Büyükçekmece İsmek

Büyükçekmece 1987 Yılında ilçe olmasına karşın bir dönem İstanbul’un en büyük yerleşim yerleri arasında yer almıştır. 2008 Yılında Esenyurt, Beylikdüzü gibi yeni ilçeler olması ile birlikte gerek yüzölüçümü gerekse nüfusu yarı yarıya azalmıştır.

Özellikle yaz aylarında İstanbul’un tatil kenti haline gelen Büyükçekmece’de aradığınız her imkanı bir arada bulabilirsiniz. Türkiye’nin ilklerini içerisinde barındıran ilçede, 2 İsmek kurs merkezi bulunuyor. Fatih Mahallesi ve Mimaroba İsmek ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.


İstanbul Büyükçekmece

Büyükçekmece, Fatih Mahallesi

Fatih Mahallesi, Rıza Küçükoğlupaşa Caddesi, No:44 (E 5 Yan Yol)
0212 883 15 32

Mimaroba İsmek

Ekinoba Mahallesi, Mustafa Kemal Caddesi, No:11
0212 863 91 84

Adli Kalem İşleri
Suzan Ünal Deniz ve Sevinç Atbaş yönetiminde eğitim veren Büyükçekmece İsmek kurs merkezi yaklaşık 50 farklı branşta ücretsiz sanat ve mesleki eğitim seçeneği sunmaktadır. İlk olarak ele alacağımız branş Adli Kalem İşleri olup, hukuk alanında başarılı olmak isteyenlerin son yıllarda en çok tercih ettiği eğitimlerden biridir. Büro içinde ve adliye koridorlarında keyifli bir iş sizi beklemektedir.

İngilizce ve Arapça
En çok tercih edilen branşlardan biride hiç şüphesiz yabancı dil kursları olup, hiç bir ücret ödemeden katılabileceğiniz İngilizce ve Arapça eğitimleri başlangıç ve temel seviyede olup, hiç bir bilgi yada tecrübe aranmamaktadır.

Aşçı ve Pastacılık Eğitimleri
Tüm insanların severek yaptığı bir şey leziz yemek ve pastaların tüketimi peki bu lezzetleri ortaya koyan kahramanlardan biride siz olmak ister misiniz? ister aşçı, ister pastacı olun her iki eğitimin başlangıç seviyesi şubemizde bulunmakta olup, ayrıca daha alt branşlar olan kurabiye hamuru, cup cake, muffin ve makarna sosları yapımı alanında eğitim alabilirsiniz. İster kendi aileniz isterseniz mesleki anlamda kullanın.

Bağlama, Gitar Yada Ud
Özellikle gençlerin ve müzik hayranlarını çok mutlu edecek bir branşı daha ele almak istiyorum. 3 Tanesi enstrüman eğitimleri olmak üzere Bağlama, Gitar, Ud ve Türk Sanat Müziği Hicaz Makamı ve Repertuarı Eğitimi sizi beklemektedir. Sanat hayatına ilk adımı atmak ve yeteneğinizi gün yüzüne çıkarmak için bu fırsatı kaçırmayın.

Bilgisayar, Photoshop, Web Tasarım
Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren bilgisayar 2000 Yılında oldukça hantal, pahalı olup geçen süreçte daha işlevsel ve fiyatı uygun hale gelmiştir. Aynı şekilde bilgisayar ile yapılan işlemler artmış adeta mesleki eğitimlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Örnek vermek gerekirse resim düzenlemek için en çok tercih edilen piksel tabanlı yazılım Photoshop yada İnternet siteleri / sayfaları tasarım ve yayınlama için bilgisayara oldukça iyi derecede hakim olmanız gerekir. Henüz bilmiyorsanız sorun değil Büyükçekmece İsmek kurslarında Bilgisayar Kullanımı dahil bilişim teknolojileri alanında bir çok eğitim bulacaksınız.

Hasta Kabul İşlemleri
Bilgisayar ile yapılan işlerden biriside sağlık alanında olup, son yıllarda yapılan reform niteliğindeki çalışma ile sağlık alanında daha fazla istihdam imkanı ortaya çıkmıştır. Onlardan biride hastaları kabul eden, kayıtlarını gerçekleştiren Hasta Kabul Görevlisi olup, bu alanda çalışmak için öncelikle eğitim ve sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Drama, Ebru ve Karakalem
Büyükçekmece İsmek kurs merkezinden aktaracağımız son branşlar sanat alanında olup, özellikle hobi türünden eğitim almak isteyenler için Ebru ve Karakalem en çok tercih edilen branşlar arasında yer almaktadır. Sizin gibi aynı fikirleri paylaşan insanlarla tanışmak ve hoş zaman geçirmenizi sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir