Kuyumculuk Teknolojisi

İnsanlık varoluşundan beri hayatımızda yer bulan altın ve gümüş günümüzde usta ellerde nakış nakış işlenmekte ve camakende gördüğümüz o çekici halini almaktadır. Aynı işlem gümüş içinde geçerli olup alacağınız ücretsiz eğitim sonucunda sizde bu çok değerli mesleğin içinde yer alacaksınız. İsmek Kuyumculuk Teknolojisi alanında 6 farklı branşta eğitim sizi bekliyor. Ücretsiz ve MEB onaylı sertifika imkanı ile bu imkanlardan hemen yararlanmalısınız.

Gümüş Takı İşlemeciliği
Ülkemiz insanı içinde önemli bir yere sahip olan gümüş işlemeciliği kursu ile kursiyerler öncelikle o sanatı kağıt üzerine çizerek sonrasında onu gümüşe uygulamayı öğreniyor. 216 Saat sürecek olan bu eğitimle kuyumculukta kaynak, delme, kesme, detay çizim ve mine takı tasarım detaylarını öğreneceksiniz.

Hasır Örmeci
Kuyumcularda gördüğünüz o hasır işleme takıları artık sizde yapabileceksiniz. İsmek Hasır Örmeci kursu ile 144 saat sürecek eğitim sonunda kimyasal ve alaşım metallere hakim olacak, tel ve levha şekillendirmeyi bol uygulamalar ile yapacaksınız.

Kuyumculuk Kursları

Diğer Kuyumculuk Eğitimleri

  • Telkarici
  • Mum Modelaj
  • Kakmacı
  • Mıhlamacı

Ücretsiz Kuyumculuk Kursları
Yüzyıllardır var olan bir meslek ve eminim bizden sonraki nesillerdede var olacaktır. Sizde bu ölmmez mesleğin sanatkarları olup aranan vasıflara sahip olmak için ücretsiz sunulan bu imkanlardan mutlaka yararlanmalısınız. Bu eğitimleri nerede alabileceğinizi ikamet ettiğiniz il ve ilçeyide belirterek aşağıdaki yorum formundan sorabilirsiniz.