Fransızca Kursu

Genelde özgür ve bağımsız ülkelerin kendilerine özgü dilleri bulunmaktadır. O ülkelerden biride Fransa olup, Fransa Cumhuriyeti yada Fransız Cumhuriyeti olarakta biliniyor. Nüfusu Türkiye’den az olan bu ülkenin dili yaklaşık 500 yıldır Fransızca olarak kullanılmaktadır. Başta Fransa olmak üzere yaklaşık 15-20 ülkede ana dil olarak kullanılan bu dil tahminen 200 milyon insan tarafından bilinmektedir. Bunların 70 milyonu Fransız vatandaşı olduğunu kabul edersek geriside sömürülmüş, değerli madenleri ellerinden alınmış, açlığa terkedilmiş Afrika ülkeleridir. Sömürgeci ülkeler bu ülkelerin yeraltı zenginliklerini aldıkları gibi o ülke insanlarına aynı zamanda kendi dil ve dinlerinide benimsetmiştir. Şuan afrikada aç insanlar sömürgecilerin eseridir.

Fransızca Kursları

İsmek Fransızca Kursu
Geçtiğimiz yıl yabancı dil sayısını önemli bir şekilde artıran İsmek Fransızca eğitimi için öncelikle temel seviye eğitim ile başlamış olup, devamında ise Fransızca A2 branşında eğitimlerde başlatmıştır. 16 Yaş ve üzeri herkese açık olan bu eğitimlerden sizde ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Fransızca A1: Sıfırdan eğitim almak isteyenlerin başlayacağı ilk branş olup, 120 saat sürecek eğitim boyunca kursiyerler günlük hayatta ihtiyaçlarını anlatabilecek, dinleyebilecek hale gelmektedir. Okuma, yazma ve iletişim kurma becerisi kazanacağınız A1 branşı ile aynı zamanda üst branşlara geçiş hakkı kazanacaksınız.

Fransızca A2: Yukarda tanıma fırsatı bulduğumuz temel fransızca eğitimi alan kursiyerler yada daha önce A1 sertifikası almış bireyler için ileri seviye fransızca eğitimi diyebiliriz. Kendini geliştirmek, ticari faliyetlere girmek, hatasız fransızca konuşmak için mutlaka tercih etmelisiniz. Tüm alanlarda Fransızca iletişim kurabilir, konuşma, dinleme ve basit çeviriler yapabilirsiniz.

Afrika’nın Büyük Bölümü Fransızca Konuşur
Biz Müslümanlar biliriz ki Peygamberler döneminden buyana kölelik sona ermiştir. Ama gel gör ki hiçte öyle olmadığını gösteren durum 15. yüzyılda Afrika halklarının kendini medeni ve demokratik sayan batılılar tarafından yapılmıştır. Afrika ile başlayan kölekik düzeni batılılarda “Afrika’ya Hücum” şeklinde bir slogan haline gelmiştir. 1870 Yılında hız kazanan Afrika ülkelerinin sömürülmesi 20 yıl gibi kısa bir sürede zirve yapmıştır. Her sömürülen, hemde köle olarak kullanılan afrika insanı şuan açlığa terkedilmiştir. Bunu yapanlar her defasında ülkemize demokrasi havarisi kesilenlerdir. Her yıl ermeni soykırımı yalanına sarılan bu ülkelerin sömürgesi yüzünden Afrika’da hergün yüzlerce insan açlıktan ölüyor. Şuan 20’den fazla Afrika ülkesinde ana dil fransızca ise burada durup düşünmek gerekir. Değişen sadece dilleri değil aynı zamanda sömürdükleri ülkelerde kendi dinlerini yaymak için misyoner faaliyetleri yürütmüşlerdir.

İngiltere ve Fransa Sömürgeciliği
Ne tesadüf her iki ülkede demokrasi havarisi olup, herkese insanlık dersi verirken daha 1960 yılına kadar devam ettikleri sömürgecilik geleneğini unutuyorlar. Değerli arkadaşlar dünyanın en sömürgeci ülkesi ilk sırada İngiliz İmparatorluğu olup, ikinci sırada ise Fansız İmparatorluğu gelmektedir. Fransa 1919-1939 yılları arasında sıfr sömürge ile dünya topraklarının %8’lik kısmını yani 13.000.000 km² almıştır. Bilmeyen arkadşlara bir hatırlatma şeklinde yaptığımız bu bilgileri daha sonra başka bir konuda daha fazla detayı ile aktarırız.
Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%B6m%C3%BCrgecilik#Afrika.27n.C4.B1n_S.C3.B6m.C3.BCrgele.C5.9Ftirilmesi

İsmek’ten Nasıl Yararlanılır?
Geçtiğimiz yıl değişen kayıt sistemi ile birlikte artık başvuruları kurs merkezi yerine internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Sizde fransızca yada farklı bir eğitim alacaksanız Temmuz ayı sonlarına doğru başlayıp, okullar kapanana kadar devam etmektesiz. kursiyer.ismek.org adresinden yapılan başvuru ile size en yakın İsmek kurs merkezinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İsmek Fransıca kursiçin yaklaşık 10 şube hizmet vermektedir. Sorularınız varsa aşağıdaki soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir