Kartepe Belediyesi Kursları KAR-MEK

Türkiye’de en çok ücretsiz kurs imkanı bulabileceğiniz il sanırım Kocaeli olacaktır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ko-mek kursları haricinde ilçe belediyeleride halkı için bir birinden özel uygulamalara imza atmaya devam ediyor. İşte onlardan biri daha KAR-MEK kursları olarak karşımıza çıkmaktadır. Marmara Bölgesinin 3. büyük dağının bulunduğu ve aynı zamanda kayak turizmi yapılan Kartepe ilçesinde ücretsiz kurs kayıtları başladı.

Kartepe Belediyesi Kursları Kar-mek
Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen Kar-mek kurslarında yeni dönem kayıtları başladı. İçindeki Yeteneği Farket sloganı ile eğitim veren kurum yediden yetmişe herkese imkan sağlamaktadır. Kar-mek kurslarından yararlanmak isteyenler Belediye hizmet binaları, lçemizde bulunan halk eğitim merkezi ve muhtarlıklarda kayıt yaptırabilmektedir.

38 Branşta Ücretsiz Kurs
Kartepe Belediyesi resmi web sitesinde maalesef Kar-mek hakkında yeterli bilgi verilmemiş olup, haber kaynaklarında yer alan detaylarda 26 kurs merkezi 38 branşta (bayanlara) imkan sağlandığı belirtilmektedir. Eğitim almak isteyenlerin kayıt olmak için 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma ve ikametgah belgesi istenmektedir. Kar-mek kursları hakkında daha fazla bilgi ve öğrenmek istediğiniz detaylar için 444 33 73 nolu telefonu arayınız.

Kartape İlçemizde Bulunan Diğer Kurslar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek tüm halkını kucaklamaktadır. Ko-mek kursları ile tüm ilçelerde ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları sunan Ko-mek Kartepe ilçemizde 3 şubesi ile hizmet ermektedir. Bunlar Köseköy, Acısu ve Uzuntarla Ko-mek şubeleri olarak hizmet vermekte olup, komek.org sitesinden online başvuru yapabilmektesiniz.

Kar-mek

Diğer ilçelerimizde ise İzmek, Gesmek, Dermek gibi ilçe belediyelerine ait kurslar ve yine aynı şekilde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ko-mek kursları geniş çaplı imkanları sunmaktadır. Son bir hatırlatma ise Karatay Belediyesi Karmek kursları ile olacak olup, Konya’nın merkez ilçesi Karatay ücretsiz sanat ve meslek kursları Karmek 2013 yılında yapılan anlaşma ile Konya Büyükşehir Belediyesi Komek kursları altında birleşmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir