Mecidiyeköy İsmek

Mecidiyeköy İsmek
Şişli ilçesinin en büyük ve popüler semtlerinden biri olan Mecidiyeköy aynı zamanda iş alanında gelişmiş imkanları sunmaktadır. Hemen yanı başında bulunan bilgisayar toptancıları en uygun fiyatlarla dilediğiniz bilgisayar ve parçalarını alma imkanı sunmaktadır. İstanbul’un orta yeri diyeceğimiz bir konumda bulunan Mecidiyeköy ulaşım sıkıntısı olmamakla birlikte Avrupa ve Anadolu yakasından kolayca ulaşılmaktadır. Bölgenin kalkınması ilk olarak 1839 yılına dayanmaktadır. Adını ceddimiz Osmanlı İmparatorluğu Padişahlarından biri olan Abdülmecit’ten almış olup, asıl kalkınma süreci ise İstanbul’a göç furyasının adım adım başladığı 1950’den itibaren oluşmuştur. Eğitim ile desteklenen bu gelişim özellikle İstanbul’da bir çok ilki barındırmaktadır. Sanat ve mesleki eğitim konusunda ilk olarak Mesleki Uzmanlık Merkezi olarak hayata geçen kurum sonrasında İsmek Perakende Okulu ve Çolpan İlhan Moda Okulu şeklinde genişlemiş olup, ayrıca mesleki kurslarına Mecidiyeköy İsmek olarak devam etmektedir.
Şişli Mecidiyeköy
Mecidiye Caddesi, No:2, Kat:4 Şişli
0212 217 21 62

İsmek Mecidiyeköy Branş Listesi
İsmek Mecidiyeköy

Yabancı Dil Eğitimleri (Benzersiz)
Raci Ataç ve Simge Altıparmak yönetiminde hizmet veren Şişli Mecidiyeköy İsmek kurs merkezinden ilk olarak yabancı dil kurslarına dair bilgi vermek istiyorum. İlk olarak başlangıç, temel ve ileri seviye Arapça kursları dikkat çekerken aynı zamanda farklı bir dil öğrenmek isteyenlerin tercihi olan Japonca yine bu şubemizde bulunmaktadır. Tercih edebileceğiniz bir diğer dil kursu ise Fransızca olarak kayıtlara geçmiştir.

Evlilik Öncesi Eğitim
Dinimizi en çok önem verdiği hususlardan biri olan aile temelleri maalesef ülkemizde de son zamanlarda kötü yöne doğru hızla ilerlemekte ve boşanmalarda ciddi anlamda artış görülmektedir. Bunun önüne geçmek için eğitim faaliyetlerine hız verilmiş olup, ilk olarak evlenmeden önce gençlerin eğitilmesi ön plana çıkmıştır. İstanbul’da yaşayanlar İsmek kurslarında 40 saat sürecek eğitimlere katılabilmektedir.

Çocuk Beslenmesi ve 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri
Bir ailede huzur ve beraberliği artıran hususlardan biride çocuklarımız olup, onların en iyi şekilde yetişmesi ve vatana, millete faydalı bireyler olabilmesi için ilk iş onları doğuran annelerine düşmektedir. Beslenme konusu ile başlayan bu süreç okul öncesi eğitim ve etkinlikler ile devam etmektedir. Bu konuda eğitim ve bilgi almak isteyenlerin adresi yine İsmek kursları olmaktadır. Anneler ve anne adayları bu kurslara herhangi bir ücret ödemeden katılabilmektedir. Sağlıklı ve bilinçli nesiller ile ülkemizin kalkınması daha hızlı olacaktır.

Radyo Programcısı (DJ)
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızda bir çok imkanın arttığını görüyoruz. Yaşı müsait olanlar mutlaka bilirler, geçmişte sayıları bir kaç tane olan radyo istasyonu şimdilerde yerel ve ulusal olmak üzere yüzlerle ifade edilmektedir. Sürekli programcı ihtiyacı bulunan radyolardan birinde programcı yada gençlerin tabiri ise DJ olabilirsiniz. Bunun için Mecidiyeköy İsmek kurslarında 80 saat sürecek eğitim bulunmaktadır. Gerçek stüdyo ortamında bol uygulamalar ile geçecek eğitim size başlangıç noktası olacaktır.

Diksiyon
Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler ya aynı şekilde güzel ve etkili konuşma karşınızdaki insan ve insanları daha kolay etkileme ve ikna etme sanatı içermektedir. Bunun için alınması gereken eğitimlerin başında Diksiyon gelmekte olup, çalışan, okuyan tüm insanlara mutlaka önerdiğimiz bir eğitimdir. Hitabet sanatının artmasını sağlayan bu eğitimle birlikte artık daha fazla sözü dinlenen bir insan haline geleceksiniz. Yapmanız gereken tek şey kursiyer.ismek.org adresine girerek kurs merkezi olarak Mecidiyeköy şubesini seçerek kaydınızı yaptırmaktır. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir