Rezervasyon Elemanı

Gelişen ekonomik imkanlar aynı zamanda insanların refah seviyesinide artırmaktadır. Bunların dışında özellikle iş imkanları ve istihdam oluşturmaktadır. Ülkemizde turizm faaliyetlerinin genişlemesi ile yaz, kış, termal ve sağlık turizmi ön plana çıkmaktadır. Bu alana yönelik olarak yeni otel, motel ve pansiyonlar açılmakta ve kalitelerini sürekli artırmaktadır. Üretim kadar önemli bir sektör olan turizm ve konaklama sürekli yeni elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle eğitimli ve vasıflı eleman açığı büyümektedir. İhtiyaç duyulan çalışanlardan birise rezervasyon elemanı olup, özellikle mesleki yabancı dil bilenler tercih edilmektedir. Bunun için sizlere ücretsiz kurs bilgisi vermek istiyorum. İstanbul’da yaşayanlar için İsmek Rezervasyon Elemanı kursunu ele alacağız.
İsmek Rezervasyon Elemanı Kursu
Sadece oteller değil bir çok benzer meslekte bu eğitimin faydasını göreceksiniz. 344 Saat sürecek olan İsmek Rezervasyon Elemanı Kursu oldukça geniş kapsamlı olup, bir çok branştan özet ve bol uygulamalı eğitimler yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse kişisel bakım ile başlayacak olan eğitimler iki farklı mesleki yabancı dil ile devam etmektedir. Özellikle turistlerle muhattap olmanız varsayılarak mesleki almanca ve ingilizce eğitimleri verilmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu eğitimleri herkese öneriyoruz. Dilerseniz eğitimlerde ele alınacak konuları aşağıda özet şekilde listeleyelim.

  • Konuk karşılama aşamasında dikkat edilecekler
  • Kişisel bakım ve hijyen kurallarına riyet
  • Mesleki yabancı dil İngilizce
  • Mesleki yabancı dil Almanca
  • Ön büro organizasyonları ve yönetimi
  • Bilgisayar kullanımı ve döküman hazırlama
  • Rezervasyon yönetimi için bilgisayar proğramları
  • Rezervasyon alma işlemleri
  • Rezervasyon kayıt detayları
  • Rezervasyon durum analizi ve yönetimleri

Yetenekleriniz Ortaya Çıkacaktır
Yukarda listelenen konu başlıklarında eğitim alarak sizde başarılı bir rezervasyon elemanı olarak Türkiye’nin her yerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle mesleki yabancı dil eğitimleri verilmesi sizlerin tatil yörelerinde turistler ile iletişim kurmanızı kolaylaştıracaktır. Eğitim alanı maalesef çok yaygın olmamakla birlikte bu işe gönül verenler kesinlikle bu eğitimlerden yararlanabilecektir. İstanbul’da rezervasyon elemanı eğitimi veren kurs merkezi sayısı bir elin parmakları kadar az olduğu söylenebilir.

Yazılı Sınav ve Mülakatla Kursiyer Seçimi
Bu eğitimi veren kurs merkezi az olması nedeniyle kursiyerler yazılı sınav ve mülakat ile seçilmektedir. Kesinlikle sınavı geçemem diye düşünmek yerine mutlaka sınava katılmanızı tavsiye ederim.

Rezervasyon Elemanı Eğitimi

İstanbul Dışında Rezervasyon Elemanı Kursları
Yukarda yer alan bilgiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek kurslarına ait olup yalnızca İstanbulda yaşayanları kapsamaktaydı bunun dışında Halk eğitim merkezi kursları Türkiye genelinde imkan sunarken Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kaymek rezervasyon elemanı kursu vermektedir. Tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir