Maya Kursu (3 Boyutlu Nesne Modelleme)

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren 2B ve 3B modellerin yapımı bilgisayar yazılımları ile oldukça kolay hale gelmektedir. Alacağınız kısa süreli eğitimlerle sizde geleceğin mesleği haline gelmiş olan animasyon dünyasında yerinizi almış olacaksınız. Bu alanda kullanabileceğiniz proğramlardan biride Maya olup, 2007 yılına kadar Alias firması tarafından üretilmiş ve geliştirilmiş olan Maya daha sonra bu sektörde lider konumda olan Autodesk tarafından satın alınmış ve daha fazla işlevsellik kazandırılmıştır. Tasarım ve görsel efektlerle uğraşan tüm profesyönellerin kullandığı Maya proğramını öğrenmek için şimdi hiç bir masraf etmenize gerek yoktur. İstanbul’da yaşayanlar için İsmek 3 Boyutlu Nesne Modelleme branşı ile eğitim vermektedir.

İsmek Animasyon Kursu

İsmek 3 Boyutlu Nesne Modelleme Kursu
Bilişim teknolojoleri alanında oldukça geniş kapsamlı eğitimlere imza atan İsmek aynı başarıyı Radyo Televizyon alanındada göstermeye devam ediyor. İsmek 2014-2015 eğitim öğretim döneminde eğitimini vermeye başladığı 3 Boyutlu Nesne Modelleme kursu 160 saat sürecek kurslardan oluşmaktadır. Bilgisayar destekli olarak Maya çizim proğramında nesne çizim yeteneği kazandırılmaktadır. Eğitimlere ilk etapta modelleme tekniği öğretilerek başlanacak olup, devamında son yıllarda aşina olduğumuz organik modelleme ile devam edilecektir. Devamında ise karakter oluşturma ve bunların animasyon haline getirilmesini öğreneceksiniz. Nesne biçimlendirmelerine ek olarak hazırladığımız tasarımlarda sanal ışık ve sanal kamera kullanmayı öğreneceksiniz.

Maya Kursuna Katılım Şartları
Uzmanlık alanında eğitim olması ve kontenjan kısıtlı olması nedeniyle bu eğitime katılacaklarda bazı ön yeterlilikler aranmaktadır. İlk etapta bilgisayar kullanımına hakim olmak gerekli olup, devamında ise 3D MAX, Photoshop ve temel seviyedede olsa Illustrator bilginiz olması gerekmektedir.

Yenibosna İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezi
Uzmanlık seviyesinde bir eğitim olduğunu ve bazı şarları olduğundan bahsettikten sonra bir kısıtlamanında yaş sınırlaması olduğu söylenebilir. İsmek’in uzmanlık merkezlerinde verilen eğitimlere sadece 16-45 yaş arası kursiyerler katılabilmektedir. Yukarda istenen bilgiler ve yaşınız uygunsa sizde kursiyer.ismek.org adresinden hemen online kayıt olabilirsiniz. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

Çizgi Film Karakterleri Hep Animasyon
Eskiden çizgi karakterleri izler nasıl hareket ettiklerine şaşırırdık, şimdi ise daha güzel görünüme sahip 3 Boyutlu nesneleri izliyor hatta karakterin tiplemesi sürekli aklımızda kalmaktadır. Artık animasyon proğramları ile yapılan çizgi filmler çocuklar var oldukça önemli bir meslek olmaya devam edecektir.

TRT Çocuk Yapımları Çok İlgi Çekici
Gelişen teknoloji ve hızla yayılan medya kuruluşları eskiden sadece sabah saatlerinde kısa bir süreliğine yayınlanan çizgi filmler yerini bazı kanallarda 24 saat yayın yapar hale getirdi. Onlardan biride ülkemizin resmi kanalı olan TRT ve onun çocuklara özel kanalı olan TRT Çocuk özellikle Türkçe animasyon filmleri ile hep kültürümüzü çocuklara öğretiyor hemde bu mesleği ve yapılışına özendiriyor. Özelikle keloğlan masalları isimli animasyon filme çocuklar hayranlıkla izliyor. Carton Network gibi şiddet içeren fimlerden oldukça uzak her yaş çocuğun izleyebileceği kanaldır. Yöneticilerini aldıkları başarılı kararlardan dolayı tebrik ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir