2015’i çıkardığını duuyurdu. Bir çok yenilik ve özelliklerin eklendiği proğram daha kolay kullanım ve hızlı işlem imkanı sunuyor.

3ds Max Eğitimlerini İnceleyin
Yine aynı firma tarafından geliştirilmiş olan 3 boyutlu görsel ve animasyın yazılımı 3ds Max eğitimleri içinde İsmek sizlere ücretsiz eğitim imkanı sağlamaktadır.

Eğitime Kimler Katılabilir?
Öncelikli şart 16-45 yaş arasında olmak gerekmektedir. Bunun böyle olmasında eğitimin İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde veriliyor olmasıdır. Bunun dışında branşa özel istenen şartlar ise ilk etapta temel bilgisayar kullanım bilgisi aranmaktadır. Çünkü eğitim sürekli bilgisayarda geçeceği için bilgisayar kullanmayı bilmek gerekir. Bilmemiz gereken bir diğer işlem ile teknik resimden anlıyor olmak gerekir. Genelde yapılacak işler teknik resimler özetlenir. Bunun için bu eğitimi almak isteyenlerin teknik resim bilgisi olması gerekir.

Nasıl Başvuru Yapılır?
Yukardaki şartları taşıyan arkadaşlarımız kursiyer.ismek.org sitesinden online başvuru yapmaları gerekmektedir. Asil ve yedek kayıt imkanı sunan sisteme TC kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir