Magem

Magem KurslarıŞehzadeler şehri olarakta bilinen manisa şifalı mesir macunu ve sultaniye üzümü ile bir adım öne çıkmaktadır. Son yıllarda ise manisa belediyesi tarafından uygulamaya konan Magem (Manisa Gençlik Merkezi) 15-30 arası gençlerin 5 farklı kurs merkezinde 25 farklı branşta eğitim almaları amaçlanmaktadır. Kültür sanat ve mesleki eğitimlerle manisa halkının yanında olmayı amaçlayan magem kursları mutlaka denemelisiniz.

Magem Kurs Merkezleri

  • Hüsrev Ağa Hamamı Eğitim Merkezi
  • Manisa Gençlik Merkezi
  • Kırmızı Ev
  • Sinan Bey Medresesi
  • Toki-2

Magem Branş Listesi
Ahşap Boyama – Bağlama – Bilgisayar Destekli Çizim – Bilgisayar Destekli Muhasebe – Bilgisayar Kullanımı – Dekoratif Ev Aksesuarları – Diksiyon – El Nakışları – Fotoğrafçılık – Gitar – Halk Oyunları (Harmandalı) – Hızlı Klavye Kullanımı – Hızlı Okuma – İngilizce – Keman – Kuyumculuk – Makine Nakışı – Manisa Bezi Dokumacılığı – Mozaik Sanatı – Ney – Resim – Step-Aerobik-Plates – Telkari – Tezhip Sanatı – Üç Boyutlu Şekill.(Kağıt Rölyef)

Kültür Sanat Ağırlıklı Eğitimler
Manisa Gençlik Merkezi (Magem) diğer kurslar ismek, busmek, komek, kaymek, izmeb gibi kurslardan farklı olarak yaş sınırlaması oldukça dar tutulmuş buna göre mesleki eğitimler yok denecek kadar azdır. Verilen eğitimler gençlerin hayatında mutlaka olması gereken bilgisayar, muhabe ve kültür alanında branşlar yer almaktadır.

Magem Kayıt
Manisa il genelinde yer alan 5 farklı magem kurs merkezinden kayıt işlemleri ve daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Şimdiden tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.