Halı Dokuma Kursundan Büyük Başarı

İsmek Halı Dokuma Kursları
Gün geçmiyorki yeni bir başarı haberi gelmesin. 233 branşta verilen eğitimlerden biriside günümüzde teknolojiye yenilen mesleklerden birisi olan halı dokumacılığıdır. Fakat bizler böylesine önemli alın teri bulunan mesleği kursiyerlerime öğretmeye devam ediyoruz. Bu mesleğe gönül verenler başarıları ile usta öğreticileri ve yöneticileri şaşırtmaya devam ediyor.

6 Metrekare İpek Hereke Halısı Dokudular

Tuzla ilçemize bağlı olarak faaliyet gösteren Aydıntepe kurs merkezi halı dokuma branşında bir ilke imza atarak tam 6 metrekare ipek hereke halı dokumuşlardır. Halı dokuma branşı usta öğreticilerimizden Gül Arslan yönetiminde 4 kursiyer ile yapılan eser görenleri kendine hayran bırakıyor.

ismek Halı Dokuma Kursu

Törenle Tanıtıldı
El emeği göz nuru eseri İstanbul Büyükşehir Belediye İdris Güllüce kültür merkezinde yapılan törenle tanıtıldı. İSMEK Koordinatör yardımcısı Kerem Köker ve davetlilerin yer aldığı bu görsel şölende hocamız ve kursiyer arkadaşlarımız tebrikleri kabul ettiler.

Bitirilmesi 2 Yıl Sürdü
Törende söz alan usta öğreticimiz Gül Arslan uzun zamandır el sanatları ile 6 metrekare ipek hereke halısı dokunmadığını belirtirek yapılan çalışmanın 2 yılda tamamlandığını belirtmiştir.

İsmek Aydıntepe

Bu önemli eserde emeği bulunan öğretmen ve kursiyer arkadaşlarımızı altın ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirilmiştir. Bu ve buna benzer bir çok başarının yer aldığı ismek herkese kapısı açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir