Sultangazi İsmek

İstanbul’un en farklı ilçelerinden biride Sultangazi olup, 2008 yılında kaderini değiştiren karar alınmıştır. 16 Mahalleden oluşan ilçemizde başta Alibey barajı olmak üzere bir çok akarsu bulunmaktadır. Böylesi bir durumu diğer ilçelerde görme imkanınız olmayacaktır. Yapımına 1975 yılında başlanan Alibey barajı halen İstanbul’un içme suyunu karşılayan yerler arasında yer almaktadır. İlçede hızla gelişen sanayi alanların ihtiyacı olan vasıflı ve meslek sahibi eleman ihtiyacını karşılamak içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK hizmet vermektedir. Sultangazi İsmek 5 farklı noktada hizmet vermektedir. Şimdi dilerseniz bu şubeleri vesağladığı imkanlara birlikte göz atalım.

İsmek Sultangazi

HOCA AHMET YESEVİ KÜLTÜR MERKEZİ

Tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı olan Ahmed bin İbrâhim bin İlyâs Yesevî’nin adı yaşatılmaktadır. İlçenin en geniş kapsamlı eğitim merkezi olarak yaklaşık 30 branşta eğitim alabilirsiniz. Kurs merkezi ve sağladığı imkanları yakından incelemek için aşağıdaki butona tıklayınız.

SULTANÇİFTLİĞİ
İlçenin batısında yer alan Sultançiftliği İstanbul’da en çok bilinen semtler arasında yer almaktadır. Sultangazi ilçesine adını veren semtler arasında yer alıp, ilk olarak Gaziosmnapaşa mahallesine bağlanmış olup, sonrasında Sultangazi ilçesine bağlanmıştır. Ulaşımı en kolay semtler arasında yer almakta olup, içerisinden T4 tramvay hattı bulunmaktadır. Yine aynı şekilde bu ilçemizde ücretsiz mesleki eğitim alabileceğiniz kurumlardan biride Sultançiftliği İsmek olarak kapalı pazar alanında hizmet vermektedir.

Sultançiftliği Mahallesi, 169 Sokak, No:36

0212 476 52 11

İSMETPAŞA MAHALLESİ
İlçenin en kalabalık semtlerinden biri olan İsmetpaşa Mahallesi 1950 yılından sonra özellikle Malatya, Sivas ve Kastamonu’dan göç eden vatandaşların yerleşim yeri haline gelmiştir. Bu mahallenin bir diğer özelliği ise mahallenin içme suyu Durusu Gölünden karşılanmaktadır. Eğitim alanlarına bakacak olursak henüz bir lise bulunmuyor fakat, gelişmiş bir sanat ve meslek edindirme merkezi bulunmaktadır.

Ordu Caddesi, 95. Sokak, No:2
0212 475 85 90

50. YIL MAHALLESİ
Sultangazi ilçemizde yer alan kursların sonuncusu 50. Yıl Mahallesi olup, yine ilçenin en belirgin ve nüfusu en kalabalık semtleri arasında yer almaktadır. İstanbul’un belirli semtlerine ulaşımı oldukça kolay olup, tramvay hattı hizmet vermektedir. Eğitim alanına bakacak olursak ücretsiz kurs imkanı sağlanan yerlerden biride 50. Yıl İsmek olduğu görülmektedir. Aşağıda adres ve iletişim bilgisine yer verilmektedir.

B Caddesi, No:90 (50. Yıl Hizmet Binası)
0212 668 48 41

HABİPLER

Habibler Mahallesi, Vefa Poyraz Caddesi, No:11 (Nurettin Uzun Hizmet Binası)
0212 595 41 25

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir