Toroslar Belediyesi Kursları (Tortek)

Türkiye’nin en büyük bayrağını bulabileceğiniz bir ilçe Toroslar hepinizin tahmin ettiği gibi Mersin ilimize bağlı olup, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük merkezi ilçelerinden birisidir. Yaklaşık 300 bin insana ev sahipliği yapan Toroslar adını kuzeyinde bulunan Toros dağlarından almaktadır. Dap olduğuna göre doğal güzellikler ve yaylalarıda olacaktır. Evet Mersin’in en büyük yaylalarından biri olan Gözne yaylası yine ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçemizde genelde şehir dışından göz etmiş vatandaşlarımız birlik beraberlik içinde yaşamaktadır. Mersin’in gelişmiş sanayi imkanlarından daha fazla yararlanmaları için Toroslar Belediyesi Mesleki Teknik Eğitim Kursları (TORTEK) kursları kurulmuştur.

Toroslar Belediyesi

Tortek Kursları Nedir?
Benzeri örneklere genelde büyükşehir ve il belediyelerinde gördüğümüz sanat ve meslek edindirme kursları Mersin’dde yaşayanlar için Tortek tarafından gerçekleştirilmektedir. Zorunlu ilköğretim yaşını tamamlamış herkesin yararlanabileceği 25 farklı branş olup, bu eğitimlerin verildiği 10 farklı kurs merkezi bulunmaktadır. Bilgi, meslek ve deneyim kazanmak, iş hayatına atılmak, kendi işini kurmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Eğitimi Verilen Branşlar
Tortek sürekli gelişim içerisinde olup, şuan için aktif olarak eğitim alabileceğiniz 24 kurs bulunmaktadır. Dilerseniz hemen branşlara göz atalım. Ahşap Boyama, Aşçılık, Biçki Dikiş, Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayarlı Muhasebe, Çini Boyaması, Ebruli Sanatı Kursları, El Sanatları, Ev Mefruşatı, Halk Oyunları, İgne Oyası, İngilizce, Jimnastik, Kasaplık, Klim Dokuma, Klimacı, Kuaförlük, Makine Nakışları, Masörlük, Okuryazar Bilgisayar, Overlok Makinesi Kullanımı, Romanlar Müzik, Hasır Örme, Sıcak Mutfak Aşçılığı, Tiyatro, Yaşlı ve Çocuk Bakıcılığı şeklindeki branşlardan sevdiğiniz bir eğitime hemen sizde katılabilirsiniz.

Kurs Merkezleri Bilgisi
33 Mahalleden oluşan Toroslar insana verilen değeri göstermek için Tortek kurslarını tüm mahallelere yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. Şuan için sadece 13 mahalleye ulaşılmış olup, sizlerden gelen talepler doğrultusunda yeni kurs binaları bulunmakta yada prefabrik kurslar açılmaktadır. Hali hazırda hizmet veren şubelerin isimleri aşağıda yer almaktadır. Size en yakın şubeyi aşağıdan inceleyebilirsiniz. Akbelen, Güneykent, Tozkoparan, Osmaniye, Selçuklar, Çukurova, Okan Merzeci, Çağdaşkent, Yusuf Kılınç, Alsancak şubeleri ile eğitime devam etmekte olup, size en yakın şubeyi seçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Kayıt
Zeki Ayan Mahallesi Kuvvai Milliye Caddesi No: 251 Mersin
0324 322 72 00 Dahili 1040-1042

2 Yorum

Yorum yap
  1. Merhabalar.Biz gitar ve bağlama kursları almak istiyoruz.Ücret ödüyor muyuz? eğitimleriniz başladı mı ve biz girebilir miyiz? Teşekkürler

    1. Şakire: Kurslar ücretsiz olup, eğitim ve kayıtlarla ilgili duyurular yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir