Okmeydanı İsmek

İstanbul’un fethini gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet geçmişte bu bölgede askerlerin eğitimi ve müsabakalar için Ok Meydanı kurulmasını istemiştir. O nedenle adı Okmeydanı olarak kalmıştır. Bu semt günümüzde iki farklı ilçe Şişli ve Kağıthane sınırları içerisinde kalmaktadır. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi aslında Şişli Kaptanpaşa mahallesinde olmasına karşın hastanenin isminden dolayı o bölgeyi de Okmeydanı olarak karıştırılmaktadır. Yine aynı şekilde Türkiye’nin en başarılı liseleri bu semtte olup, birde Cumhuriyet öncesi II.Abdülhamit tarafından yaşlı ve kimsesizler için kurulan Darülaceze bu semtte bulunmakta ve halen yardım severlerin sağladıkları imkanlarla hizmet vermektedir. Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönüp ücretsiz kursları ele alalım. Beyoğlu İsmek kapsamında 2 kurs merkezi olup, onlardan biride Erok Spor Kulübü binasında bulunan Okmeydanı İsmek kurslarıdır.
Beyoğlu Okmeydanı
Kaptan Paşa Mahallesi Yay Sokak No:50 (Erok Spor Kulübü)
0212 297 22 23

İsmek Okmeydanı Branş listesi
Okmeydanı

İngilizce ve Fransızca (Başlangıç ve Temel Seviye)
Sema Çelik yönetiminde hizmet veren Beyoğlu Okmeydanı İsmek merkezi eğitimleri geçtiğimiz yıla göre 6 farklı branşta artış olduğu görülmektedir. Yeni eklenen eğitimlerden ikisi yabancı dil alanında olup, bu yıl hem İngilizce hemde Fransızca alanında başlangıç ve temek seviyede yabancı dil eğitimi vermektedir.

Cilt Bakımı ve Makyaj Yapma Teknikleri
Artış yaşayan bir diğer alan ise Güzellik ve Kişisel Bakım alanı olup, bu yıl ayrıca hanımların çok ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir branş Makyaj Yapma Teknikleri eğitimi verilecek olup, aynı zamanda daha sağlıklı ve genç görünümlü cilde sahip olmak için yine Cilt Bakım Teknikleri kursu devam etmektedir.

Çeyiz Ürünleri Hazırlama
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları örf ve adetlerine sım sıkı sarılmaya devam ediyor. Her yıl milyonlarca gelin adayının çoktan hazırlıklarına başladığı çeyiz ürünleri ülkemiz için önemli bir gelir kaynağı haline gelmektedir. Sizde bu alanda kazanç sağlamak isterseniz 312 saat sürecek olan Çeyiz Ürünleri Hazırlama kursuna katılmalısınız. Bu noktadan sonra eğitime katılan kadınların büyük bir bölümü kendi işini kurmaktadır.

Nikah Şekeri Yapımı
Konu düğünden, yuva kurmaktan açılmışken yine bu alanda oldukça kazançlı bir eğitim ile devam edelim. Özellikle büyük şehirlerde nikah merasimlerinin olmazsa olmazı haline gelmiş olan nikah şekeri yine önemli bir kazanç kapısı haline gelebilmektedir. Hazırlayacağınız özgün modelleri ister kuracağınız iş yerinden isterseniz İnternet üzerinden Türkiye’nin her yerine kolayca ulaştırabilirsiniz.

Tekstil (Dikim Kursları)
Okmeydanı İsmek kurslarına dair aktaracağımız son branş giyim üzerine olup, geçtiğimiz yıl eğitimi verilen Modelist Yardımcılığı bu yıl olmadığı görülüyor. Onun yerine kadın giysileri dikimi ile etek, manto, kaban ve pardesü dikimi eğitimlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment
  1. Rouba Zeino

    Ben türkçe dil öğrenmek istiyorum

    1. admin - WEBMASTERYOLCU

      Roube: kursiyer.ismek.org adresinden Yabancılar İçin Türkçe branşına kayıt olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.