İzmek Yaz Kursu Kayıtları Başladı

İzmek Kursları
Marmara Bölgesinde yaşayanlar bir çok imkân da olduğu gibi ücretsiz eğitim fırsatlarında da diğer bölgelere göre biraz daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yayanlar hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Ko-mek Kursları hem de İzmit Belediyesinin 2009 yılından buyana sürdürdüğü İzmek kurslarından ücretsiz olarak yararlanıyor.

İzmit Yaz Kursları

İzmek 2017-2018 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor

Türkiye’nin her yerinde şuan yaz tatili heyecanı yaşanırken bir çok il ve ilçede ise yaz kursları heyecanı yaşanıyor. Bu heyecanı yaşayan ilçelerden biride İzmit olup, İzmek yaz kursları 12 yaş üzeri herkes için yaz dönemi eğitimleri gerçekleştiriyor. Başvurular 23 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek olup, yararlanmak isteyen adaylar yanlarında 1 adet kimlik fotokopisi + öğrenim belgesinin fotokopisi ile Belsa B Blokta yer alan İzmek merkezine gelmesi gerekir. Kurslarla ilgili daha fazla bilgi almak içinde 318 10 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İzmek Kursları Nedir?
Eğitim öğretim faaliyetlerine ilk olarak 2009 yılında başlamış olan İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları İZMEK 90’dan fazla branş ile gençler ve ev kadınlarının daha fazla bilgi, meslek ve iş imkanlarından yararlanmasını amaçlamaktadır. Her yıl Eylül ayında başlayan kayıtları yılda 2 defa tekrarlanmaktadır. İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleşen eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika kapsamında olup, özel ve kamu kurumlarında geçerliliği bulunmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
İzmit genelinde yaşayan herkese açık olup, belediyeden yapılan açıklamada herhangi bir yaş kısıtlaması belirtilmemiştir. Fakat sanat ve meslek kursları kapsamında olması nedeniyle muhtemelen 15-16 yaş ve üzeri olması gerekmektedir.

İzmek Kurs Merkezleri Nerelerde?
Yine çok şaşırtıcı bir sonuçla karşılaşıyoruz ve bir ilçede 52 İzmek kurs merkezi olduğunu görüyoruz. Her yıl binlerce insana eğitim verecek şekilde planlanmış olan İzmek Kurs Merkezleri adres ve iletişim bilgileri burada yer alacak olup, şimdi dilerseniz birde kayıt kısmına bakalım.

Kayıtlar Nasıl Yapılır?
Geçtiğimiz yıl 20 bin insanın yararlandığı İzmek bu yıl yine kapılarını açmış olup, Eylül ayı başında başlayan başvurular 16 Ekim tarihine kadar devam etmektedir. Başvuru merkezleri olarak belirtilen İzmek merkez ile Hanımeli Kültür Merkezi, Yahya Kaptan, Alikahya, Yenidoğan, Çukurbağ, Yuvam Akarca Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi ile Akmeşe Mahalle Konağı, Kuruçeşme ve Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yer alan kursları ve aynı zamanda mahalle muhtarlıklarında başvurular yapılmaktadır.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler Nelerdir?
Kayıt için gelmek isteyen kursiyerler yanlarında mutlaka öğrenim belgesi yada diploma fotokopisi getirmelidir. Bunun dışında nüfus cüzdanı fotokopisi ve şeffaf poşet dosya getirmeyi unutmayın

Hangi Branşlarda Eğitim Veriliyor?
Kendini sürekli geliştiren ve yenilenen İzmek branş listesi 93 farklı eğitimden oluşmaktadır. Bilişim teknolojiler, sosyal eğitimler, yabancı dil yanı sıra bir birinden özel geleceğin mesleği olarak kabul gören mesleki eğitimler yer almaktadır. Aşağıda özetle hazırlanan listeye göz atabilirsiniz.

İzmit Meslek Kursları

Hem Öğrenip, Hemde Kazanç Sağlıyorlar!
Boş zamanlarını İzmek’in geneneksel el sanatları eğitimleri ile değerlendiren İzmitli hanımlar hem öğreniyor, hemde hazırladıkları bir birinden özel eserleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar.

Ko-mek İzmit Kurslarını İncelemeden Karar Vermeyin!
Kocaeli’nin en gelişmiş ilçesi İzmit’te sanat ve meslek eğitimleri sadece İzmek ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda 12 ilçede 44 kurs merkezi ile eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK bulunmaktadır. İzmit Komek 13 farklı noktada (Umuttepe, Gündoğdu, Tepeköy, Mevlana, Kireçocakları, Mimar Sinan, Yahya Kaptan, Maria Anne, Mehmet Ali Paşa, Kuru Çeşme, Leyla Atakan, Seka Kaynak Atölyesi) ve geçtiğimiz yıl eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Serdar Ko-mek şubesi bulunmaktadır. 16 Yaş ve üzeri herkese açık olan Ko-mek Kurslarında kayıtlar ağustos ayında başlamakta olup, eğitim sürecinde başvurular sürekli açıktır. Belirlenen başvuru sayısına ulaşıldığında eğitimler başlamaktadır.

İzmit Komek

İzmek kursları hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, sormak, öğrenmek istediklerinizi aşağıdaki soru ve yorum formundan eğitim uzmanlarımıza iletebilirsiniz. Değerli arkadaşlar öğrenmenin, kendimizi geliştirmenin yaşı ve zananı yoktur. Bu nedenle bizlere sunulan bu imkanları en iyi şekilde değerlendirelim.

3 Yorum

Yorum yap
  1. Trabzon Kazaziye Gümüş örgüsü kurslarınız var mı ?
    Var ise hangi tarihte hangi merkezde başlıyacak. Merkezin telefon numarası lütfen.

    1. Kaptan: Lütfen branş listesine göz atınız.

  2. gitar kursu nerede ve gün ve saatlerini öğrenmek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir