Büyükçekmece İsmek

Büyükçekmece 1987 Yılında ilçe olmasına karşın bir dönem İstanbul’un en büyük yerleşim yerleri arasında yer almıştır. 2008 Yılında Esenyurt, Beylikdüzü gibi yeni ilçeler olması ile birlikte gerek yüzölüçümü gerekse nüfusu yarı yarıya azalmıştır.

Özellikle yaz aylarında İstanbul’un tatil kenti haline gelen Büyükçekmece’de aradığınız her imkanı bir arada bulabilirsiniz. Türkiye’nin ilklerini içerisinde barındıran ilçede, 2 İsmek kurs merkezi bulunuyor. Fatih Mahallesi ve Mimaroba İsmek ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.


İstanbul Büyükçekmece

Büyükçekmece, Fatih Mahallesi

Fatih Mahallesi, Rıza Küçükoğlupaşa Caddesi, No:44 (E 5 Yan Yol)
0212 883 15 32

Mimaroba İsmek

Ekinoba Mahallesi, Mustafa Kemal Caddesi, No:11
0212 863 91 84

Adli Kalem İşleri
Suzan Ünal Deniz ve Sevinç Atbaş yönetiminde eğitim veren Büyükçekmece İsmek kurs merkezi yaklaşık 50 farklı branşta ücretsiz sanat ve mesleki eğitim seçeneği sunmaktadır. İlk olarak ele alacağımız branş Adli Kalem İşleri olup, hukuk alanında başarılı olmak isteyenlerin son yıllarda en çok tercih ettiği eğitimlerden biridir. Büro içinde ve adliye koridorlarında keyifli bir iş sizi beklemektedir.

İngilizce ve Arapça
En çok tercih edilen branşlardan biride hiç şüphesiz yabancı dil kursları olup, hiç bir ücret ödemeden katılabileceğiniz İngilizce ve Arapça eğitimleri başlangıç ve temel seviyede olup, hiç bir bilgi yada tecrübe aranmamaktadır.

Aşçı ve Pastacılık Eğitimleri
Tüm insanların severek yaptığı bir şey leziz yemek ve pastaların tüketimi peki bu lezzetleri ortaya koyan kahramanlardan biride siz olmak ister misiniz? ister aşçı, ister pastacı olun her iki eğitimin başlangıç seviyesi şubemizde bulunmakta olup, ayrıca daha alt branşlar olan kurabiye hamuru, cup cake, muffin ve makarna sosları yapımı alanında eğitim alabilirsiniz. İster kendi aileniz isterseniz mesleki anlamda kullanın.

Bağlama, Gitar Yada Ud
Özellikle gençlerin ve müzik hayranlarını çok mutlu edecek bir branşı daha ele almak istiyorum. 3 Tanesi enstrüman eğitimleri olmak üzere Bağlama, Gitar, Ud ve Türk Sanat Müziği Hicaz Makamı ve Repertuarı Eğitimi sizi beklemektedir. Sanat hayatına ilk adımı atmak ve yeteneğinizi gün yüzüne çıkarmak için bu fırsatı kaçırmayın.

Bilgisayar, Photoshop, Web Tasarım
Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren bilgisayar 2000 Yılında oldukça hantal, pahalı olup geçen süreçte daha işlevsel ve fiyatı uygun hale gelmiştir. Aynı şekilde bilgisayar ile yapılan işlemler artmış adeta mesleki eğitimlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Örnek vermek gerekirse resim düzenlemek için en çok tercih edilen piksel tabanlı yazılım Photoshop yada İnternet siteleri / sayfaları tasarım ve yayınlama için bilgisayara oldukça iyi derecede hakim olmanız gerekir. Henüz bilmiyorsanız sorun değil Büyükçekmece İsmek kurslarında Bilgisayar Kullanımı dahil bilişim teknolojileri alanında bir çok eğitim bulacaksınız.

Hasta Kabul İşlemleri
Bilgisayar ile yapılan işlerden biriside sağlık alanında olup, son yıllarda yapılan reform niteliğindeki çalışma ile sağlık alanında daha fazla istihdam imkanı ortaya çıkmıştır. Onlardan biride hastaları kabul eden, kayıtlarını gerçekleştiren Hasta Kabul Görevlisi olup, bu alanda çalışmak için öncelikle eğitim ve sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Drama, Ebru ve Karakalem
Büyükçekmece İsmek kurs merkezinden aktaracağımız son branşlar sanat alanında olup, özellikle hobi türünden eğitim almak isteyenler için Ebru ve Karakalem en çok tercih edilen branşlar arasında yer almaktadır. Sizin gibi aynı fikirleri paylaşan insanlarla tanışmak ve hoş zaman geçirmenizi sağlıyor.

16 Yorum

Yorum yap
 1. 15 yaş için yaz kursları ne zaman açılacak

  1. Ebru: Birçok branşta kayıtlar devam ediyor. Kursiyer.ismek.ist adresinden uygun olanları görebilir ve kayıt olabilirsiniz.

 2. Hafta ici calisiyorum.hafta sonu hasta kabul egitimi almak istiyorum fakat kontenjan dolu yeni kontenjan ne zamn acilir

  1. Esra: Mayıs ayında kurslar tatile girecektir. Bu nedenle kontenjanların dolu olması normaldir. Yeni dönem kayıtlarına hazırlık yapmalısınız. Başarılar

 3. Hastahane hasta kayıt

 4. Lutfen bana yardim edın ahcılıkla ilgili egıtım alıp diploma almak istiyorum

  1. Kursiyer.ismek.ist adresinden severek katılacağınız Branşları görebilir ve kayıt olabilirsiniz.

 5. Ingilizce yaz kursu kayitlari ne saman lütfen bilgi alabilirmiyiz

  1. Genel kayıtlar Eylül ayında başlamakta olup, detaylar için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

 6. Merhaba ben ASCILIKLA ilgili bilgi almak istiyorum yardimci olurmusunuz

 7. EMLAK DANIŞMANLIĞI KURSU İÇİN BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM ANCAK YEDEKLER İÇİN BAŞVURU KISMI KAPALI MI ACABA
  TEŞEKKÜRLER

  1. Ebru: Yedek kontenjanda dolduysa kapalı hale gelir.

 8. Merhaba Yaz tatil kurslarina kayit olmak isteyen 3 tane cocugum var ingilizce ve mathtemtik , 2 ay önce de sordum , bekleyin dediler , sonra yer kalmadi denirse cok üzülürüm .

  kisa bilgi alabilirmiyim lütfen .

  1. Reyhan Hanım: Bu konuda duyuru kayıtlar başlamadan yapılır.

 9. merhaba hayırlı günler
  Arapça dersi hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

  1. Cansu: Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir