Sağlık Kursları Hasta ve Yaşlı Hizmetleri

Hep dile gelirde söyleriz herşeyin başı sağlık, bu sadece biz insanlar için geçerli değil dünyada yaşayan tüm canlı varlıklar için geçerlidir. Kendi sağlığımız kadar diğer canlı varlıklarında sağlığını önemsemeli ve gereken özeni göstermeliyiz. Eğitim ihtiyacınız varsa ülkemiz genelinde açılan ücretsiz kursların sağlık branşları bulunmaktadır. bu bölümlerden alacağınız ücretsiz eğitimlerle temel anlamda gerekli herşeyi öğreneceksiniz. İstanbulda yaşayanlar için önerebileceğimiz ücretsiz kurslardan biri İsmek Sağlık kursları olacaktır. Aşağıda ise bu alanda verilen ücretsiz eğitimler hakkında detaylara, hangi kurs merkezlerinde verildiğine ulaşabilirsiniz.

İsmek Hasta Ve Yaşlı Bakımı Hizmetleri
Sayfada iki farklı alanda branş detayları bulacaksınız. Öncelikle Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursları en altta ise İsmek Sağlık alanından kurs detayı yer alacaktır. Tümü ücretsiz olup 16 yaş ve üzeri herkese açıktır.

Hasta Kabul İşlemleri
Sağlık alanında gelişmeler aynı zamanda bu alanda yeni istihdamlara yer açmaktadır. Bunlardan biride gerek kamu, gerekse özel sağlık merkezlerinde önemli bir ihtiyaç haline gelen hasta kabul elemanı İsmek bu alanda görev yapmak isteyenler için verdiği 280 saatlik eğitimle ihtiyacınız olan herşeyi öğretiyor.

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi
Ömrü yeten her insanın yaşayacağı olağan durumlardan ikisi hastalık ve ilerleyen yaş ile yaşlılık her ikiside hep birilerine ihtiyaç duyacaktır. Bu gerek ev ortamında, gerek sağlık merkezi gerekse huzur evlerinde kalan büyüklerimiz olabilir. İşte bu insanlara daha güzel ve deneyimli davranmak ihtiyaçlarını anlamak adına İsmek Hasta Refakatçisi Kursu düzenlemektedir. 560 Saat süren bu eğitimle ilerleyen yaştaki insanlarla iletişim, senitasyon, kişisel bakım, ilaç kullanım takibi, günlük bakım ve hastalıkların takibi, hastalıklara göre beslenme konuları detaylıca ele alınmaktadır.

Engelli Bakımı
Toplum olarak maalesef özürlü yaftası yapıştırdığımız bu insanlar gerek doğuştan gerekse sonradan engelli hale gelebilmektedir. Bu sadece onlara özgü bir durum değil bizde her an engelli olabiliriz. Onları sanki bir kabahatleri, özürleri varmış gibi yaftalamadan onlara destek olmalıyız. İsmek Engelli Bakımı Kursu özellikle ailesinde engelli olan bireyler için önemli olup engelli vatandaşlarımızın psikolojisini anlama, onlarla anatomi ve fizyoloji alanında daha net iletişim kurabilme imkanı sunmaktadır. 400 Saat sürecek olan bu eğitimi kaçırmayın.

Evcil Hayvan Bakıcılığı
Herkeste olmasada büyük oranda evlerinizde bir evcil hayvan yetiştiriyorsunuzdur. Bu gerektiğinde kuş, balık, kedi, köpek yada daha farklı bir hayvan olabilir. Onlarla daha sıkı dost olmak isteyener için İsmek Evcil Hayvan Bakıcılığı Kursu 40 saat sürmekte olup evlerimizde yer alan hayvanların bakımı, beslenmesi ve sağlık konularını öğrenerek onlara daha şefkatle yaklaşacaksınız. Unutmayın insanlar gibi onlarda bir canlıdır.

Sağlık Kursları
Sayfada yer alan eğitimler farklı farklı ismek kurslarında yer almakta olup sitemizden yararlanabilirsiniz. Bulamayanlar olursa yaşadığı ilçe ve ilgilendiği branş adını belirtirse size en yakın kurs merkezini iletirim.