Ahmediye İsmek

Türkiye’nin en gelişmiş ücretsiz kurs merkezi İSMEK öylesine güzel bir planlama ile çalışıyor ki temelden uzmanlık derecesine herkese ama herkese göre eğitimler içermektedir.
Üsküdar Meslek Kursları
Yeni Toptaşı Caddesi, Kefçe Dede Mektep Sokak, No:5 Üsküdar
0216 492 55 94

Gelişmiş Yabancı Dil Kursları
Demet Kaynar ve Emel Rakıcı yönetiminde hizmet veren Üsküdar Mesleki Uzmanlık Merkezi eğitimlerini tanımaya ilk olarak dil kursları ile başlayacağız. İstanbul’da en çok tercih edilen eğitimlerden biri hiç şüphesiz yabancı dil eğitimleri olmaktadır. Her yıl binlerce TL harcanan özel kurslar yerine İsmek aynı eğitimi / aynı eğitim kalitesini bulacağınız merkezlerde bu eğitimleri ücretsiz vermektedir. Hemen hemen tüm şubelerde bulacağınız yabancı dil kursları Ahmediye Mesleki Uzmanlık Merkezinde daha gelişmiş olup, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Rusça olmak üzere 4 farklı dilde seçenek sunmaktadır. İngilizce eğitimine katılmak isteyenler için başlangıç, temel ve ileri seviye eğitimler yer almaktadır.

Bilgisayar Destekli Eğitimler Ön planda
Özellikle son 20 yıla dönüp baktığınızda teknolojinin ne kadar geliştiği ve iş hayatına ne kadar katkı sağladığını görürsünüz. Bir çok meslek artık bilgisayarla yapılır hale gelmiştir. Özellikle plan ve proje çizimi gerektiren mesleklerde Autocad en çok kullanılan bilgisayar programı olup, öğrenmek isteyenler için Üsküdar Mesleki Uzmanlık Merkezi bu imkanı sağlamaktadır. Bilgisayar destekli 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim ve tasarım eğitimleri ücretsiz olarak sizi beklemektedir.

Bilgisayarlı Stilistlik
Türkiye’nin gelişmiş iş alanlarından biride Tekstil olup, kendi içerisinde onlarca meslek ve istihdam alanı oluşturmaktadır. En önemli kariyer basamaklarından biri Stilistlik olup, özellikle üretim yapan firmaların her zaman yeni modellere ihtiyacı olmaktadır. Bu gereksinimi ise stilist karşılamaktadır. Sürekli TV ve Dergileri takip eden bu arkadaşımız gördüğü kıyafetlerden esinlenerek yeni tasarımlar planlamaktadır. Bunları ilk olarak kağıt üzerine çizer ve model haline getirmesi için görevi modeliste devreder. Sizde böylesi bir meslek sahibi olmak isterseniz İsmek Stilistlik kursundan yararlanabilirsiniz.

Bilgisayarlı Modelistlik Kursu (Gerber Programı)
Evet arkadaşlar yukarıda önemli bir meslek alanı olan Stilist ve görevinden bahsederken sadece kendisinin yeterli olmayacağı aynı zamanda Modelist ile ortak çalışması gerektiğinden bahsettik, modelist ise insanların vücut ölçülerine göre kalıp çıkaran, kesim yapan ve hatta hazırladığı numuneyi dikebilen kişilere denmektedir. İsmek kurslarında modelistlik eğitimi olarak temel modelistlik kursları yanı sıra kendini daha fazla geliştirmek isteyenler için bilgisayarlı modelistlik kursları bulunmaktadır. Onlardan biride Ahmediye Mesleki Uzmanlık Merkezinde olup, dünya genelinde en çok kullanılan modelist programlarından biri olan Gerber öğretilmektedir. Tabii ki öncelikle temel modelistlik eğitimi yada bilginiz olması gerekmektedir.

Web Tasarımı
Evet arkadaşlar yine geleceğin mesleklerinden biri haline gelen ve Bilişim Teknolojileri alanında en çok tercih edilen kurslardan biri Web Tasarım ile devam edelim. 192 Saat sürecek olan Web Tasarım kursunda HTML ve CSS eğitimi verilmektedir. Bu eğitimi alan arkadaşlarımız HTML işaret dili ile statik siteler yapabilmektedir. Bu işin temeli ve olmazsa olmazı olup, kendini geliştirmek isteyenler için atılması gereken ilk adım olduğu söylenebilir.

İnternet Programcısı (Web Programlama)
Yukarıda bahsi geçen Web Tasarım eğitimine katılan arkadaşlar kendilerini geliştirmek için artık İnternet Programcısı kursuna katılma hakkı elde ederler. Çünkü bu kursa katılacak bireylerde HTML bilgisi ön koşullar arasında yer almaktadır. Eski adı Web Programlama olan İnternet Programcısı kursunda yazılım dillerinden PHP ve Veritabanı olarak ise MySQL öğretilmektedir. Bu eğitimi alan bireyler daha gelişmiş ve daha fazla özelliği barındıran dinamik siteler yapabilmektedir.