Kanarya İsmek

Kanarya İsmek
Küçükçekmece ilçesine bağlı en güzel mahallerden biri Kanarya olup, aslında geçmişini görseniz hayran kalırdınız. Eskiden ormanlık ve kuş cenneti gibi bir yer olan Kanarya Osmanlı döneminde avlak olarak kullanılmaktaydı, eski adı rumca Kapanarya olup, ilçenin ismi ile özdeşleşen Küçükçekmece gölüne sıfır noktadadır. Hemen yanı başında yer alan Soğuksu mahallesi ile Kanarya’nın eski sahibi bir aile olduğu tarih kaynaklarında görülmektedir. Bu aile her iki mahalleyi satıp ABD’ye yerleşmiştir. Bir diğer özelliği ise Türkiye’nin en büyük mahallesi olup, 100 bin ve üzeri insana ev sahipliği yapmaktadır. Konumuza dönecek olursa Kanarya’da ücretsiz sanat ve meslek kursları olarak İsmek Kanarya şubesi bulunmaktadır. Yaklaşık 30 farklı branşta eğitim imkanı bulacağınız şubeyi incelemeye başlıyoruz. İlk olarak adres ve iletişim bilgileri ile başlayalım.

Küçükçekmece Kanarya

Kanarya Mahallesi Pelikan Sokak No:6
0212 425 87 58

İsmek Kanarya Branş Listesi
İsmek Kanarya

Arapça ve İngilizce
Aygün Çalışkan ve Sultan Ünal yönetiminde hizmet veren Küçükçekmece Kanarya İsmek kurs merkezinde özellikle yabancı dil eğitimleri en çok tercih edilen branşlar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda Arapça ve İngilizce eğitimi 16 yaş üzeri herkesin ücretsiz yararlanması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda şehrimizde sayıları hızla artan yabancı vatandaşlar içinde İsmek Kanarya şubesi Türkçe eğitimleri vermektedir.

Bilgisayar Kullanım & Bilgisayar Tamiri Kursu
Herkesin severek katılacağı eğitimleri içeren kurs merkezinde bilgisayar kullanmayı öğrenebilir, biliyorsanız daha ileri seviye eğitimler alabilirsiniz. O eğitimlerden biride donanım alanında olup, bilgisayar bakım onarım branşı ile ister kendi bilgisayarınızı tamir edin, isterseniz başarılı bir teknik servis olabilirsiniz.

Küçükçekmece Web Tasarım Kursu
Bilgisayar bilgisi ile yapacağınız bir başka meslek ise Web Tasarımı olup, Küçükçekmece’de bu eğitimleri genelde Sefaköy şubesi verirdi, bu yıl bir değişiklik yapılarak İsmek Kanarya şubesinde yer almıştır. 192 Saat sürecek olan eğitimlerde statik İnternet siteleri yapmanızı sağlayacak olan HTML işaretleme dili ve daha güzel görünüm elde edebilmek için CSS stil dili öğretilmektedir. Aynı şekilde Hosting, Domain ve FTP kavramı hakkında bol uygulamalı eğitimler alacaksınız.

Arı Yetiştiriciliği
Televizyon kanallarında görmeye alışkın olduğunuz sahte bal satışları insanı iğrendirir hale gelmektedir. 6 Kilo balı 100 TL’ye satan ayrıca yanında hediye verenler bulunuyor, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu ürünlerin gerçek olmadığını sürekli açıklıyor, sürekli yasaklıyor fakat yeni isimlerle insanları kandırmaya devam ediyorlar. Çözüm olarak kendi balımızı kendimiz üretebiliriz. Anadolu’da oldukça yaygın olan bu uygulama İstanbul’un bir çok yerinde mümkün olup, yapmak isteyenlere İsmek Arı Yetiştiriciliği kursu ile gerekli eğitimi vermektedir.

Hasta Kabul İşlemleri
Devletimiz son 15 yılda sağlık alanında öylesine başarılı çalışmalar yaptı ki eskiden sağlık hizmeti almakta zorlandığımız hastanelerde şimdi sürekli istihdam imkanı sağlanıyor. Özel ve kamu hastanelerinde çalışabileceğiniz alanlardan biride Hasta Kabul Bölümü olup, bu işi yapmak isteyenler için İsmek Hasta Kabul İşlemleri eğitimi bulunmaktadır.

Erkek Kuaförlüğü Kursu
Bu şuemizden aktaracağımız son branş ise erkeklerin kişisel bakımını yönelik olup, saç sakal kesimi eğitimleri olacaktır. Berber yada erkek kuaförü olma imkanı sunan bu eğitim ile sizde geleceğin başarılı kuaförleri arasında yer alabilirsiniz. Burada alacağınız eğitim ve sertifika ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezi MEM kalfalık sınavına katılarak kalfalık belgesi alabilirsiniz. Aynı şekilde devamında ise ustalık belgesi alarak kendi iş yerinizi açma imkanına kavuşmuş olursunuz. Size sağlanan tüm bu imkanlar ücretsizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir