Maltepe Belediyesi Ücretsiz Sanat Kursları

İstanbul’un en büyük 10. ilçesi olan Maltepe tarihi Bizanslılara kadar dayanmakta olup o dönemki adı Bryas ve Pelekanon olduğu bilinmektedir. Yaklaşık yarım milyon insanın yaşadığı ilçede 7 üniversite bulunmaktadır. Bunun dışında ilk ve ortaöğretim kurumları ile ilçe halkına yönelik ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Onlardan biride Maltepe Belediyesi ücretsiz sanat kursları diğer Türkan Saylan Kültürü Merkezi’nde verilen eğitimler tamamen ücretsiz olup yaş sınırlaması yok denebilir.

Maltepe Belediyesi Kursları

Diğer kurumlara göre biraz kısıtlu branşlarda eğitim imkanı sağlayan Maltepe Belediyesi ücretsiz sanat kursları genellikle dans, tiyatro ve dramadan oluşmaktadır.

Dans Kursları
Kayıtları 1-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ücretsiz dans kursu eğitimleri 22 Eylül’de başlaması düşünülüyor. Dans kurslarına katılacak olanlar için 7-9, 10-13, 14-16 yaş arası çocuklar ve yetişkinler için 30-35 kişilik kontenjanlar dâhilinde sınıflar açılacaktır. Haftanın 4 günü verilecek olan eğitimleri dans hocası Özden Ulusoy yönetimde öğretilecek olup, haftasonu çocuklara özel dans eğitimleride verilecektir.

Tiyatro ve Drama Kursları
Eğitimleri 13 Ekim’de başlayacak olup eğitim günleri ise cumartesi günleri, 7-10, 10-14 ve 15-18 yaş arası çocuklar ve yetişkinler için drama ve tiyatro, salı ve perşembe günleri yetişkinler için tiyatro, çarşamba ve cuma günü de sadece kadınlar için özel drama programları düzenlenecek. Eğitimleri ise tiyatro ve drama alanında uzman eğitimci Aylin Kalınağa Bayrakoğlu öğretecektir.

Nasıl Kayıt Olunur?
Sadece Maltepe ilçesinde ikamet edenlere açık olan bu eğitimlere Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültürü Merkezine gelerek kayıt olabilirsiniz. Çok önemli bir konu ise kayıt için gelirken yanınızda mutlaka Maltepe ilçesinde ikamet ettiğinizi gösterir ikametgah belgesi getirmeniz istenmektedir.

Maltepe Belediyesi Kursları

Meslek kursları yok diye üzülmeyin. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek edindirme kursları İsmek maltepe ilçemizde 3 farklı şubesi ile Cevizli, Altıntepe ve Zümrütevler mahallerinde eğitim verilmektedir. Maltepe ismek kurlarını incelemek için yandaki linke tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/maltepe-ismek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir