Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

İnsanlığın varoluşundan günümüze ve bizden sonrada mutlaka var olacak bir uygulama ticaret küçük, orta ölçekli ve devasa boyutta yapılan ticaretin birde kazanç boyutu olmaktadır. Zaten amaçta belli bir oranda kazanç elde etmek içindir. Tacirlerin kazanç ve gider takibi ise en kolay şekilde hiç şüphesiz muhasebe ile yapılmaktadır. Bundan 20 sene öncesine dönüp baktığınızda oldukça hantal olan muhasebe uygulamaları defter ve makbuzlar üzerinden takip edilir oldukça zaman kaybı yaşanırdı.

Bilgisayar’ın Hayatımıza Girmesiyle Herşey Değişti; Kimimiz internet, oyun vs için kullanırken kurumlarda ise binlerce TL’lik yazılımlar kullanılarak iş akışının kolaylaştırılması ve daha kısa sürede yapılması amaçlanmaktadır. O sektörlerden biride küçük büyük farketmeksizin her işletmenin para girişi ve yönetimin yapıldığı muhasebe işlemleridir. Günümüzde tüm işlemleri bilgisayar ile yapılmakta olup temel muhasebe + bilgisayar bilgisi bir araya geldimi ülkemizin her yerinde muhasebe bürolarında kendinize iş bulmanız oldukça kolaylaşatacaktır. Bu mesleği lise ve yüksekokullarda ööğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda İstanbul’un sanat ve meslek edindirme kursları olan İsmek Bilgisayarlı Muhasebe kursundada öğrenebilirsiniz. Muhasebe ve Finansman alanında yer alan bu kursun orjinal adı ise Bilgisayar Destekli muhasebe olarak görülmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu
304 Saat sürecek kursun amacı ilk etapta temel muhasebeyi öğretip sonrasında bu işlemlerin bilgisayarda yapılışını sağlayacak gerekli yeteneği kazandırmaktır. Yani anlayacağınız bir kursla iki eğitimi bir arada alacaksınız. Dilerseniz biraz eğitim süresince işlenecek olan konu başlıklarına göz atalım.

  • Muhasebede kullanılan ticari defterler ve belgeler
  • Fatura ve farura yerine geçen evraklar
  • Bilanço, işletme defteri ve kıymetli belgeler
  • Mizan ve büyük defter
  • Cari, varlık ve kaynak hesapları
  • Ön muhasebe ve çek senet işlemleri
  • Bilgisayarlı muhasebeye geçiş ve proğram yüklemek

İsmek Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursu

İstanbul’un halk üniversitesi haline gelen İsmek muhasebe ve finansman alanında ücretsiz sunduğu 7 eğitimden birisi bilgisayar destekli muhasebe kursudur. Tamamen ücretsiz ve sertifikalı olan bu eğitimden yararlanmak için ilk şart 16 yaş ve üzerinde olmaktır. Yaklaşık 20 farklı ismek kurs merkezinde bulunan İsmek bilgisayar destekli muhasebe kursu için size en yakın şubemize gelmeniz yeterli olacaktır.

Tüm Muhasebe Proğramları Bu Eğitimde Mevcut
Muhasebe işlemlerinin bilgisayarda yapılabilmesi için dünyaca ünlü proğramlar bulunmaktadır. Eskiden ETA ve LOGO sık kullanırken bunlara yenileri eklendi. Diğerleri kadar tercih edilen bir proğram MİKRO yine öğretilecek olan muhasebe proğramları arasında yer almaktadır. Hemen hemen tüm muhasebe bürolarında istihdam edilirsiniz.

Diğer Muhasebe Kursları
7 Farklı branşta muhasebe kursu olduğunu belirttik bilgisayarlı muhasebe dışında yine ücretsiz yararlanabileceğiniz. Ön muhasebe, temel muhasebe, maliyet hesaplama teknikleri, Mali Tablo Okuma ve Analiz Teknikleri, Özlük İşleri ve Bodrolama ve Şirketler Muhasebe Teknikleri kurslarından dilediğinizden yararlanabilirsiniz. Eğitiminizi artırmak için tavsiye edilmektedir.

Kayıt olmak için her yıl Temmuz ayı sonlarına doğru başlayan İsmek Kayıtları yalnızca kursiyer.ismek.org sitesinden online olarak yapılmaktadır. Size kendinize geleceğin mesleğini kazandıracak bu fırsatı kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir