Kaymek Kursları

Orta Anadolu’nun en hızlı gelişen illerinden biri Kayseri gelişmiş sanayi alanları ve bilim merkezleri ile sürekli ilerleme kaydediyor. Vasıflı eleman yetiştirme ve istihdama katkı sağlamak amacıyla kurulan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları KAYMEK her yıl binlerce insanı ücretsiz olarak meslek sahibi yapmaya devam ediyor. 16 Yaş ve üzeri herkesin yararlanabildiği Kaymek Kurslarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey yılda 2 defa farklı tarihlerde sunulan Kaymek Kayıtlarından yararlanmaktadır.

Kaymek Kurs Kayıtları

Kaymek 2015-2016 Kayıtları (14 Eylül’de)
Her yıl ilk iki farklı kayıt tarihi ile kursiyerlerini belirleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları KAYMEK 2016-2017 ilk dönem kayıtları 5 Eylül’de başlamış olup, bu yıl kurs merkezleri yanı sıra İnternet üzerinden online yapılacaktır. Başvuru işlemini online yapmak isteyenler http://www.kaymekonline.com/ adresini kullanabilir.

Kaymek’ten Kimler Yararlanabilir?
İlk şart 16 ve üzeri yaş sınırı olup, aynı zamanda Kayseri il ve ilçelerinde yaşamanız gerekmektedir. Gerçi şuan tüm ilçelerde olduğu söylenemez. Aynı şekilde komşu illerimizden biri olan Konya Komek Kurslarında uzun yıllar sadece Konya il merkezinde hizmet verdikten sonra şimdi tüm ilçelerde kurs merkezi açıyor. Aynı şekilde Kaymek’in tüm ilçelerde yaygınlaşacağını düşünüyor ve bunu kısa sürede olmasını temenni ediyoruz.

100’den Fazla Eğitim Fırsatı
Geçtiğimiz yıl branş sayısını 109’a yükselten Kaymek resmi web sitesinde ise 20 alan 52 branş bulunduğu görülmektedir. Web sitesinde yer alan branş bilgileri güncel olmadığı görülmektedir. Herkesin ihtiyacı ve severek katılacağı eğitimleri içeren Kaymek branş listesi oldukça uzun bir liste olmasından dolayı aşağıda alan ve alt branş sayıları içermektedir. Sitemizde Kaymek Branş Listesi ile ilgili gerekli bilgi bulunmaktadır. Ahşap Teknolojisi (2) – Aile ve Tüketici Bilimleri (2) – Bilişim Teknolojileri (2) – Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (2) – Giyim ve Üretim (1) – Saç Bakımı ve Güzellik (2) – Kişisel Gelişim (3) – Kuyumculuk (2) – Okuma Yazma (1) – Cam ve Seramik (1) – Yiyecek İçecek (2) – Sekreterlik ve Büro Yönetimi (2) – El Sanatları (10) – Fotoğraf ve Grafik (2) – Halkla İlişkiler (1) – Hukuk (1) – Seyahat ve Konaklama (2) – Muhasebe (1) – Sanat ve Tasarım (4) – Yabancı Dil (6)

Çocuklu Annelere Eğitim, Çocuklarına Kreş Desteği
İstanbul’da yaşayan annelerin en önemli sıkıntılarından biri kursa gittiğinde çocuklarını kime nereye bırakacakları dır. Kaymek bu sorunu çoktan çözüme kavuşturmuş olup, 3-6 yaş çocuğu olan annelere eğitim sürecinde ücretsiz kreş desteği sunmaktadır. Anneler eğitim alırken çocukları da rehber öğretmen ve çocuk gelişim uzmanları ile hoş vakit geçiriyorlar. Açıkçası taktir edilecek bir uygulama olduğu söylenebilir. Henüz İsmek’te böyle bir uygulama olmadığını söyleyebilirim. Bu nedenler İstanbul’da binlerce anne eğitimlerden uzak kaldığı görülmektedir.

Kayıtlar Nasıl Yapılır?
Kaymek kayıt konusunda online ve bizzat başvuru şeklinde 2 alternatifi bulunmaktadır. Kayıt tarihlerine baktığımızda ise yılda 2 kayıt dönemi şeklinde yapılmaktadır. İlk kayıt dönemi Eylül içerisinde başlamakta olup, 2. kayıt dönemi ise genelde Ocak-Şubat aylarında gerçekleşmektedir. Kaymek tarafından açıklanacak olan kesin kayıt tarihleri sitemizde duyurulmaktadır.

Kayıt İçin gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Diplopa Fotokopisi yada Öğrenim Belgesi
 • 1 Adet Fotoğraf
 • 2 Adet (Föy) Dosya

Kaymek Kurs Merkezleri (14 Şube)
Şubelerin dağılımına baktığınızda genelde Kocasinan ve Melikgazi ilçelerinde olduğu görülmektedir. Şuan için 14 şubesi ile eğitim veren Kaymek Tesis Bilgileri aşağıda yer almakta olup, (Detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.) Belsin, Argıncık, Beyazşehir, Boztepe, Erkilet, Göznuru, Hürriyet, Kaymek İhtisas Merkezi, Kocasinan, Mimsin, Sümer, TOKİ, Turgut Reis, ve Ziya Gökalp şubelerine kayıt için bizzat gelebilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları

Kurs Merkezleri

Kurs Adresleri

Kayseri’de İş İmkanı Sağlıyor
Eğitimini başarıyla bitirip sertifika almaya hak kazanan kursiyerler Kayseri genelinde branşı ile alakalı iş ilanlarına yönlendirilmektedir. Böylece kursiyerin iş bulması, istihdam edilmesi kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda kurumun web sitesinde kursiyerlerin cv bilgileri yayınlanmaktadır.

İşaret Dili İle Engelleri Kaldırıyoruz!
Kayseri’de bir çok yeniliğe imza atan Kaymek en çok talep edilen eğitimlerden birini daha hayata geçiriyor. Engelli vatandaşlarımızın iletişim aracı olan işaret dilli kursları başlıyor. Kaymek İstisas Merkezi şubesinde gerçekleşecek olan eğitimleri çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine duyurmalıyız. Doğuştan yada sonradan insanlar engelli olabilir, bizlere düşen onların engelini almaktır.

Etkili ve Hızlı Okumma Eğitimi Başlıyor
En zor diller arasında yer alan Türkçe etkili ve hızlı okuma yeteneği kazanmak isteyenler için Kaymek Hızlı Okuma kursu açılıyor. Kaymek İhtisas Merkezinde açılacak olan kurslara özellikle yönetici adaylarını bekliyoruz. Bir anlamda Diksiyon kursuda diyebileceğimiz eğitimi kaçırmamalısınız.

Kaymek’te Öğrendi Kendi Sergisini Açtı
Kayseri’de her türlü eğitimi ücretsiz sunan Kaymek yağlı boya resim kursuna 4 dönem boyunca katılıp edindiği bilgi ve tecrübe ile sergi açmaya karar veren Perihan Üstüntaş 35 eserden oluşan sergisini Kayseri Park AVM’de açtı. Açılışta Kaymek müdürü Mürşide Gonca Arslan açılış kurdelesini keserek eski kursiyerimizi tebrik etti. Şehrimizde yeni yeteneklerin ortaya çıkması bizleri gururlandırmaktadır.

Genç Kaymek Eğitimleri Başladı
Bildiğiniz gibi 16 yaş ve üzeri bireylere sanat ve meslek kursları veren Kaymek geçtiğimiz yıl farklı bir kurum olan Genç Kaymek kurslarını kurmuştur. Gençlerimiz, öğrencilerimiz için eğlenceli eğitimler yanısıra bol etkinlikler ile başarıya giden yolu aralıyoruz.

Talas Kaymek’e Kavuştu
Kayseri il merkezi ve ilçelerinde hızla yaygınlaşan Kaymek son olarak Talas ilçemizde eğitim merkezini açmıştır. İlk olarak 2014-2015 eğitim öğretim dönemi ile eğitim vermeye başlayacak olan Talas Kaymek kurs merkezinde verilecek eğitimlerin belirlenmesi için geniş katılımlı anket çalışması başlatılmıştır. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Mevlana Mahallesi Velioğlu Caddesi Doğa Apartmanı No:30 Talas
0352 431 31 00

Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu (Küçük ve Büyükbaş)
Kurban bayramına kısa bir süre kala Kaymek’te bir ilke imza atılarak bilinçli bir şekilde kurbanlık seçimi ve kurban kesimi eğitimleri verilecektir. Kaymek ihtisas merkezinde gerçekleşecek eğitimlere 17 yaş ve üzeri herkes katılabilmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu eğitimden yararlanmak için 0352 320 88 08 numaralı telefondan ön kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mübarek kurban bayramı milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olsun.

32 Comments

Add a Comment
 1. Arzu Yıldız

  Kaymek ikinci dönem kayıtları ne zaman başlıyor ?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Arzu: Kurs kayıt tarihleri sayfada güncel olarak duyurulmaktadır. Lütfen gelişmeleri yakından takip ediniz.

 2. Alper

  Bilgisayar destekli muhasebe kursuna yazılmak istiyorum. Aynı zamanda çalışıyorum da. Süresi kaç aya denk geliyor acaba.

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Alper: Branş listesinden katılmak istesiğiniz eğitim süreleri ve içeriğine göz atmalısınız. Sadece 2 dakikanızı alır.

 3. Hatice altıntaş

  Ascilik kursu ol.asini istiyorum calismam lazim onunicin cok kisiye yebek yapmayi ogrenmek ıstiyorum lutfen bana yardimci olun

 4. Aybala bulut

  Serbest muhasebeci mali müşavirim kaymek bünyesinde muhasebe dersi verebilirmiyim ? Verebilirsem nereye başvurmalıyım

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Aybala: Kaymek iş başvuruları kaymekkariyer.com adresinden yapılmaktadır. Bu sayfada yayınlanan duyuruları takip etmelisiniz.

 5. melike gençaslan

  nolur dikson açınlsssııınnnnnn

 6. Diaver

  Merhaba benhasta kabulde çalışmak için eğitim istiyorum onun için hangi bölüme kayıt yaptırmam lazım

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Dilaver: Hasta Kabul İşlemleri branşında eğitim almalısın.

 7. medine

  Merhaba benim dort yadinda oglum var hurriyette olankaymege gitmek istiyorum birakabilecegim bi yer var mi

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Medine: Çocuklu anneler için imkan sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.