Beylikdüzü İsmek

İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Beyliküdüzü 2008 yılında Büyükçekmece’den ayırılıp, ilçe olması ile birlikte önemli bir ivme kazanmıştır. Yapılan araştırmalara göre ilçede yaşayanların %45 gibi büyük bir bölümü Üniversite mezunu olup, planlı yapılaşma sonucu en yaşanılası yerler arasındaki yerini çoktan almıştır. Asıl konumuz olan İsmek Beylikdüzü kurslarına gelecek olursak çok geniş kapsamlı imkanları görüyoruz. İlçe genelinde 2’si spor merkezi olmak üzere toplamda 6 farklı eğitim merkezi bulunmaktadır. 57 Farklı branş ile ilçenin en önemli eğitim kurumu Beykent İsmek olup, onu 8 derslik ve 48 branş ile Semerkand İsmek takip etmektedir. Dilerseniz Semerkand AVM’de yer alan eğitimlere kısaca göz atalım.

İsmek Beylikdüzü Kurs

SEMERKAND AVM (İsmek Şubesi)
Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi ilçenin en geniş kapsamlı ikinci şubesi olup, nefes bir mekanda huzurlu eğitim sizi bekliyor. İçerisinde 8 dersliğin bulunduğu Semerkand AVM 48 farklı branş ile bir çok eğitimi barındırıyor. Özellikle yabancı dil eğitimi düşünenler için 5 farklı dilde eğitim fırsatı bulacaksınız. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanca gibi gelişmiş seçenekler bulunuyor. Aynı şekilde Bilişim Teknolojileri ve Kişisel gelişim alanında kendinizi geliştirmek isterseniz mutlaka incelemelisiniz. İlk olarak adres ve iletişim bilgilerine göz atalım.

Barış Mahallesi Enver Adakan Caddesi Peyami Safa Sokak No:1 (Semerkand AVM)
0212 852 75 43

BEYKENT
Beylikdüzü ilçesinde yaşayanların en çok tercih ettiği semtlerden biri Adnan Kahveci Mahallesi içerisinde yer alan Beykent sitesi mahallenin kaderini belirlemiş olup, özellikle fuar ziyaretlerinden keyif alan biriyseniz Tüyap fuarı size sadece 5 dakika mesafededir. Konumuza dönecek olursak ilçenin en geniş kapsamlı İsmek kurs merkezi olduğunu tekrar belirtmek isterim. 8 Derslik ve 57 branşın yer aldığı kurslarda özellikle 2 alan yiyecek ve içecek hizmetleri ile güzellik ve saç bakım hizmetleri karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda yer alan butona tıkladığınızda Beykent İsmek kurs merkezine dair geniş kapsamlı bilgileri görebilirsiniz.

YAKUPLU
Bir zamanlar geniş tarım alanlarının olduğu şirin bir köy olan Yakuplu İlçenin batısını boydan boya kapladığı ve bir çok yerde denize sıfır olduğunu söyleyebiliriz. İhlas A.Ş. tarafından yapılan planlı yerleşim ile popülerliği artmış ve nüfusu hızla artmıştır.Yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı Yakuplu çalışma alanları konusunda da oldukça şanslı olup, hemen yanı başında Beylikdüzü Organize Sanayi sitesi bulunmaktadır. Meslek sahibi olmak isteyenler içinde Yakuplu İsmek şubesinde 10 derslik ve 45 farklı branş seçeneği yer almaktadır. Ön plana çıkan eğitimlere bakacak olursak, yabancı dil, el sanatları ve ilçemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkçe öğrenme imkanı sunulmaktadır. Diğer detayları aşağıda yer alan butona tıkladığınızda görebilirsiniz.

BÜYÜKŞEHİR MAHALLESİ İSMEK
Yazının giriş kısmında ilçenin 10 farklı mahalleden meydana geldiğini belirttik, onlardan biride Büyükşehir Mahallesi olup, yüz ölçümü bakımından ele aldığınızda en küçük mahallesi olduğu söylenebilir. Konum olarak oldukça güzel bir yerdedir. Yaklaşık 20 bin insanın yaşadığı bu semtin halkı içinde ücretsiz kurslar olup, Büyükşehir muhtarlık binası üst katında dilediğiniz zaman gidip görebilirsiniz. 4 Derslikten oluşan kursumuzda branşlar biraz kısıtlı olup, şimdilik 25 farklı eğitimi bulabilirsiniz. Özellikle müzik ve gösteri sanatları alanında eğitim almak isterseniz Büyükşehir İsmek kurs merkezinde Bağlama, Gitar ve Türk Sanat Müziği eğitimlerine yer verilmektedir. Aynı şekilde bir çok farklı alanda el sanatlarına keyifle katılacağınızı umut ediyorum.
19 Mayıs Caddesi No:55 (Muhtarlık Binası Üst Katı)
0212 854 08 30

BEYLİKDÜZÜ İSMEK SPOR EĞİTİM MERKEZİ
Hayat sadece eğitimden ibaret olmayıp, mutlaka düşünmemiz gereken sağlığımız bulunmaktadır. Bunun içinde özel kurs merkezleri açan İsmek Spor eğitimi almak isteyenler için ilçemizin iki farklı noktasında kadın ve erkekler için spor eğitimlerine yer vermektedir. Beylikdüzü Spor Eğitim Merkezi ve Beykent Spor Eğitim Merkezi olarak size en yakın noktada hizmet vermektedir. Aşağıda her iki merkezin adres ve iletişim bilgilerine yer verilecektir. Verilen eğitimlere bakacak olursa kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fitness erkekler için sadece Fitness eğitimleri bulunmaktadır.

Beykent Spor Eğitim Merkezi
Uyum Çarşı Üst Katı – Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:17/A
0212 856 18 59

Beylikdüzü Spor Eğitim Merkezi
Büyükşehir Mahallesi 19 Mayıs Caddesi No:55 Kat:2
0212 852 33 13

Beylikdüzü Belediyesi Kurslarını İncelemeden Karar Vermeyin
İlçemizde ücretsiz eğitim veren kurum sadece İsmek olmayıp, aynı zamanda belediye imkanları ile çocuk ve yetişkinler için yılın 12 ayı eğitim imkanı sunulmaktadır. Özellikle okulların kapanması ile birlikte 7-14 yaş arası çocuklara yönelik yaz okulu uygulaması benzersiz olduğu söylenebilir. Aynı şekilde yetişkinlere yönelik kültür sanat ve müzik eğitimleri yer almaktadır.

Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi
İlçemizde tercih edebileceğiniz eğitim kurumlarından biride Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi olup, 2008 yılında faaliyetlerine başlayan kurum Cumhuriyet Mahallesi Ali Talip Özdemir caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Kurumun İnternet sitesinde çok fazla bilgi yer almaması nedeniyle şimdilik bu kısmı boş geçiyoruz.

Beylikdüzü Nerede?
İlçemiz ile ilgili yapılan aramalara baktığımızda insanların en çok Beylikdüzü nerede şeklinde arama yaptığı görülmektedir. Avrupa yakasında yer alan ilçelerden biri olup, güneyi tamamen Marmara denizi ile çevrilidir. Kuzeyinde yine aynı şekilde 2008 yılında ilçe olan Esenyurt yer almakta olup, doğusunda ise Avcılar batısında daha önce bağlı olduğu Büyükçekmece yer almaktadır.

Nasıl Gidilir?
İlçenin içerisinden geçen D100 (E5) karayolu ile ulaşımı oldukça kolaydır. Aynı şekilde metrobüs hattının gelmesi ile birlikte toplu ulaşım sıkıntısı çözülmüş olup, bunun dışında Bakırköy ve Yenibosna’dan hareket eden otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Silivri, Çatalca, Hadımköy otobüsleri ilçemizden geçmektedir.

4 Comments

Add a Comment
 1. Suzan Köksal

  Fransızca ve latin danslarına eşim ile birlikte katılmak istiyoruz. Bizi yönlendirirseniz memnun oluruz . Teşekkürler

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Suzan: Sayfada yer alan duyuruları takip etmelisiniz.

 2. Esin ŞEN

  Guaj Boya Resim
  Aliminyum Kabartma
  İngilizce veya
  İtalyanca
  kurslarından birine veya ikisine katılmak istiyorum.
  E-posta adresimin şifresini kaybetmem sebebiyle
  0 553 *** ** ** telefonumdan ulaşırsanız memnun olurum.

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Esin: Kurs kayıtları hakkında detaylı bilgiye yandaki bağlantıdan https://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri ulaşabilirsiniz. Bilmeniz ve yapmanız gerekenleri mutlaka incelemelisiniz. Kimsenin bu şekilde size ulaşmasını beklemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.