Kursların Gün ve Saatlerini Görmek İster misiniz?

İSMEK Kurs Saatleri
Kurslardan yararlanmak isteyen insanların en çok merak ettiği hususların başında eğitim gün be saatleri gelmektedir. Çünkü katılımcıların büyük bir bölümü çalışan ve öğrencilerden oluştuğu için buna dikkat etmek zorundadır. Peki, kurslar hangi gün ve saatlerde eğitim veriyor? Bu sorunun cevabı biraz uzun olacaktır. Hazırsanız başlayım.

Branş ve Kurs Merkezine Göre Değişiklik Gösterir

Evet, değerli arkadaşlar katılmak istediğiniz eğitim kurs merkezine göre gün ve saatlerinde değişiklik göstermektedir. Bu nedenle size tek bir yanıt vermek hatalı olacaktır. Örnek Web Tasarım Kursu A merkezinde hafta içi yapılırken, B merkezinde hafta sonu C merkezinde ise hafta içi akşam yapılabilir. Bu nedenle kursların gün ve saatlerini herkes kendisi görmesi gerekir. Peki, bunu nasıl yapacağız? Hemen görelim.

İsmek Kayıt Sayfasına Girmemiz Gerekiyor

Yapılması gereken en basit işlem hemen kursiyer.ismek.ist adresine yani kayıt sayfasına girmektir. Sayfa açıldığında sistem sizden sadece T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihinizi gün ay şeklinde isteyecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girdiğinizde detaylara ulaşabilirsiniz. İlk defa giriyorsanız karşınıza eksik bilgilerin doldurulmasını isteyen bir form çıkacaktır. O formu doldurarak arama işlemine başlayabiliriz.

İlgilendiğiniz Branşı Seçin, Tüm Merkezleri Görün

Yukarıda verdiğim örnek ile devam etmek istiyorum. Ben Web Tasarım kursuna katılmak istiyorum. Bu eğitimin hangi kurs merkezlerinde olduğu ve hangi günlerde, hangi saatlerde olduğunu görmek için yapmam gereken filtre panelini kullanmaktır. Branşlar kısmından sadece ilgilendiğim eğitimi seçerek başka herhangi bir işlem yapmadan Filtrele butonuna tıklıyorum.

Branş ve Kurs Merkezi Ara

İstanbul Genelinde Sonuçları Göreceksiniz

Yaptığım işlem ile genel bir arama yaptım, dedim ki bana İstanbul’un her yerinden Web Tasarım kurslarını göster, sistemde kontrolünü yaparak bana şuan 17 farklı kurs merkezinde Web Tasarım kursu olduğunu ve hiçbir ücret ödemeden dilediğime kayıt olabileceğimi belirtti. Aşağıda yer alan görselde sonuçları görebilirsiniz.

Ücretsiz Yararlanabileceğiniz Web Tasarım Kursları

İlçe Bazında Arama Yapın, Size En Yakın Kursları Görün

Birçok insan mesleki eğitim değil de hobi ve güzel zaman geçirmek için eğitimlere katılabilir. Onlar içinde önerim aramayı ilçe ya da kurs merkezi düzeyinde yapmaları yönünde olacaktır. Örnek ben Avcılar’da yaşıyorsam ilçe ya da kurs merkezini seçerek bana yakın merkezde hangi eğitimler olduğunu, hangi gün ve saatlerde olduğunu görebilirim. Kafama yatarsa kayıt olarak yeni bilgiler edinmeye başlayabilirim.

Dilerseniz Anında Kayıt Olabilirsiniz

Eğitimlerin gün ve saatlerini gördüğümüz sayfa biliyorsunuz ki İSMEK’İN Online kayıt sayfasıdır. Kafanıza yatan eğitim olursa geç kalmadan hemen başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sonuçların sol kısmında yer alan Seç butonuna tıklamaktır.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Evet, değerli arkadaşlar yazımızdan da anlaşıldığı üzere eğitimler branş ve kurs merkezine göre değişmektedir. Bu nedenle yapılması gereken en mantıklı işlem kursiyer.ismek.ist adresinden kontrol etmektir. Yazıda bunu nasıl yapabileceğimizi gördük, şimdi dilerseniz aklınıza takılan soruları sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formundan iletebilirsiniz. Tüm arkadaşlara başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.

 

21 Yorum

Yorum yap
 1. Masaj kursu hakkında bilgi almak istiyorum

 2. Hasta kayıt kabul Kursı kaç ay sürüyor acaba ??

  1. Erdinç: Ay değilse saat üzerinden eğitim verilmektedir. Hafta içi, hafta sonu eğitimleri veriliyor. Haftalık kaç saat kursa katıldığın önemlidir. Buna göre aylar belirlenir. Kursiyer.ismek.ist adresinden başlangıç ve bitiş tarihini görebilirsiniz.

 3. Erkek kuaforluk kursuna katilmak istiyorum İstanbul kagithanede ikamet ediyorum kurs saatleri ve hangi gunler murs goruyoruz bn gece calisiorum yani aksan 4 gece 2 gunduz saatleri kac acaba..

  1. Ali: Kurs gün ve saatlerini kursiyer.ismek.ist adresinden görebilirsiniz.

 4. I want to learn Turkish . Are there coming courses .I have studied A1 ,and I want to complete beginning from A2 .

  1. Wahib: Of course signup kursiyer.ismek.ist

 5. Bende hafta ici calişiyorum ama hafta sonu dikiş
  kursuna gitmek istiyorum
  akşamda olabilr
  yardimci olabirmisiz

 6. Güldan: Hangi Branşın, hangi kurs merkezinin bilgisini öğrenmek istiyorsun?

 7. Sütlü tatlılar ve reçel marmelat Yapımı kurslarına kayıt yaptırmak istiyorum.

  1. Güldan: İlgilendiğin eğitimlerin verildiği kurs merkezleri, eğitim gün ve saatleri ile kayıt işlemini kursiyer.ismek.ist adresinden yapabilirsiniz.

 8. Bilgisayar kursu. Gun ve saatlerini ogrenebilirmiyim

  1. Derya: Hangi kurs merkezi, hafta içi, hafta sonu bunları belirtmek gerekir ya da sayfada aktardığım şekilde kendiniz görebilirsiniz.

 9. Teşekkür ederim. Kayit oldum. Yalniz soyle 8 agustosta cilt bakim kursu basliyor ve 2 ay sonra cilt bakim epilasyon daha kapsamli bir kurs basliyor. Ve yine 8 agustosta kontör makyaj kursu basliyor ve 28 agustosta bitiyor. Sonra temel makyaj basliyor. Hepsi ayni branşta ve bir birini tamamliyor. Hepsine kayit olamiyoruz değil mi? Diğerleri bitince kayit oldugumuz zaman kontenjan dolu oluyor. Saygılar!

  1. Melike: Aynı alandan 2 branşa kayıt olabilirsin. Ama katılacağın eğitim bir diğer eğitime katılma koşulu gerektiriyorsa o zaman dikkatli olmak gerekiri

 10. Yani online kayita TC kimlik no. Nufusa kayit il. Dogum tarihi yazdim. Brans sectim. Sayfa calismiyor.nasil yardim alabilirim.

  1. Melike: 27 Temmuz kayıtların ilk günü olması nedeniyle sunucuya aşırı derece yüklenme oluyor. Bu nedenle kesintiler yaşanabilir. Kayıt işlemi yarıda kalabilir. Bu nedenle sabırla denemeye devam etmelisiniz.

 11. Kursa kayit olamiyorum. Gereken bilgileri yazdim

  1. Melike: İsmek sunucularında kayıtların ilk günü anlık kesintiler yaşanabilir. Sabırla devam edin.

 12. Bilgisayarlı Modelistlik kursu almak istiyorum,
  Batı Ataşehir, Kçükbakkalköy benim için uygun kurs merkezleri, h.içi 5 gün çalışıyorum, h.içi akşam veya h.sonu kursa katılabilirim, kurs ne kadar sürüyor, ve kurs saatleri, ücretleri konusunda bilgi almak istiyorum.

  1. Eda: Bu bilgileri en net şekilde kursiyer.ismek.org adresinden görebilir. Aynı anda uygun bulduğun kurs merkezine başvuru yapabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir