Melmek Kursları (Kayseri Melikgazi)

Bir şehrin kalkınmasında en önemli etken orada yaşayan insanlar ve yöneticilerin omuzlarına yüklenen yüklenmektedir. Sadece devletimizin sağladığı imkanlarla sınırlı kalmadan insanlara yeni imkanlar sağlamalı ve imkanları genişletmelidir. Özellikle eğitim alanında her yaşa uygun faaliyetler geliştirilmeli, insanların bilgi sahibi, vasıflı ve meslek sahibi yapılmalıdır. bu uygulamayı en güzel hayata geçiren şehirlerden biri Kayseri olup, 1 milyonu aşan nüfusu ile bölgenin 3. Türkiye’nin en kalabalık 16. kenti olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri adeta eğitim seferberliği ilan etmiş görünüyor. Öğrenci ve yetişkinler için bir birinden özel eğitim fırsatılarını bulacağınız şehirde özellikle Kaymek, Genç Kaymek ve bu sayfada tanıma fırsatı bulacağımız Melmek kursları ile adeta rol model olmaya devam ediyor.

Melmek kurs

Melmek Kursları Nedir?
Yaklaşık 600 bin insana ev sahipliği yapan Melikgazi Kayseri’nin %50’lik kısmını oluşturmaktadır. Erciyes dağı eteklerine kurulmuş olan ilçe aynı zamanda kültür, sanat, sanayi ve yaşam merkezi olduğu söylenebilir. Eğitim faaliyetleri ile de diğer ilçelerden farkını ortaya koyan Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları 20 farklı noktada bulunan şubesi ile ücretsiz fırsat sağlamaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
İlçemizde yaşayan ve zorunlu ilköğretim yaşını tamamlayan herkes yaklaşık 50 farklı branştan oluşan eğitimlere katılabilir. Devamlılığı zorunlu olan Melmek kursları başarılı kursiyerler için hayatında önemli bir dönüm noktası olacak olan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir.

Çocuklu Anneler Sizde Katılabilirsiniz
3-6 Yaş arasında çocuğu olan anneler artık üzülmeyin, sizde Melmek’in bu eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz. İlk olarak Kaymek’te gördüğümüz kreş desteği aynı şekilde Melmek kurslarında da bulunmakta olup, 3-6 yaş çocuğu olan anneler kurslarımızda eğitim görürken, çocukları ise Melmek’in çocuk gelişim uzmanları ile hem eğitim alıyor, hem oynuyor, hemde okul öncesi eğlenceli etkinliklere katılıyor. Böylesine güzel bir eğitim imkanı yanı sıra çocuklu annelere kreş desteği sağlayan Melik Gazi Belediyesini tebrik ediyoruz.

Hangi Eğitimler Veriliyor?
Halk eğitimi şeklinde eğitim veren kurumlarda eğitimler gelen istek ve talep doğrultusunda şekillenmektedir. Bu kapsamda her geçen gün gelişen Melmek Branş Listesi şuan için aşağıdaki eğitimleri vermektedir. 24 Farklı branşta eğitim imkanı sağlayan Melmek Bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebe, İngilizce Temel, İngilizce Orta Seviye, Hızlı Okuma ve Diksiyon gibi derslerin yanında özellikle hanımlar için Giyim, Ev Yemekleri, Pastacı Çırağı, Kurdale Nakışı, Brezilya Nakışı, Nevresim Takımları, Tel kırma, Ebru, İğne Oyası, Dekoratif Minder Kilimi, Kuaför, Maraş İşi, Ahşap Süsleme, Misinalı Takı, Kat-ı Sanatı ve Filografi gibi sanat ve meslek eğitimleri içermektedir. Daha fazla branş ve daha fazla eğitim için sizlerin talep etmesi önemlidir.

Melmek Kurs Merkezleri Nerede?
Örnek aldığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kaymek kadar başarı adımlarını hızla yürüyen Melmek şube sayısı olarak Kaymek’ten daha üstündür. Melikgazi ilçe genelinde 20 kurs merkezi ile eğitim veren Melmek size en yakın noktada olmayı amaçlamaktadır. Sosyal tesisler ve kültür merkezi binalarında modern ortamlarda eğitim veren Melmek Kurs Merkezleri bilgisi aşağıda yer almaktadır.

Melmek Tesisleri

Melmek Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?
Kısa sürede büyük başarılara imza atan Melmek yönetimi başvuru için teknolojiden yararlanmış olup, halkımız oturduğu yerden kurs başvurusu yapabilmektedir. Bunun için aşağıda yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. http://www.melmek.net/kayit Kayıtlar için belirli dönemler bulunmakta olup, güncel kayıt tarihleri sitemizde sizlere duyurulacaktır.

Kayseri Ücretsiz Kurs Bilgileri
Kaymek: Kayseri’de ücretsiz kurs denince aklımıza hiç şüphesiz ilk olarak Kaymek gelecektir. 52 Farklı branşta eğitim imkanı sağlayan Kaymek 16 yaş ve üzeri bireylere sanat ve meslek eğitimleri vermekte olup, Kayseri genelinde hızla yaygınlaşmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Talas Kaymek şubesini açan kurum hızla gelişmektedir. Eğitimleri ücretsiz olan Kaymek hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/kaymek

Genç Kaymek: Yine aynı şekilde Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait bir kurum olan Genç Kaymek Gençlik Merkezi geçtiğimiz yıl eğitim faaliyetlerine başlamış olup, sadece öğrenci ve mezunlara hizmet vermektedir. Genç Kaymek Kursları 5.6.7.8.9.10.11.12 sınıf öğrenci ve mezunlarına derslerine destek eğitimleri vermektedir. Yine aynı şekilde ücretsiz olup, daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/genc-kaymek-kurslari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir