Avcılar İsmek

İstanbul’un parlayan yıldızı olarak nitelenen bir ilçe Avcılar 1999 yılında yaşadığı büyük depremle büyük hasar görmüş ve yüzlerce insanını kaybetmiştir. Yaralarını hızla sararak gelişime devam eden ilçenin kalkınmasında eğitimin büyük payı bulunmaktadır. Bu  sayfada Avcılar’da yer alan İsmek kursları ve eğitim içeriğine dair bilgiler vereceğiz. Öncelikle her zaman olduğu gibi adres ve iletişim bilgileri ile başlıyoruz.
Merkez Mahallesi Marmara Caddesi
0212 591 74 99

Avcılar’da 3 İsmek Kurs Merkezi Bulunuyor
İstanbul genelinde 235 farklı noktada hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Avcılar’da 3 farklı şubede eğitim vermektedir. Bunlar (Avcılar Merkez, Parseller ve Firuzköy) şeklinde karşımıza çıkmaktadır. En gelişmiş kurs merkezleri genelde ilçe merkezinde yer alırken burada ise en fazla branşı içeren şube olarak Parseller görülmektedir. Gerçi ilçe merkezi ile Parseller arasında 5-10 dakikalık mesafe bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz Avcılar İsmek şubesinde yer alan branşlara göz atalım.

40 Branşta Eğitim Seçeneği Sunuluyor
Avcılar’ın en güzel yerinde bulunan kurs merkezi 4.5. ve teras kat olmak üzere gelişmiş binasında 12 derslik, 33 öğretmen ile hizmet vermektedir. Branş sayısına baktığımızda ise El Sanatları, Yabancı Dil ile Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında yoğunluğun olduğu 40 branş göze çarpmaktadır. Branş detaylarına geçmeden önce aşağıda yer alan görselden eğitimi verilen branşlara göz atmanızı rica edeceğim.

Avcılar İsmek İsmek Avcılar

Yabancı Dİl Alanında İngilizce, Arapça ve Yabancılar İçin Türkçe Kursları
Evet arkadaşlar yukarıda branş listesine göz attıysanız şimdi ise ön plana çıkan eğitimlere göz atalım. İlk olarak yabancı dil eğitimleri ile başlamak istiyorum. Her yıl binlerce TL ödenen yabancı dil eğitimleri İsmek ile ücretsiz olup, hatta bu yıl bir ilke imza atarak İsmek yabancı dil okulu projesini hayata geçirdi. Avcılar İsmek şubesinde yabancı dil eğitimi olarak başlıkta da belirtildiği gibi başta İngilizce A1, A2 ve B1 olmak üzere Arapça ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik Türkçe kursları bulunmaktadır.

Aşçı Çırağı, Pastacı Çırağı Eğitimleri İle Mesleğe İlk Adımı Atın
Türkiye’de çalışma konusunda çok şanslı olup, çünkü yüzlerce, binlerce meslek ve çalışma alanı bulunmaktadır. O alanlardan biride yiyecek içecek hizmetleri olup, burada aşçı, pastacı ve aynı şekilde aşçı ve pastacı yardımcısı olabilirsiniz. Bunun için İsmek kursları sizlere her zaman ücretsiz eğitim vermeye devam etmektedir. Avcılar şubesinde bu eğitimin ilk basamağı olan aşçı çırağı ve pastacı çırağı şeklinde branşlar bulunmaktadır. Bu branşa katılıp, başarılı olanlar bir üst eğitim olan aşçı yardımcısı ve pastacı yardımcısı eğitimlerine katılarak bu meslekte emin adımlarla ilerlemektedir. Dilerseniz bu eğitimi İsmek fırıncılık ve pastacılık okulunda görebilirsiniz. Bu alanda çok gelişmiş olan bu okul daha önce İstanbul Halk Ekmek fabrikası olarak kullanılmış ve tam donanımlıdır.

Bilgisayar, Web Tasarım, Photoshop Muhteşem 3’lü
Günümüzde meslekler daha çok İnternet ortamında yapılmaktadır. Sayıları her gün arkan İnternet siteleri aynı zamanda büyük bir sektörün ortaya çıkmasına neden olmuştur. Web Tasarım, Grafik, Seo, E-Ticaret gibi kavramlarla tanışmak isterseniz ilk olarak bilgisayar bilginiz olması gerekir. Olmayanlar içinde sorun değil, İsmek Bilgisayar Kullanımı branşı ile 160 saatte tamamen öğrenebilirsiniz. Bu noktadan sonra meslek sahibi olmak isteyenlere yönelik İsmek Avcılar şubesinde Web Tasarım ve dünyanın en çok tercihe dilen piksel tabanlı resim düzenleme programı Photoshop eğitimleri verilmektedir.

Güzellik Uzmanı Olmak İster misiniz?
Avcılar İsmek ile ilgili aktaracağım son alan bilgisi Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri olup, başta cilt bakımı olmak üzere kadınlar için olmazsa olmazlar arasında yer alan makyaj eğitimleri, manikür-pedikür ve saç boyama konusunda eğitimler verilmektedir. Özellikle bu alanda meslek edinmek isteyenleri bekliyoruz.

PARSELLER İSMEK KURS MERKEZİ
yukarıda da belirtildiği gibi ilçe genelinde 3 farklı noktada İsmek kurs merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezlerden biride Parseller’de olup, en fazla branşı bu şubede bulabilirsiniz. 32 Öğretim görevlisinin görev yaptığı kurslarda 46 farklı branş seçeneği sizi beklemektedir. Benzersiz eğitimlere bakmak gerekirse ilk olarak hukuk alanında (Adli Kalem İşleri) branşı sadece Parseller İsmek şubesinde yer almaktadır.

Müzik ve Gösteri Sanatları İçin İsmek Parselleri İnceleyin
Benzersiz eğitimlerden biride özellikle gençlerin en çok tercih ettiği alanların başında gelen müzik ve gösteri sanatları alanı olup, bu alanda 6 farklı eğitim bulunmaktadır. Enstrüman eğitimlerinden Bağlama, Gitar, Ney olup, aynı şekilde Drama, Türk Halk Oyunları ve Türk Halk Müziği eğitimleri yer almaktadır.

Almanca Eğitimleri Parseller’de
Parseller ismek hakkında aktaracağımız son branş Almanca olup, tabii ki bunun dışında yine en çok tercih edilen dillerden İngilizce, Arapça ve yabancı ülke vatandaşları için Türkçe eğitimleri yer almaktadır. Parseller İsmek hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayınız.
dty

FİRUZKÖY İSMEK KURS MERKEZİ
Avcılar İsmek dahilinde ele alacağımız son şube Firuzköy olup, eski binası yıkılması nedeniyle yeni yerine taşındı. Konum olarak baktığımızda daha çok Parseller sınırları içerisinde yer almaktadır. Konum olarak tarif etmek gerekirse Parseller Cuma Pazarı yanı diyebiliriz. Aynı şekilde hemen karşısında İstanbul Açık Oto Pazarı yer almaktadır. 5 Derslikten oluşan yeni binada 15 eğitimci ve 19 farklı branşta eğitim verilmektedir. Diğer şubelerde bulunmayan eğitimlere bakacak olursak Radyo – Televizyon alanı karşımıza çıkmaktadır.

Senaryo Yazarlığı ve Radyo Programcısı Kursları Firuzköy İsmek’te
Yine gençlerin severek katıldığı bir eğitim radyo programcısı yada gençlerin arasında ki tabiri ile DJ’lik eğitimleri için Avcılar’da Firuzköy İsmek şubesini tercih edebilirsiniz. Aynı alanda bir diğer eğitim ise senaryo yazarlığı olup, altın yıllarını yaşayan sinema ve dizi alanında kendinizi geliştirmek isterseniz bu fırsatı kaçırmayın. Firuzköy İsmek kurs merkezi ile daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz aşağıda yer alan butona tıklamanız yeterli olacaktır.
dty

Diksiyon Kursları Tüm Şubelerde Bulunuyor
Aktarmak istediğim son branş bilgisi diksiyon olup, güzel ve etkili konuşma sanatı anlamına gelmektedir. İnsanlarda daha başarılı ve etkili iletişim kurmak isterseniz 60 saat gibi kısa süreli bu eğitimlere katılmalısınız. Avcılar’da ücretsiz diksiyon kursu için tüm şubeleri tercih edebilirsiniz.

Avcılar Belediyesi Kursları
Evet değerli arkadaşlar şimdi ise ilçemizde eğitim veren diğer kurumlara ve sağladığı imkanlara bakmak istiyorum. İlk olarak Avcılar Belediyesi ile başlamak istiyorum. Avcılar Belediyesi kursları ilçe genelinde 6 farklı noktada kültür merkezi, gençlik merkezi ve kent evi şeklinde şubeleri bulunmaktadır. Yer olarak baktığımızda en dikkat çekici olanı ilçe merkezinde bulunan ve rahmetli Barış Manço’nun adını taşıyan Barış Manço Kültür Merkezidir. Bunun dışında Denizköşkler ve Firuzköy Gençlik Merkezi ile Cihangir, Tahtakale ve Firuzköy Kent Evi şeklinde eğitim yerleri bulunmaktadır. Eğitimler büyük oranda kültür sanat kapsamında olup, çocuklar ve yetişkinler için eğitimler verilmektedir.

Avcılar Belediye Konservatuarı
Belediyenin sağladığı imkanlardan biride İstanbul’da bir ilk olan Avcılar Belediyesi Konservatuarı olup, Türk Halk, Türk Sanat ve batı müziği alanında kendini geliştirmek isteyenler için Konservatuar kalitesinde eğitim vermektedir. Aynı şekilde oyunculuk hayali kuranlar içinde tiyatro bölümü sizleri beklemektedir.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
1992 yılında Bakırıköy’den ayrılıp, ilçe olması ile birlikte kurulan Halk Eğitim Merkezi 20 yılı aşkın tecrübesi ile kültür sanat ve mesleki eğitim vermektedir. 20 Dersliği bulunan kurumda mesleki eğitimler dışında aynı şekilde Açıköğretim uygulaması bulunmaktadır. 70’den fazla öğretmenin görev yaptığı Avcılar HEM Ambarlı mahallesinde yer almakta olup, kayıtlar kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır.

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi
Yazının bu aşamasın kadar sadece kültür sanat ve mesleki eğitimleri aktardık, şimdi ise daha ileri düzey eğitimler ve belgelendirme imkanı sunacağınız Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi kurslarına bakmak istiyorum. Kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik belgesi alma imkanı bulacağınız Avcılar MEM tarihçesine baktığımızda oldukça yakın zamanda kurulduğu görülmektedir. Daha doğrusu tahsis edilen bina depremde hasar görmesi nedeniyle 3 yıl boyunca kullanılamamıştır. Tahsis eden her kimse ancak bu kadar saçmalık olabilir. Neyse 2014 yılında onarım tamamlanarak eğitim sürecine dahil olmuştur. Kurs başvuruları E-Yaygın üzerinden yapılan Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi sizleri mesleğinizde daha ileriye taşımaktadır.

2 Comments

Add a Comment
  1. Senay

    Merhaba efendim ben arabca dil ögrenmek istiyorum netten jayit yapamadim kursa gelsem ordan guncellesek olurmu acaba kaydim var zaten daha onceki kurslardan

    1. admin - WEBMASTERYOLCU

      Senay: Evet kurs merkezlerinde de kayıt için yardımcı olunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.