Dijital Fotoğrafçılık Kursu

İnsanlar doğumundan ölümüne dek yaşadığı herşeyi bir şekilde not etmek onu ölümsüzleştirmek istiyor. Çünkü bazen geride kalan hatıraları anmak isteyebiliyoruz. Yaşadığımız anları kaydtmenin en kolay yolu ise resmetmek yada daha ilerisi video kaydı haline getirmektir. Çok uzun yıllar önce keşfedilen fotoğraf makinası önceleri kocaman bir alet iken adım adım küçülde ve daha kullanışlı hale getirildi. Önce 36’lık film ile çalışan bu aletler zamanla yerini dijital makinalara bıraktı daha fazla fotoğraf çekme imkanı ve yanma sorunu olmayan bu aletler diğer(bilgisayar ve yazıcı) gibi cihazlarla bağlantı kurabilmesi resimlerimizi daha kolay basabilme ve basım yapmadan önce üzerinde düzenleme, ekleme yapma gibi imkanlar sağlamaktadır. Bu alanda ücretsiz eğitim imkanları aşağıda yer almaktadır.

Dijital Fotoğrafçılık Kursu
Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve fiyatların düşmesi ile birlikte, genelde her evde bir dijital fotoğraf makinası bulunmaktadır. Hatta öyleki akıllı telefonlarda bile ciddi anlamda gelişmiş resim çekme özellikleri bulunuyor. Kimilerimiz resim ve fotoğraf çekme tutkusu ile daha ileri seviye cihazları alıyoruz. Özellikle gelişmiş objektiflere sahip cihazları kullanabilmek için mutlaka profesyonel fotoğrafçı yada konuda bahsi geçen dijital fotoğrafçılık eğimi almak gerekir. İstanbul’da yaşayanlar için İsmek dijital fotoğrafçılık kursu 200 saat sürecek bir eğitim olup, resim çekim işleminden bilgisayarda düzenleme kısmına kadar tüm detayları göreceksiniz. Dilerseniz eğitimde göreceğiniz konulara göz atalım.

Dijital fotoğrafçılık eğitimleri

  • Fotoğraf makinaları ve özelliklerini tanıma
  • Farklı model ve özellikte cihazların ayarlanması
  • Çekim esnasında ışık ve kompozisyon kuralları
  • Farklı mesafelerden manzara çekiminde dikkat edilecekler
  • Bilgisayarda temel düzeyde resim düzenleme ve onarma
  • Resimlerde özel alan çalışmaları yapma
  • Fotoğrafları optimize etme ve arşivleme

 İsmek Dijital Fotoğrafçılık Kursu
Gazetecilik alanında eğitimi verilen tek branş olan dijital fotoğrafçılık ile sizde sadece profesyonel fotoğraf çekicisi değil aynı zamanda başarılı bir gazeteci ve foto muhabiri olabilirsinz. Ücretsiz ve sertifikalı olan bu kurstan yararlanmak için İstanbul genelinde yaklaşık 10 farklı ismek kurs merkezinde eğitim verilmektedir. Sizde 16 yaş ve üzerindeyseniz bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Dijital Resim Çekmek

Photoshop Eğitimi Almalısınız
Resim tutkunlarına bir diğer önerimiz ise mutlaka Photoshop proğramı öğrenmelidir. Dünyanın en çok kullanılan resim düzenleme proğramı Photoshop aynı zamanda fotoğrafçılar tarafındanda basım öncesi ve amatör baskılarda kullanılmaktadır. Resimlere ekleme, düzeltme, çıkarma ve montaj yapabileceğinniz bu proğramla aynı zamanda Webmasterler web siteleri için resim düzenlemeleri yapmaktadır.