Kurslar ücretli mi?

Türkiye’nin en gelişmiş sanat ve meslek kursları İsmek sanırım tam olarak tanıtılamadı. Bir çok yerde aynı şekilde sitemizde ücret bilgisi soran, hatta saat ücretlerini öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz oluyor. Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için bilgilendirme konusu açmaya karar verdim.

İsmek Kursları Ücretsizdir
Gerek kayıt, gerekse eğitim ve hatta eğitim dönemi bitip sertifika alacağınızda dahi sizden hiçbir şekilde ücret talep edilmez. İsmek masrafları buna usta öğretici maaşlarıda dahil olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Evet değerli arkdaşlar ismek tamamen ücretsiz bir eğitim kurumudur.

Kullanacağınız Malzemeyi Alırsınız
Örnek bilgisayar bakım onarım kursunu ele aldığımızda her kursiyer için bazı el aletleri, ölçüm cihazları ve kabolama aletleri gerekebilir. Butür gereksinimleri kursiyer varsa evinden getirir yoksa temin etmesi gerekir. Bazı kurslarda ise herhangi malzemeye gerek kalmaz.

Kimler Katılabilir?
İstanbul’da yararlanabileceğiniz İsmek imkanları 16 yaş ve üzeri bireyler için geçerlidir. Her yıl Temmuz ayında başlayan kayıtları kaçırmayarak dilediğiniz branşa kayıt olarak yararlanabilirsiniz. Eğitim süresince İstanbul’da olmanız gerekmektedir. Eğitimde başarı sağlayanlar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmekte olup, yeteri düzeyde başarı elde edemeyenlere ise katılım belgesi verilmektedir.

İstanbul’da 233 Farklı Noktada
Sadece Türkiye değil dünya genelinde örnek proje haline gelen İsmek İstanbul’un her yerinde desek sanırım yanlış olmaz. Avrupa ve Anadolu yakasında tüm ilçelerde bir kaç şubesi bulunmakta olup, bunun dışında engelli vatandaşlarımız için İsmek engelliler merkezi, spor severler için İsmek spor merkezleri ve ileri seviye bilgi ve uzman eğitimleri için mesleki uzmanlık merkezleri ile başarılı bir müzisyen olmanız içinde müzik ihtisas merkezleri kurulmuştur. Hatta Türk İslam Sanatları merkezinde çok özel eğitimler sizi bekliyor.

İsmek Ücretli mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir