Manikür Pedikür (Manikürcü Kursu)

Ülkemizin ekonomi ve refah seviyesi arttıkça insanlar kişisel bakımlarına daha fazla önem verir hale geldi. Bakım denince genelde cilt ve saç gelsede bunlarla sınırlı değildir. Bir çoğumuzun aklına bile gelmeyen ise el ayak bakımı gelmektedir. Manikür ve Pedikür olarak karşımıza çıkan bu uygulamayı kişi kendisi yapabileceği gibi güzellik salonlarında alanında uzman görevlilerce yapılmaktadır. Şimdi ise kendi el ayak bakımınızı kendiniz yapabileceğiniz, yada bu alanda meslek edinmenizi sağlayacak olan 2 farklı ücretsiz kurstan bahsetmek istiyorum. İsmek Manikür, Pedikür ve Manikürcü kursları ile farklı bir eğitim almak isteyenleri bekliyor.

El Ayak Bakımı

Manikür Pedikür Teknikleri
Kelime anlamı el ayak bakımı anlamına gelen Manikür el tırnakları bakımını ifade ederken Pedikür ise ayak tırnakları ve önemli bir konu olan topuk sağlığı ve temizliğini ele almaktadır. Aslında çoğumuzun önem vermediği tırnak sağlığı hatalı kesim sonucu bir çok tırnak problemine neden olabiliyor. O nedenle mutlaka bu eğitimlerden yararlanarak daha profesyonelce el ayak bakımı yapabilirsiniz. Daha çok kadınların önem verdiği tırnak uzatma bilinçsizce yapılması halinde yine bir çok tırnak sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İsmek Manikür Pedikür Teknikleri Kursu 256 saat süren eğitimden oluşmakta olup ve oldukça detaylı ve bol uygulama içermektedir.

Manikürcü Kursu
Ülkemizde işsizliğin azaltılmasına yönelik geliştirilen ve oldukça vasıflı eleman açığı bulunan mesleklerden biride sağlık ve güzellik salonlarının önemli bir ihtiyacı olan Manikürcü elemanı yetiştirmek için yine İsmek sizlere ücretsiz kurs vermektedir. Profesyönel hizmet vermenizi sağlayacak olan bu eğitim ise 312 saat sürmektedir. Detaylı bir eğitim süreci sonrası alacağınız sertifika ile sağlık ve güzellik merkezlerinde çalışabileceğiniz gibi kendi işletmenizi kurmak içinde önemli bir gelişme sağlamış olacaksınız.

Tırnak Sorunları Ciddiye Alınmalı
Başta tırnak mantarı olmak üzere, kırılma ve soyulma kesinlikle basite indirgemeden ciddiye alınmalıdır. Özellikle tırnak mantar aylarca sürecek bir tedavi süreci olup, tırnak kırılması ve soyulmalar ise genelde B7 ve H vitamini eksikliğinden olup, bu sorunun düzelmesi için ek biotin kullanmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir