Şişli İsmek

İstanbul her geçen gün dahada büyüyen şehir geçmişte belli başlı yerleşim yerlerinden oluşan metropol kentte bazı yerler vardır ki herkes orayı yakından tanır, mutlaka belli zamanlarda ziyaret eder yada yolu her gün oradan geçmektedir. Böylesi ilçelerden biride Şişli olup, ismi geçmişte şiş işi ile uğraşan bir aileden gelmektedir.

Şuan İstanbul’un iş, yaşam ve turizm alanında en gelişmiş ilçelerinden biridir. Denizi ve sahili olmasa da içerisinde tarihe dair bir çok eser bulunmaktadır.

Asıl konumuz olan eğitim hususuna dönecek olursak İstanbul’un en gelişmiş ücretsiz kurslarını bulacaksınız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu öğrenme Merkezi İsmek bu ilçeye özel eğitim kurumları oluşturduğu görülmektedir.

Şişli Kursları

İSMEK ÇOLPAN İLHAN MODA OKULU
İlk kurulduğu 1996 yılından beri sürekli büyüyen ve gelişen İsmek kursları normal kurslarla yetinmek yerine aynı zamanda mesleki anlamda uzmanlık eğitimi veren yerleri açmaya devam ediyor. İşte onlardan birisi İsmek Moda Okulu Türkiye’nin önemli gelir kaynaklarından biri olan tekstil ve moda alanında eğitimler verilmektedir. Mecidiyeköy’de bulunan Çolpan İlhan Moda Okulu tümü moda alanında olmak üzere 30’dan fazla kurs imkanı sağlamaktadır. En çok tercih edilen eğitimler arasında Modelist ve Stilistlik branşı yer almaktadır. Aşağıdaki butona tıkladığınızda İsmek Moda Okulu ve tercih edebileceğiniz eğitimleri görebilirsiniz.

ÇOCUK GELİŞİMİ OKULU

Mecidiye Caddesi, No:2, Kat:2, Mecidiyeköy

0212 216 68 21

İSMEK DİL OKULU

Yine en çok tercih edilen eğitimlerden biri hiç şüphesiz yabancı dil eğitimleri, öyle ki özellikle gençler her yıl binlerce TL ödeyerek özel kurumlardan hizmet almaktadır. Bir zamanlar sadece İngilizce ve Almancanın olduğu İSMEK yabancı dil alanı şuan daha geniş kapsamlı hale getirildi. Hatta uzmanlık okulu düzeyinde eğitim vermeye başladı. Daha önceleri sadece İngilizce ve Almanca eğitimi yer alırken şuan İngilizce, Almanca, Arapça, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece ve Rusça eğitimleri verilmektedir. A1, A2, B1, B2 ve hatta bazı dillerde C1 olarak ileri seviye eğitimler verilmektedir.

19 Mayıs Mahallesi, Aytekin Kotil Caddesi, No:8

0212 312 68 60

İLETİŞİM VE KİŞİSEL GELİŞİM OKULU
Şişli’de ücretsiz sanat ve mesleki eğitimler veren 5 kurstan biri Mecidiyeköy İsmek olup, yaklaşık 40 farklı branşta eğitim imkanı sağlamaktadır. Ulaşımı en kolay noktalardan biri olup, Metrobüs durağına sadece 5 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Evlenecek ev kuracaklar için özellikle evlilik öncesi eğitim nadir bulacağınız eğitimler arasında yer almaktadır. Yabancı dil eğitimi konusunda da oldukça gelişmiş imkanları bulacağınız Mecidiyeköy İsmek şubesinde özellikle Japonca eğitimi almak isteyenleri beklemektedir. Şimdilik bu şube hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, daha fazla detaya ulaşmak için aşağıda butona tıklamanız yeterlidir.

Çeviri ve Mesleki Düzeyde Eğitimler Verilmektedir: İlk başlarda sadece A1-A2 düzeyinde eğitimler verilirken şuan yukarıda da gördüğünüz gibi C1’e kadar çıktığı görülmektedir. Tabii ki bununla da sınırlı kalmayarak bazı dillerde mesleki eğitimler yanı sıra çeviri, tercümanlık düzeyinde eğitimler verilmektedir. Bunlara ek olarak İstanbul’da yaşayan yabancı ülke vatandaşları için Türkçe eğitimleri de verilmektedir. Yabancı ülke vatandaşları kayıt olabilmek için kursiyer.ismek.ist sayfasına girerek yabancı kursiyer girişi kısmına tıklamaları ve istenen bilgileri girmeleri gerekir.

İLETİŞİM VE KİŞİSEL GELİŞİM OKULU

Mecidiye Caddesi, No:2, Kat:2, Mecidiyeköy

0212 211 78 05

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir