Samandıra İsmek

Bölgede düşman işgalinden kurtarılan ilk yerleşim yerlerinden biri olan Samandıra geçmişte ismi Demeter olarak bilinmektedir. Abdurrahman Gazi tarafından fetih edilen Samandıra geçmişe dair bir çok kalını ve Aydos kalesine dair eserler yer almaktadır. Yakın geçmişe bakacak olursak 2008 yılına kadar Kartal ilçesine bağlı ve ilçenin en kalabalık mahallesi olarak bilinir. 2008 Yılında yapılan kanuni değişiklik ile Sancaktepe ilçesine bağlanmış olup, şuan 150 bin ve üzeri insana ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim faaliyetlerine bakacak olursak 17’si ilkokul olmak üzere endüstri, imam hatip ve kız meslek liseleri yer almaktadır. Aynı şekilde sanat ve meslek kursları içinde İsmek ücretsiz hizmet vermektedir.

Sancaktepe Samandıra

Abdurrahman Gazi Mahallesi, Hasanağa Caddesi, No:4
0216 311 93 17

Almanca ve İngilizce Kursları
Seda Yılmaz yönetiminde hizmet veren Sancaktepe Samandıra İsmek kurs merkezinde özellikle İstanbul’da yaşayanların her yıl binlerce TL ödediği yabancı dil kurslarına çözüm olarak geliştirilen İsmek Samandıra şubesinde en çok tercih edilen iki branş Almanca ve İngilizce eğitimleri verilmektedir. Almanca başlangıç ve temel seviye olup, İngilizce ise ayrıca ileri seviye eğitimleri verilmektedir.

Bilgisayar Kullanımı
En çok üzerinde durulması gereken eğitimlerden biri olup, Milli Eğitim Bakanlığı yeni nesiller için bu eğitimi ortaokul seviyesinde öğretmektedir. Henüz bilgisayarı henüz tam anlamıyla kullanamayan 16 yaş üzeri yetişkinler içinde İsmek imkan sağlamaktadır. Bu eğitim ve sertifikayı aldığınızda ise yeni eğitimler ve mesleklerin önü açılmaktadır. Dilerseniz bu eğitimlere birlikte bakalım.

Temel ve Bilgisayarlı Muhasebe
Eskiden aileler çocuklarını meslek sahibi olması için elektrikçi, marangoz, berber, terzi ve sanayide hizmet veren işletmelere çırak olarak verirdi. Şimdi ise daha bilinçli hale gelen halkımız gerekli bilgi ve mesleki eğitimleri kısa süreli kurslarda ücretsiz öğrenmesini sağlıyor. O kurslardan biride emin olun önümüzdeki 100 yıl daha geçerli olacağını düşündüğüm finans alanıdır. Samandıra İsmek bu kapsamda sizlere sıfırdan temel muhasebe eğitimi ile bu işi daha gelişmiş ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz için Bilgisayar Destekli Muhasebe eğitimi vermektedir. Eta, Logo, Mikro gibi en çok kullanılan muhasebe yazılımlarını öğreneceksiniz.

Çocuk Beslenmesi ve Etkinlikleri
Türkiye’nin geleceği genç nesillerin sağlıklı ve başarılı olması ile mümkündür. Bunun için ilk görev anne babalara düşmektedir. Onların ilk eğitim ve hayat ile tanışma aşaması olan 3-6 yaş sürecinde onları en iyi şekilde yetiştirmeniz için İsmek Samandıra şubesinde çocuk beslenmesi ve 3-6 yaş çocuk etkinlikleri eğitimi verilmektedir. Özellikle okul öncesi yaşta çocuğu olan anneleri bu ücretsiz kurslardan yararlanmaya bekliyoruz.

Hasta Kabul İşlemleri Kursu
Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi Sancaktepe ilçesinde yapılacağını biliyor muydunuz? Kısa bir süre sonra büyük bir istihdam alanı haline gelecek olan bu merkezde sizde iş sahibi olmak isterseniz size ilk önerimiz Hasta Kabul İşlemleri kursuna katılmanız olacaktır. Türkiye’nin her yerinde kamu ve özel hastanelerde geçerli olan bu mesleği özellikle genç kızlar mutlaka edinmelidir.

Web Tasarım
Bu şubeden son aktaracağımız kurs yine bilişim teknolojileri alanında olup, özellikle gençlerin tanışmasını arzuladığım bir iş Web Tasarım başarılı bir Webmaster olmak ve HTML işaretleme dili ile başlamak isteyenler için 192 saat sürecek eğitim fırsatı emin olan sizinde hayatını çok olumlu yönde değiştirecektir. İster hizmet verin, isterseniz kendi İnternet sitelerinizi yaparak Google Adsense reklamları ile kazanç sağlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir