Perakende Okulu Eğitimleri Devam Ediyor

Sanat ve mesleki eğitimlere farklı bir boyut kazandıran İsmek Dünya’da uyguladığı projeler ile örnek olmaya devam ediyor. 2015-2016 eğitim öğretim döneminde bir ilke imza atarak, perakende okulu uygulamasını başlattı sürekli duyurulan ve otobüslerde, otobüs duraklarında tanıtımı yapılan bu yeni eğitim ile satış alanında tecrübeli bireyler yetiştirilmesi amaçlanıyor. Eğitimini tamamlayan kursiyerler anlaşmalı olduğu firmalar ile İşkur’un İşbaşı Eğitim Programı İEP yada direkt olarak işe başlayabilmektedir. Anlaşmalı kurumlar arasında CarrefourSA, CHEP, IFCO, Migros, REAL, Vestel, Watsons, BİM, Bimeks, İkea, Koçtaş, Metro, TeknoSA gibi önemli kurumlar bulunmaktadır.

Satış Eğitimleri

İsmek Perakende Okulu Nedir?
Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama ile İsmek, Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) ve Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) ortak çalışmaya imza atıyor. Bu iki derneğe bağlı dünyanın en ünlü satış merkezlerinde kısa bir eğitim sonrasında çalışma ve kariyer fırsatı bulacaksınız. Tamamen ücretsiz olan kısa süreli eğitim ile sizde hayatı çok olumlu yönde değişen İstanbullular arasında yer alacaksınız.

Kimler Yararlanabilir, Nasıl Katılınır?
Bu yıl ilk defa uygulanmaya başlayan perakende okulu uygulaması diğer kurslardan biraz farklıdır. Bu nedenle alt yaş sınırı daha yüksek olup, eğitime katılmak için 18 yaş ve üzeri olmanız gerekir. İkinci bir koşul ise en az İlköğretim mezunu olmak ve İstanbul’da yaşıyor olmanız gerekir. Bu şartları karşılıyorsanız İnternet üzerinden ön kayıt işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Mecidiyeköy İsmek Kurs Merkezine Giderek Başvurunuzu Onaylatın
Ön kayıt işlemi İsmek’in kayıt sayfası kursiyer.ismek.org sitesinden yapılacak olup, bu işlem sadece ön kayıt aşamasıdır. Bu noktadan sonra ise İsmek Mecidiyeköy Kurs Merkezine yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte gelerek başvurunuzu nihai hale getirmelisiniz. Perakende okulu iletişim bilgileri aşağıdadır.
Mecidiye Caddesi No:2 Kat:4 Şişli
0212 266 94 24

Hangi Eğitimler Verilecek?
Eğitim kapsamı genelde satış ağırlıklı olup, farklı meslekleri hayal ediyorsanız bu eğitim sizin isteklerinizi karşılamaz. Günlük hayatta en çok kullandığımız satış işlemlerinde sizde başarılı bir personel olmak için normal eğitimler yerine perakende okulunun 96 ile 304 saat sürecek olan eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. 11 Farklı branşta eğitim verilecek olup, branş ve eğitim süreleri Reyon Görevlisi’ (96), ‘Satış Görevlisi’ (96), ‘Mağaza Elemanı’ (96), ‘Depo Görevlisi’ (112), ‘Kozmetik Satış Danışmanı’ (152), ‘Teknoloji Market Satış Danışmanı’ (176), ‘Market Satış Danışmanı’ başlığı altında Et ve Et Ürünleri Satış Elemanı (208), Su ve Deniz Ürünleri Satış Elemanı (208), Şarkütör (176), Meyve ve Sebze Satış Elemanı (176) ve Pastacı eğitimleri 304 süreli eğitimler arasında yer almaktadır. Dilediğiniz branşı seçip, hemen eğitime başlarsınız. Dilerseniz branşları yakından tanıyalım.

Kozmetik Satış Danışmanı: Özellikle hanımların sık kullandığı ürünler arasında yer alan Kozmetik ürünler sağlığımız içinde önemli bir yere sahiptir. Genelde doğrudan satış yöntemi ile Avon, Oriflame, Dore gibi firmaların yaptığı satışlara ek olarak sizde başarılı bir satış elemanı olabilirsiniz. Ürün çeştleri ve cilt bakımına dair bilgilerinde yer aldığı eğitimlerde çok keyif alacaksınız.

Satış Görevlisi: Ben her şeyi kolayca satabilirim diyenler için aylık binlerce TL kazanç münkündür. Bunun için size satış görevlisi eğitimi öneriyoruz. Diksiyon eğitimlerini de bulacağınız kurslarda insan ilişkileri ve ikna kabiliyetine yönelik deneyim edineceksiniz.

Teknolojik Market Satış Elemanı: Eskiden beyaz eşya mağazaları ile yapılan teknolojik ürünlerin satışı Teknosa, Bimeks, Vatan Bilgisayar gibi firmaların sektöre girmesi ile farklı bir boyut kazandı ve aradığınız tüm teknolojiyi bir arada bulabiliyorsunuz. Sizde böylesi kurumların birinde çalışmak isterseniz bu alana özel eğitimlerden yararlanmalısınız.

Pastacı: Küçük büyük herkesin severek tükettiği yaş ve kuru pasta yanı sıra bir birinden özel lezzetlerin yer aldığı Pastacı kursu ile lezzetli bir eğitime hazır olun.

Reyon Görevlisi (Kasap, Manav, Şarkütör, Balıkçı):
Eskiden mahalle bakkalları ile yapılan satışları büyük ölçüde yerini büyük ve zincir marketlere bırakmış olup, devasa isimlerin oluşturduğu bu zincir yeni meslekler ve iş imkanlarının da ortaya çıkmasını sağlamıştır. Reyon sistemi ile çalışan marketler içerisinde Manav, Kasap, Balıkçı gibi reyonlar bulunmakta olup, her birinin o alanda eğitimli elemanları görev yapmaktadır.

Depo Görevlisi: Hızla gelişen Türkiye ekonomisi sektörlerin daha hızlı ilerlemesi ve stok tutarak çalışmasını sağlamaktadır. Bir mağaza gördüğünüz ürünler dışında ayrıca depolarında onlarca yüzlerce ürün satışa hazır bir şekilde bekletilmektedir. Depo başlı başına bir yönetim gerektirmekte olup, ürün kabulü, stok yönetimi gibi konularda eğitimlerin verileceği 112 saat sürecek olan İsmek Depo Görevlisi kursu sizi her sektörde iş imkanı sağlayacak gelecek adına çok özel bir mesleğe sahip olmanızı sağlayacaktır.

Günlük 38 TL Harçlık ve Sigorta
Yukarıda yer alan eğitimler belirtilen süreçlerde İsmek’te eğitimleri verilecek olup, eğitim sonrasında ise farklı bir süreç sizi bekliyor. Çünkü İşkur tarafından size İEP eğitim programı yada yukarıda belirtilen kurumlarda çalışma fırsatı sağlanacaktır. İEP İşbaşı Eğitim Programına katılanlar aylık 1000 TL maaş + sağlık sigortası primleri İşkur tarafından yapılmaktadır. Genelde İEP programına katıla kursiyerler eğitim aldıkları şirkette eğitim sonunda kadrolu olarak istihdam edilmektedir.

2 Yorum Yorum yap
  1. CNC KURSU NE ZAMAN YAAPILIYOR BASVURU NERDEN YAPILMALI ACABA

    1. Ebru: Bu tür eğitimleri İşkur ve Halk Eğitim Merkezlerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir