Küçükçekmece İsmek

İsminin nereden geldiği tam olarak bilinmeyen Küçükçekmece adına aldanıp, küçük bir yer olduğunu sanmayın. 1987 Yılından Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Nüfusu en kalabalık ilçelerden biri olup, yaklaşık 800 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Bir tarafı kendi adını taşıyan Küçükçekmece gölü bir tarafı ise uçsuz bucaksız Marmara Denizi ile çevrilidir. Biraz gerilere gidecek olursanız sizleri doğal güzellikler ve dereler karşılar. Sazlıdere ve Nakkaş deresi mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Neyse arkadaşlar biz konumuza dönecek olursak eğitim alanında da aradığınız tüm imkanları bulacağınız bir yerdir. Sanat ve meslek kursları olarak gerek İsmek gerekse Küçükçekmece Belediyesi kursları aranan tüm imkanları sağlamaktadır.

Küçükçekmece Kurs Rehberi

Küçükçekmece İsmek Kursları
İlçede 7 farklı eğitim kurumu ile hizmet verilmektedir. Yazının devamında şubeler ve iletişim bilgilerine yer vereceğiz.

CUMHURİYET MAHALLESİ (İlçe Merkezi)
Küçükçekmece Tren İstasyonuna sadece 1 dakika uzaklıkta olan bu şubemizi Küçükçekmece Merkez İsmek olarak adlandırabiliriz. Eğitimi verilen branşlar diğer şubelere göre biraz az olup, giyim ve moda eğitimlerine ek olarak Bilişim teknolojileri ön plana çıkmaktadır. 

Cumhuriyet Mahallesi, İnönü Caddesi, No:35

0212 424 62 10

KÜÇÜKÇEKMECE ATATÜRK MAHALLESİ

Atatürk Mahallesi, İkitelli Caddesi, No:32 (İkitelli)

0212 494 46 09

SEFAKÖY
Küçükçekmece İsmek denince en gelişmiş şubelerden biride Sefaköy kurs merkezidir. 60 Farklı branşta eğitim imkanı bulacağınız şubede anneler için 3-6 yaş çocuk etkinlikleri hukuk alanında görev yapmak isteyenler içinde adli kalem işleri kursu öne çıkmaktadır. Aynı şekilde Arapça ve İngilizce gibi yabancı dil eğitimlerini bulacağınız şubede özellikle bilişim teknolojileri alanı öne çıkmaktadır. Bilgisayar kullanımı, bilgisayar destekli muhasebe ve reklam tasarımı eğitimlerine ek olarak Türkçe klavye olarak adlandırılan F klavyenin hızlı kullanımını öğreneceksiniz. Aynı şekilde nadir bulunan eğitimlerden ikisi Santralist ve Rezervasyon elemanı branşı Sefaköy İsmek kurs merkezinde yer almaktadır. Şubeyi ve eğitimlerini yakından tanımak için aşağıdaki butona tıklayınız.

YEŞİLOVA
Bilgisayarlı Stilistlik olup, en çok kullanılan programlardan biri Gerber burada öğretilmektedir. Tekstil ve moda eğitimlerine ek olarak bir diğer gelişmiş eğitimler ise aşçılık olarak karşınıza çıkacaktır. Aşağıda yer alan butona tıkladığınızda tüm detayları görme imkanı bulacaksınız.

HALKALI / HALKALI TOPLU KONUTLAR
Bir zamanlar köy olan ve 2000 yılına kadar çöplük olarak kullanılan bölge şuan İstanbul’un en hızlı değer kazanan yerleri arasında yer almaktadır. Özellikle Toki Toplu Konutlar inşa etmesi ile birlikte kaderi hızla değişmiş ve dağınık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Halkalı’da iki farklı İsmek kurs merkezi bulunmakta olup, bunlardan biri merkezde diğeri ise toplu konutlar bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 30 farklı branşta eğitim alma imkanı elde edeceksiniz. İlk defa bu yıl uygulanmaya başlayan İngilizce B1 seviyesi Küçükçekmece’de sadece Halkalı şubesinde bulunmaktadır. Aynı şekilde cilt bakımı ve güzellik uzmanı olmak isteyenler yine burayı tercih edebilir. Her iki şubeyi ve eğitimlerini yakından tanımak için tıklayınız.

KANARYA
İşte bu semt adı ile alakalıdır. Bir zamanlar çiftlik olan ve kuşların en sık ziyaret ettiği yerlerden biridir. Küçükçekmece gölü kirlenmesi ile birlikte eski kuş sürüleri artık yok denecek kadar azdır. Göle sıfır noktada yer alır ve en şirin yerlerden biridir. Sanat ve meslek kursları olarak Kanarya İsmek Bilgisayar Kullanımı yanı sıra özellikle gençlere en fazla önerdiğimiz mesleki eğitimlerden birisi Bilgisayar Bakım Onarım kursu burada bulunmaktadır. Aynı şekilde erkek kuaförü olmak isteyen yada teknolojiden kopamayanlar için Web Tasarım kursu burada bulunmaktadır. Branş sayısı belki az ama inanın hepsi bir birinden değerli eğitimlerden oluşmaktadır. Daha fazla detay için ne yapacağınızı siz artık biliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir