Japonca Kursu

Bizler genelde uzunca topraklar üzerine kurulu ülkelere alışkınız. Şimdi size öyle bir coğrafyaya götüreceğim ki, ülke yaklaşık 7000 farklı ada üzerinde bulunuyor. Burası aslında adını hepimizin yakından tanıdığı Japonyadır. 120 Milyon insanın yaşadığı bu ülke genelde adalardan oluşmaktadır. Aynı şekilde yer yer yanardağlarıda görebileceğiniz Japonya hiç şüphesiz teknoloji ülkesi olarak anılmaktadır. Dünyanın en kalabalık 10. ülkesi olan Japonya ekonomik yönden baktığınızda ABD’den sonra 2. sırada yer almaktadır. Dünyanın önemsediği bir ülke olan Japonya biz Türkler içinde önemli ticaret kaynaklarındandır. Bunun için en az azından temel düzeyde bile olsa Japonca öğrenmeliyiz. İsmek Japonca kursları sizlere bu imkanı ücretsiz olarak sağlamaktadır.

Japonca Kursları

Japonca
Dünya genelinde kullanılan dillerden tamamen bağımsız ve farklı olan Japonca 3 farklı yazı tipinin bir araya gelmesi ile yazılan Japonca genelde bu ülkede yaşayanlar dışında konuşulduğu söylenemez.

İsmek Japonca Kursu
Yabancı dil alanında verdiği eğitimlerle dikkatleri üzerine çeken İsmek Japonca kursu 2 farklı branştan oluşmaktadır. Tamamen ücretsiz öğrenme imkanı sunan kurum, sizinde hayatınızda yeni bir kapı, yeni iş ve kariyer imkanı sunmaktadır. Detaylar için sayfayı mutlaka inceleyin.

Japonca A1: Herhangi bir bilgisi olmayanların ilk başlaması gereken branş olan Japonca A1 120 sat sürecek eğitimden oluşmaktadır. Sıfırdan temel düzeyde japonca öğreneceğiniz bu branş aynı zamanda size bu dili sevdirecek ve ilerletmenizi sağlayacaktır.

Japonca A2: İlk basamak eğitime katılan ve sertifika alanların katılması gereken, bilgisini ilerletmesi gereken Japonca A2 artık rahatça japonca konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerisi kazandırmaktadır. 160 Saat sürecek olan ileri seviye Japonca kurslarını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Japonca Kursuna Nasıl Kayıt Olunur?
Kurum olarak İsmek’i konu edindiğimiz için kayıt sistemi olarakta yine İsmek’i ele alacağız. Geçtiğimiz yıllarda online başvuru sistemini başlatan İsmek kayıtları sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Temmuz’da başlayan kayıt süreci kursiyer.ismek.org adresinden devam etmektedir. 16 Yaş ve üzeriİstanbul’da yaşayan herkesin bu imkanlardan yararlanabileceğini bir kez daha hatırlatalım.

Japonya’nın Önemli Yerleri
Konuya girişte ülkenin adalardan oluştuğunu söylemiştim. Nüfusun %95’lik kısmı Honshu, Hokkaido, Kyushu ve Shikoku adalarında yaşamaktadır. Aynı zamanda ülkenin başkenti olan Tokyo yakklaşık 30 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Bütün önemli kurumlar Tokyo’da yer almaktadır.

Farklı Spor Dallarını Görürsünüz
Ülkemizde dahil olmak üzere futbol, basketbol vs yerine daha çok uzak doğu spor dallarını göreceğiniz ülkede özellikle sumo güreşleri çok büyük öneme sahiptir. Kilolu insanların yaptığı bu spora ek olarak Judo, Kundo ve Karate ise ülke insanının savunma sporları arasında yer almaktadır.

1 Yorum

Yorum yap
  1. 16 yaşından küçüklerin girememesi kötü olmuş neyse seneye artık. ismek e teşekkürler :3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir