Sefaköy İsmek

1800 Yılında Bulgaristan’dan göç eden vatandaşların Sefaköy olarak kurduğu bu yerleşim yeri şuan Küçükçekmece ilçesinin en gözde yerlerinden birisidir. İş ve yaşam alanlarının hızla geliştiği Sefaköy’de yaşayacaksanız uçak gürültüsüne alışkın olmalısınız. Çünkü Atatürk Havalimanı sadece 5 dakika uzaklıktadır. Mahallede kültür ve sanat faaliyetleri en üst düzeyde olup, öyle ki Küçükçekmece’de hizmet veren en gelişmiş kurs merkezini burada bulacaksınız. 80’den fazla eğitimin yer aldığı Sefaköy İsmek kursları ile 16 yaş üzeri herkesin severek iştirak edeceği kurslar bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz öncelikle kursumuzun adres ve iletişim bilgileri sonrada branş listesini inceleyelim.

İsmek Sefaköy

Fevzi Çakmak Mahallesi Ahmet Kocabıyık Sokak No:18
0212 599 04 16

İsmek Sefaköy Branş Listesi
Küçükçekmece Sefaköy

Sefaköy İsmek Spor Eğitim Merkezi
İlçenin en spor sever insanlarının yaşadığı bir yer Sefaköy öyle ki yarım asırdır amatör kümede top koşturan Sefaköy Spor Kulübü bulunmaktadır. Şimdi ise sizlerin sağlığı için önemli olan ücretsiz spor eğitimlerini ele alacağız. Sefaköy Spor Eğitim Merkezi yine yukarıda verdiğim adreste hizmet vermekte olup, kadınlar için Aerobik, Fitness ve Pilates eğitimleri olup, erkekler içinde sadece Fitness kursları bulunmaktadır.

İleri Seviye Arapça Eğitimleri
Yabancı dil eğitimleri hiç şüphesiz en çok tercih edilen eğitimler arasındaki yerini korumaktadır. Bu şubemizde yabancı dil alanında İngilizce ve Arapça dikkat çekmektedir. İngilizce başlangıç ve temel seviye olmak üzere Arapça ise başlangıç, temel ve ileri seviye olmak üzere 3 farklı branş bulunuyor.

Çocuk Beslenmesi ve 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri
Bir ülkenin nesiller boyu ayakta kalması ve egemen olabilmesi onun yeni yetişen nesilleri ile mümkündür. O nedenle sağlıklı ve eğitimli çocuklar yetiştirmeliyiz. Bu kapsamda ilk eğitim süreci ilkokul değil bebeklikte anne eğitimi ile başlamalıdır. Sağlıklı bir beslenme süreci ile başlayan bu eğitimler çocukların zekasını geliştiren etkinlikler ile devam etmektedir. Her anne ve anne adayına önerimiz İsmek’te yer alan çocuk beslenmesi ve 3-6 yaş çocuk etkinliklerine dair eğitimlere katılmalarıdır.

Aşçı, Pastacı, Pizzacı Mesleğini Seç?
Ülkemiz çalışan, üreten ve geliştirenlerin merkezi haline gelmiş olup, yüzlerce meslek bulunmaktadır. Onlardan en lezzetlisi ise Aşçılık, Pastacılık yada her ne kadar bizim kültürümüz olmasa da severek tüketilen Pizzacılık olmaktadır. Sizde böylesi mesleklerden birine adım atmak isterseniz Sefaköy İsmek kurs merkezinde aradığınız eğitimi ücretsiz olarak bulacaksınız.

Bilişim Teknolojileri Biraz Kısıtlı
Teknolojik anlamda meslek hayal edenleri ise bu yıl aradıklarını bulmaları biraz zor gibi görünüyor. Çünkü bilişim teknolojileri alanındaki üstünlüğünü Yeşilova Mesleki Uzmanlık Merkezine kaptırmış olup, şuan sadece Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayarlı Muhasebe ve Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım branşlarından birini tercih edebilirsiniz. Küçükçekmece Web Tasaarım kursları denince ilk akla gelen şubelerden biri olmasına karşın bu yıl maalesef aradığınız branşa ulaşılamamaktadır.

Kişisel Bakım Eğitimleri
Güzel ve bakımlı görünmek özellikle kadınların en önemli arzuları arasında yer almaktadır. Bunun için sizlere önerebileceğimiz eğitimler arasında Cilt Bakımı, Temel Makyaj ile Manikür ve Pedikür eğitimleri yer almaktadır. Böylece ihtiyacınız olan kişisel bakımı kendiniz yaparak güzellik salonlarına para vermekten kurtulursunuz. Yada bu eğitimleri meslek haline getirebilirsiniz.

Modelist Yardımcısı Olmak İsteyenler
Türkiye’nin önemli ekonomi kalemlerinden biri olan Tekstil sektörü İstanbul’da yaşayan milyonlarca insanında kazanç kaynağı haline gelmektedir. Ülkemiz bu konularda oldukça deneyimli olup, tüm ihtiyaçlarını kendisi yapmaktadır. Tekstil alanında çalışmak isteyenler için bir çok meslek bulunmakta olup, onlardan biride Modelist Yardımcılığı eğitimidir. Aynı şekilde kalıp çıkarma ve giysi dikimleri üzerine bir çok branş bulunmaktadır.

Santralist Yada Rezervasyon Elemanı
Diksiyonu düzgün bir yapıya sahipseniz size ilk önerimiz Santralist Yada Rezervasyon Elemanı gibi eğitimlerden yararlanarak hemen kendinize iş bulmanızdır. Bu eğitimi alanlar aynı zamanda çağrı merkezlerinde istihdam edilmektedir. Diksiyon nedir, ne işe yarar diyenler aşağıdaki branşı incelesin.

Diksiyon ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi
Hızla gelişen Türkiye ekonomisi aynı zamanda rekabet ortamını getirmektedir. Rakiplerinizden önde olabilmek için ilk olarak etkileyici ve ikna edici bir iletişim kabiliyeti olması gerekir. Bunun için size önerimiz İsmek’in Diksiyon Eğitimlerine katılmak yönünde olacaktır. Aynı şekilde geleceğin yönetici adayları asistan olarak başlamakta ve kendilerini geliştirmektedir. Sizde geleceğin yöneticileri arasında yer almak isterseniz mutlaka yönetici asistanlığı eğitimlerine katılmalısınız.

15 Comments

Add a Comment
 1. Rabia

  Kurslar ucretlimi . birde arabça dersi var mı? Nasıl başvuru yapabilirim

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Rabia: İSMEK’te tüm kurslar ücretsizdir. Arapça eğitimleri de başlangıç ve ileri seviye olmak üzere bulunmaktadır.

 2. Bayram

  Baccecilik kursunun iceriğinedir ilgileniyorum seracilik mantar ilerde yetiştirecegim yapabilcegim kurslara
  gitmekistiyorum

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Bayram: Eğitim içeriklerine branş sayfasından ulaşabilirsiniz.

 3. Elanur

  Hasta kayıt kabul kursuna katılmak istiyorum online olarak yapıyorum ama malesef olmuyo branş seçilmiyo

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Elanur: Gerekirse kurs merkezine gelerek de başvuru yapabilirsiniz.

 4. ömür çelebi

  Modelist kursuna katılmak istiyorum nasıl kayıt olabilirim

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Ömür: Başvurunuzu kursiyer.ismek.ist adresinden çevrimiçi olarak yapabilirsiniz.

 5. kubra donmez

  sac boyama ve sekillendirme kursuna gitmek istiyorum saatleri nezaman
  ve kaç ay sürüyor

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Kübra: Bu tür bilgilere İsmek’in kayıt sayfası kursiyer.ismek.ist adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 6. Şükran koyuncu

  Ahşap boyama öğrenmek istiyorum

 7. Adel

  Merhaba, nezaman turkçe A1 kurs başlacak,
  Ben öngeden kaydettim.

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Adel: Her kursun tarihi farklıdır. Kayıt olduğunuz kurs detaylarını kursiyer.ismek.ist adresinde görebilirsiniz.

 8. Nur

  Merhabalar
  İleri Seviye Inglizce dersleri var mi !!
  varsa nasil başvur yapa blilrim?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Nur: İngilizce B1 yada mesleki İngilizce eğitimleri bulunmaktadır. Kurs kayıtları kursiyer.ismek.org adresinden Online olarak yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.