Kişisel Gelişim Kursları

Kişisel Gelişim Kursları
Günümüzde başarılı olmanın en etkili yönlerinden biri insanın kendini geliştirmesidir. Türkiye’de verilen örgün eğitimler sizleri bir noktaya kadar götürmektedir. Bu noktadan sonra mutlaka kendi başınızın çaresine bakmanız gerekir. Gelecek adına severek yapacağınız işler için gerekli adımları atmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse 18 yaşında vasıfsız çalışmak yerine mesleki eğitimlerden yararlanarak severek yapacağınız bir meslek edinebilirsiniz. Aynı şekilde kendinizi geliştirmek için yeni bir meslek yada yaptığınız işte daha başarılı olmak için kişisel gelişim eğitimlerinden yararlanmalısınız. Bunun için Türkiye’nin her yerinde ücretsiz kurs imkanı bulabilirsiniz.

Bireyin Gelişmesi

İsmek Kişisel Gelişim Kursları
Türkiye’nin en büyük ücretsiz kurs merkezi İsmek 30’dan fazla alanda eğitim vermektedir. O alanlardan biride Kişisel Gelişim olup, günlük hayat ve iş yaşamında ihtiyaç duyacağınız 32 farklı branşta eğitim içermektedir. Şimdi dilerseniz Kişisel Gelişim alanında tercih edebileceğiniz branşlara özet şekilde bakalım.

ismek-kisisel-gelisim-egitimleri kisisel-gelisim-kurslari

Diksiyon
İş ilanlarında görmeye alışkın olduğumuz bir kelime Diksiyonu Düzgün bir çok arkadaşımız aslında bunu kıyafet ile karıştırsa da aslı aranan personelin etkili konuşma şeklidir. Çalışan insanlarda oldukça önemli olan Diksiyon karşınızdaki insanı konuşmanızla etkileme, ikna etme ve akıcı konuşma anlamına gelmektedir. Bunun için ücretsiz diksiyon kursları olup, 64 saat sürecek bir eğitimden oluşmaktadır. Eğitimlerde ilk olarak diksiyon sanatının önemi, ses, solunum, durak, ses tonu, selen ve ses bükümü gibi konular ele alınmaktadır. Kelime ve söz notalarının doğru kullanımı, boğumlama, ulama ve sağdeyi kurallarını öğreneceksiniz. Aynı şekilde anlatım kuralları, üslup, açıklık, kuvvet, incelik, imge kimi konular ele alınırken son aşamada ise jest ve mimiklerin doğru kullanımı ile eğitim son bulmaktadır.

Girişimcilik
Sürekli geçen zaman yeni fikirler, iş alanları ve kazanç kapıları açmaktadır. Birazcık uyanık ve araştırmacı olmamız halinde bizde bu pastadan pay alabiliriz. Bunun için sizlere önerim Girişimcilik Kursu olup, sadece 24 saat sürecek bir eğitim ile yapılabilecek en güzel işler, iş kuracakların bilmesi gereken detaylar, iş kurmadan önce bilinmesi gereken maddi, mali ve hukuki süreceğin ele alınacağı bir eğitimdir. Eğitimin ilk aşaması başarılı ve uygulanabilir iş fikirlerinin belirlenmesi, işletme çeşitleri, araştırma, planlama ve organizasyon konusu gibi konularla eğitim son bulmaktadır. Özellikle iş kurmak isteyenlere mutlaka önerdiğimiz bir eğitimdir.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik
Siz yeter ki başarmak ve kendinizi geliştirmek isteyin gerek eğitim kurumları, gerekse devletimizin diğer kurumları sizleri eğitim ve maddi konularda desteklemektedir. Kişisel Gelişim alanında yer alan eğitimlerden biride kendi işini kurmak isteyenlere yönelik Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları olup, 70 saat sürecek eğitime katılanlara Kosgeb hibe ve faizsiz kredi desteği vermektedir. Eğitim sonunda kendi işini kuranlara 30 bin TL’si hibe olmak üzere maksimum 100 Bin TL maddi destek sağlanmaktadır. Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz Kosgeb Kursları çok geniş kapsamlı bir konu olup, aşağıda yer alan bağlantıdan detayları incelemelisiniz. https://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-istanbul

İş ve Sosyal Hayatta İletişim
Türkiye’nin en büyük kendi İstanbul 15 milyonu aşan nüfusu ile bir çok ülkenin nüfusundan daha kalabalıktır. İş ve sosyal yaşamda bir çok kültürden insanla karşılaşmanız mümkün olup, başarılı, etkili ve ikna edici bir iletişim kabiliyetine sahip olmanız sizin lehinize olacaktır. Bunun için size önerebileceğimiz iki farklı eğitim olup, bunlar İş Hayatında İletişim ve Sosyal Hayatta İletişim branşları olarak her ikisi de sadece 16 saat sürecek kısa ve etkili eğitimlerden oluşmaktadır. Eğitimlerde insan psikolojisi ve davranışlarına dair bilgi ve ipuçları yer alacak olup, karşınızdaki insanın yapısını analiz etme ve uygun iletişim dilini tespit etmeyi amaçlamaktadır.

Yazarlık Atölyesi
Eskiden çok önemli olan gazete ve dergi yazarları İnternet haberciliğinin çıkması ve haberleri daha erken aktarması ile birlikte yeni mesleklerinde ortaya çıkmasını sağlamıştır. Onlardan biride İnternet Sitesi yazarlığı olup, yüzlerce alanda yazara ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet haberciliği yapan yüzlerce siteye ek olarak ayrıca portal tarzı siteler sürekli yazarlara ihtiyaç duymaktadır. Bunun dışında İnternet siteleri içerik sağlayıcı olarak makale yazan insanlarla birlikte çalışmaktadır. Kelime sayısına göre ücretlendirme olup, sizde yazarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle akıcı, açıklayıcı ve Seo uyumlu makale yazmanız halinde emin olun gelen taleplere yetişemeyecek yanınızda yazar olarak insanlara iş vermeye başlayacaksınız.

İşaret Dili
İnsanlar aile ve cinsiyetlerini seçemediği gibi aynı zamanda hayata gelirken yada yaşam esnasında kaderlerini de belirleyici olamazlar. Bu nedenle bir çok insan doğuştan yada sonradan engelli olup, bu vatandaşlarımızın kendini geliştirmesi, kendi ayakları üzerinde durabilmesi için bazı kişisel gelişim eğitimleri olup, onların başında hiç şüphesiz İşaret Dili gelmektedir. İşitme engelli vatandaşların tek iletişim kaynağı olan bu uygulama ile insanlar parmak işaretleri ile iletişim kurarlar. Gerek işitme engelli, gerekse ailesinde işitme engelli olan bireyler bu eğitimi almalarını öneriyoruz. İletişim sadece dil ile değil, bazen el ile olur, bunuda başarmalıyız.

İşaret Dili Tercüman ve Öğreticisi
Bazı bilgileri edinmek için illede enelli olmak gerekmez, örnek işaret dili öğrenmek için işitme engelli olmak gerekmez. Sağlıklı insanların bu alanda alacağı eğitimlerden biride İşaret Dili Tercümanı genelde TV’lerin köşesinde açıklamaları işaret dili ile engelli vatandaşlara tercüme eden görevliler bulunur, sizde böylesi bir görevde yer almak için bu eğitimden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde işaret dili öğreticisi olarak daha fazla engelli ve engelsiz insanın işaret dili öğrenmesini sağlayarak engelli vatandaşlarımızın daha fazla insan ile kolayca iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem kazanç sağlar, hemde insanlık vazifemizi yerine getirmiş oluruz.

Braille Alfabesi
İşte bu satırları asıl ihtiyaç sahipleri okuyamayacak, çünkü onlar görme engelli kardeşlerimiz olup, yine doğuştan yada sonradan ortaya çıkan görme engeli onların sadece Braille (Kabartma) harfleri ile okuma imkanı sağlamaktadır. Tabii ki öncelikle 176 saat sürecek Braille alfabesi eğitimi almaları gerekir. İstanbul’da İsmek Engelliler Merkezi tarafından sağlanan bu eğitimleri ailemizde, çevremizde bulunan görme engelli vatandaşları haberdar ederek, yararlanmalarını sağlamalıyız. Dedim ya bu yazdıklarımı onlar göremez, siz onlara ışık olmalısınız.

Osmanlıca
Şimdiki gençlerin maalesef yabancı dil sandıkları bir lisan Osmanlıca yada Osmanlı Türkçesi 1928 yılında harf devrimi şeklinde kaldırılmış olup, yerine Latin harflerden oluşan Türkçe öğretilmeye başlanmıştır. Bir gecede halkın cahil haline geldiği bu uygulama ile ülkede okur yazar sayısı %2 gibi bir orandaydı. O dönemin sanatkarlarının bir bir anda cahil haline geldiği bir dönemi yaşadık. Geçtiğimiz yıllarda geçmişe ve ceddine özlem duyan Türk toplumu Osmanlıca eğitimleri verilmesi konusunda gelen taleplere okullar ve kurslarda açılan eğitimler ile karşılık bulmuştur. Halk Eğitim Merkezleri ve İsmek Osmanlıca eğitimleri ile birçok branşta eğitim vermektedir. Osmanlıca Arapça, Farsça Kurallar, Kolay Metinler, Osmanlı Türkçe İmlası, Arşiv ve Edebi Metinler ile Osmanlı Paleografyası gibi branşlardan yararlanabilirsiniz. Kendimizi geliştirmek, geçmişi anlamak için gerekli diyebilirim.

Kur’an-ı Kerim Öğrenme (Yetişkinler)
Şuan binlerce insan sorsan yüzlerce kitap okuduğunu övünerek söyleyebilir. Fakat yüce dinimizin bizleri iyiliğe, güzelliğe yönlendiren, insanlığa rehber olan kitabı Kur’an-ı Kerim’i ise bilmemektedir. Değerli arkadaşlar insanların yaratılış amacı ayetlerde belirtildiği gibi

“Ben cinleri ve insanları, ancak bana ibadet -kulluk- etsinler diye yarattım.” (Zâriyât, 51/56)

Bizler Allah’a kulluk etmeye, onun emrinden çıkmayacak şekilde yaşamak için yaratıldık, bizlere yön veren Kur’an-ı Kerim ise yapmamız ve kaçınmamız gerekenleri ayetleri ile açıklamaktadır. Bu nedenle biz her Müslüman Kur’an-ı Kerim okumayı mutlaka rjinal Arapça şekliyle öğrenmeli hatta imkanı el veren Arapça okuduğu ayetleri anlayacak şekilde geliştirmelidir. Çocuk yaştan itibaren Cami ve Kuran Kursları eğitim verirken yetişkinler içinde HEM ve İsmek Kuran Kursları sizlere destek olmaktadır. Elifba ve Tecvidli şeklinde 2 farklı eğitim imkanı olup, sadece 64 saat gibi kısa bir sürede Kuran okumaya başlayacaksınız.

Görme engelli kardeşlerimizin içerisinde filizlenen Allah sevgisini Kur’an ile taçlandırmak içinde bu yıl yeni bir branş eklendi ve Kuran-ı Kerim (Braille Alfabesi) ile eğitim verilmeye başlandı. Görme Engelliler İçin Kuran Kursu 64 saat sürecek eğitim olup, bu eğitimi alabilmek için öncelikle kardeşlerimizin Braille (Kabartma) harflerini okuma ve anlama konusunda eğitim almış olmak gerekir. Henüz bu konuda eğitim almadılarsa öncelikle 172 saat sürecek olan Braille Alfabesi eğitimlerine katılmalarını öneriyoruz.

Gazetecilik
İsmek yeni eğitim öğretim döneminde branş sayısını 540’a yükseltmiş olup, 100’den fazla yeni branş eklenmiştir. Onlardan en dikkat çekeni gazetecilik olup, tabii ki burada geniş kapsamlı eğitim yerine daha çok haber yapma teknikleri öğretilmektedir. Gazetecilik günümüzde basılı yayın yerine daha çok İnternet ortamında yapılır hale gelmiştir. Sizde haber sitelerinde editör olma fırsatını elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi
İnternet haberciliği demişken yine İnternet ile alakalı bir eğitim ile devam edelim. Günümüzde en çok kullanılan İnternet sitelerinin başında hiç şüphesiz sosyal medya sayfaları gelmektedir. Facebook, Twitter, Instagram, Google + gibi sayfaların daha etkin kullanılması için kısa süreli de olsa eğitim almak gerekir. Bunun farkında olan İsmek yöneticileri bu yıldan itibaren Sosyal Medya Yönetimi şeklinde eğitimi hayata geçirdiler. Toplamda 64 saat sürecek olan eğitimlerde mevcut sayfaların yönetimi yanı sıra sıfırdan marka ve itibar oluşturmayı öğreneceksiniz. Etkili paylaşımlar yaparak sosyal medyayı aktif şekilde kullanan insanlara ulaşabilirsiniz. Sizden bir ricam olacak, ne olur insanların zamanlarını gereksiz harcamayın. Resim üzerine yazılan iki güzel söz, aşk sözü ile insanların daha faydalı işler yapmalarını engellemeyin. Sizde daha faydalı sayfalar oluşturarak onlara ulaşın.

Stresi Yönetmek
İnsanoğlu her şeyi yönetiyor da bir tek yaşadığı stres ve sıkıntısına hakim olamıyor. Günlük hayatta çok fazla ciddiye almadığımız stres maalesef otoimmun dediğimiz bağışıklık sistemi ile alakalı hastalıklara neden olmaktadır. Örnek vermek gerekirse çocuk ve gençlerde sık görülen Saçkıran (Alopecia Areata) %99 stres kaynaklı olup, bir diğer örnek verebileceğim sorunlardan biri Kabızlık (Konstipasyon) yine stresin kalın bağırsak tembelliğine neden olmasıdır. Tabii ki kabızlığın tek nedeni bu olmayıp, bir çok hastalığın belirtisi olabilir. Neyse arkadaşlar sağlık alanında eğitime dönecek olursak İsmek Stresi Yönetmek branşı ile sizlere 16 saat sürecek kısa ama etkili eğitim imkanı sunmaktadır. Kişinin kendini tanıması, stres nedenleri ve stresi kontrol ederek rahat bir hayat yaşamanız amaçlanmaktadır.

Kişisel Gelişim Kitapları ve Videoları İnceleyin
Bir çok arkadaşımızın maalesef kurslara katılma imkanı olmayacaktır. Onlar için önerimiz yardımcı kaynakları kullanmalarıdır. Kişisel gelişim kitapları kategorisinde Türk ve yabancı yazarların hazırladığı kitaplar bulunmaktadır.

Kısaca bakmak gerekirse Joe Navarro tarafından kaleme alınmış olan Beden Dili, Düşünce Gücüyle Tedavi (Louise L. Hay) Mümin Sekman tarafından hazırlanmış olan Her Şey Seninle Başlar!, Aykut Oğut Keşke Kadın Olsam gibi onlarca basılı kaynak bulunmaktadır. Aynı şekilde İnternet ortamında boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz kişisel gelişim videoları bulunmaktadır. Son bir hatırlatma Wikipedia Türkçe sayfasında yer alan bir metinde araştırmacılar kişisel gelişim ürünleri olarak sunulan materyallerin insanları yanlış yönlendirdiğine dikkat çekilmektedir. SHAM: the Self-Help and Actualization Movement isimli kitabın yazarı Steve Salerno ABD’de kişisel gelişimin iddia ettikleri kadar başarılı olmadığını aksine toplumsal açıdan zararlı olduğuna dikkat çekmektedir. Yazının devamında TRT tarafından hazırlanan güzel bir program Video’su yer almaktadır. Kişisel gelişime dair merak ettiğiniz bir çok konuya ışık tutmaktadır.

Değerli arkadaşlar Kişisel Gelişim Kursları hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, arada yeni eklenen eğitimler, fırsatlar oldukça bu sayfadan sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Sizden ricam Allah rızası için kendinizi geliştirmenizdir. Gencecik insanlar vasıfsız olarak çalışıyor, oysaki hafta sonu 2 saatini ayırsa kendini geliştirmek için bir çok imkan olduğunu görecektir. Bizler kahvehanelerde okey, batak gibi gereksiz ve kısmende kumar vasfı taşıyan meziyetlerden artık kurtulmamız gerekiyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ki%C5%9Fisel_geli%C5%9Fim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir