İsmek Taşdelen

Taşdelen İsmek
İstanbul’da yaşayanların en çok özlemini duyduğu şeylerden birisi doğal güzellikle özellikle kent merkezinde yaşıyorsanız bu tür güzelliklere oldukça uzak kalırsınız. Fakat şehrin öyle farklı yerleri var ki böylesi güzellikleri ancak Anadolu’da bulabilirsiniz. Böylesi güzellikleri bulabileceğiniz ilçelerden biride Çekmeköy olup, her alanı ayrı bir güzellik diyebiliriz. Özellikle Taşdelen semti tam bir doğa harikası olduğunu göreceksiniz. Geniş mesire alanlarına ek olarak mahalleye ismini veren Taşdelen kaynak suyu İstanbul’da yaşayanların içmeye doyamadığı lezzetleri suların kaynağıdır. Tabii ki başarısı sadece bunlar ile sınırlı olmayan mahallede aynı zamanda sanat ve meslek kursları oldukça gelişmiş bir şekilde eğitime katkı sağlamaktadır.
Çekmeköy Taşdelen
Turgut Özal Kültür Merkezi Turgut Özal Caddesi No:94 Kat:1
0216 484 37 66

İsmek Taşdelen Branş Listesi
İsmek Taşdelen

İleri Düzey Yabancı Dİl Kursları
Emine Moldibi ve Esra Yetim yönetiminde hizmet veren Çekmeköy Taşdelen İsmek kurs merkezinde özellikle yabancı dil eğitimleri dikkat çekmektedir. Sayısı her ne kadar az olasa da kapsamlı oluşu insanın ilgisini çekmektedir. İngilizce ve Arapça alanında eğitimler veren Taşdelen İsmek bu iki branşı 3 bölüme ayırarak başlangıç, temel ve ileri düzey eğitimler vermeyi amaçlamaktadır.

Bilgisayar Kullanımı
Bilişim Teknolojileri alanında çok fazla çeşitlilik olmayıp, fakat yine gerekli ve kapsamlı olanlara yer verildiğini görüyoruz. İlk olarak önerebileceğimiz branş Bilgisayar Kullanımı ve son yıllarda kullanımı hızla yaygınlaşan F klavye yada Türkçe klavye diyebiliriz. Hızlı klavye kullanımı branşından yararlanarak daha hızlı yazım işlemi yapabilirsiniz.

Web Tasarım
Bilişim Teknolojileri alanında aktaracağımız son branş İnternet ortamını meslek ve kazanç haline getirmek isteyenlere yönelik olup, geleceğin mesleklerinden biri Webmaster olmak için ilk adımı burada 192 saat sürecek kurslarda atacaksınız. Eğitimin temel mantığı HTML ve CSS üzerine olup, burada statik İnternet siteleri tasarım ve yayınlamayı öğreneceksiniz. Dilerseniz kendinizi daha fazla geliştirmek için İsmek İnternet Programcılığı alanında eğitim alarak PHP yada ASP.NET ile Web yazılım dillerini öğrenmiş olur ve artık dinamik sitelerin tasarım ve yayınlama becerisi elde etmiş olursunuz.

Bebek Odası Hazırlama, Nevresim Takımları Dikimi
Ev hanımlarının en çok şikayet ettiği şeylerden biri evde boş oturmak olup, genelde serbest çalışacağı bir işin planlarını yapmaktadır. Bir çoğu çıkışı kendine küçük bir iş kurmakla bulur. Sizde böylesi bir düşüncede iseniz Taşdelen İsmek nevresim takımları dikimi ve bebek odası hazırlama gibi alanlarda eğitim vermektedir. Bu eğitimi aldığınızda dilerseniz Kosgeb kurslarına katılarak devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Elifba ve Tecvidli Okuma
Hayat sadece iş ve mesleki eğitimlerden ibaret değil, düşünmemiz gereken birde ahiret yurdu olup, orada ne meslek ne bu dünyada kazandığımız para bize fayda sağlamayacaktır. Orada ihtiyacımız olan bu dünyada yaptığımız güzel ve hayırlı işler olup, onların başında bizlere rehber olarak gönderilen kerim kitabımız Kur’an-ı Kerim okumak, öğrenmek ve öğretmek geliyor. “İnsanların en hayırlısı Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir” Hz. Muhammed (sav) yaşınız geçmiş olsa da sorun değil İsmek kurslarında 16 yaş üzeri herkese üst yaş sınırı olmaksızın sıfırdan eğitim verilmektedir. 64 Saat sürecek olan Kur’an kursları ile hem okumayı hemde Tecvidli olarak hatasız ve daha güzel okumayı öğreneceksiniz. Ölmeden bu güzel anları mutlaka yaşamalısınız.

7 Yorum

Yorum yap
 1. Bütün kursları dolu diyor nasıl kayıt yapabiliriz

  1. Sabiha: Evet kayıtlar başlayalı hayli zaman oldu. O nedenle kontenjanların dolu olması normaldir. Bu nedenle yeni dönemi beklemelisiniz.

 2. Kurs kayıt tarihler i ne zaman acaba

  1. Sabiha: Şuan kayıtlar devam etmektedir. Mayıs ayına kadar başvuru yapabilirsiniz. Kayıt için kursiyer.ismek.ist adresini kullanabilirsiniz.

 3. spor yada zayıflamaya yönelik egzersizleriniz
  varmi yada olacakmı

  1. Ferda: Spor eğitimleri sağlıklı yaşam ve zayıflamaya yönelik eğitimler içermektedir.

 4. hafta sonu hangi dersler mevcuttur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir