Nikah Şekeri Yapımı Kursu

Bazı meslekler vardır ki, uygulanışıkolay olduğu kadar yıllarca sizin ve ailenizin kazanç kapısı haline gelir. Öyleki yok olması oldukça zor olan bu meslekler, bir ömür boyu ona bel bağlayıp kendiniz ve ailenizin rızkını bıkmadan usanmadan kazanabilirsiniz. Örnek evlilik, dinimizin emri olup insanlık varoldukça devam edecektir. Düğün ve nikahların olmazsa olmazı ise Nikah Şekeri nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? bu dakikadan sonra sanırım merak edip öğrenirsiniz. Çünkü ücretsiz nikah şekeri hazırlama kursu ile sizde bu alanda kendinize iş imkanı edinebilir ve dileyen ek iş olarak evinde bile yapabilir. Nikah şekeri satışından komisyon alanların bile binlerce TL kazandığını düşünürseniz hem üretip hemde sattığınızda emin olun çok mutlu olursunuz.
Nikah Şekeri Yapımı Kursu
160 saat sürecek bir eğitim olup, İstanbul’da ismek kurslarından yararlanabilirsiniz. Bunun dışında halk eğitim merkezleride bu imkanı sağlamaktadır. Özel günler ve nikahlara yönelik bir meslek olan Nikah Şekeri hazırlama kursu sonunda edineceğiniz biilgiler ile ister bu sektörde hizmet veren yerlerde çalışır isterseniz sizde kendi işinizi ve satış ağınızı kurarak gerek yerel, gerekse internet üzerinden Türkiye genelinde Nikah Şekeri satışı yapabilirsiniz. Yani çok özel bir işim olsun diyenler için güzel bir fırsattır.

Nikah Şekeri Nasıl Yapılır?
Öncelikle ilk öğretilecekler arasında modele ve tekniğe uygun olarak nikah şekerinin olmazsa olmazı hamur hazırlama öğretilmektedir. Nikah şekerinde kullanılan kumaşı sertleştirme, renklendirme ve ütüleme işlemlerini yine bol bol pratilerle öğretilmektedir. Dallama, toplama ve buketleme teknikleri ve aşağıda yer alan konu başlıkları ile çok mutlu olacağınız bir kurs sizi bekliyor.

  • Fantezi yaka çiçeği yapımı
  • Tutkallı hamur çiçekleri tasarlama
  • Özel günler için kutlama aksesuarları

İsmek Nikah Şekeri Yapımı Kursu

İstanbul’un ücretsiz halk üniversitesi haline gelen İsmek Nikah Şekeri Hazırlama Kursu ile 50’den fazla kurs merkezinde eğitim veriyor. 16 Yaş ve üzeri herkesin yararlanabileceği bu ücretsiz kurslardan özellikle kadınların yararlanmasını tavsiye ederiz. Size en yakın noktada olan İsmek kursları ücretsiz ve sertifikalıdır. Online başvuru imkanı olmayan İsmek’te kayıtlat kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır.

Komek Nikah Şekeri Yapımı Kursu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan Komek kursları şehir merkezinde yaşayan halk için ücretsiz eğitim imkanları sunuyor. Onlardan biride Komek Nikah Şekeri Yapımı Kursu, 160 saat sürecek bir eğitim olup kayıt için her yıl 3 farklı tarihte online yapılması gerekmektedir.

inesmek (İnegöl Belediyesi)
Bursa’da yaşayan vatanşlarımız içinde alternatif bir eğitim imkanı olup dileyen İnegöl Belediyesi İnesmek Nikah Şekeri Yapımı kurslarına katılabilir. Ücretsiz ve MEB müfredatına tabii eğitim vermektedir.

İsmek Nikah Şekeri Yapımı
Halk Eğitim Merkezleri
Yukarda biri ilçe toplamda 3 ilde imkan olduğundan bahsettik, peki bu iller dışında böylesi yararlı bir eğitim imkanı yokmu? tabiki var, hemde tüm ilçelerde bulunan şubeleri ile Halk Eğitim Merkezleri bulunmaktadır. Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama kursu ile bulunduğunuz ilçenin Halk Eğitim Merkezi’ne bizat giderek detaylı bilgi ve ön kayıt işlemlerini ücretsiz yaptırabilirsiniz.