Zeytinburnu Belediyesi Kursları

İstanbul’un küçük ama en geniş kapsamlı ilçelerinden biri Zeytinburnu bir çok özgün olguyu bulacağınız ilçede aynı zamanda başka yerde bulamayacağınız eğitim fırsatları yine Zeytinburnu Belediyesi, İsmek ve Halk Eğitim işbirliği ile sizlere ücretsiz sunulmaktadır. O eğitim kurumlarından biride Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Kursları olup, 2 farklı eğitim kurumu şeklinde gençler ve yetişkinlere eğitim vermektedir.

Zeytinburnu kültür Sanat Kursları (25 Yaş Üstü)
İlçemizde eğitim kurumları yaş gruplarına göre planlanmış olup, yetişkinler için Kültür Sanat Kursları bulunmaktadır. Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen ve 25 Yaş üzeri herkesin katılabileceği eğitimlerde yaklaşık 30 branşta eğitim verilmektedir. Müzik eğitimi almak isteyenler için Bağlama, Gitar, Kanun, Piyano, Keman, Kemençe ve Ney branşı yer alırken iş hayatında daha başarılı olabilmek için Diksiyon eğitimi verilmektedir. Daha bunun gibi bir çok branş bulunmakta olup, aşağıda yer alan görsel listeden inceleyebilirsiniz.

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi Kursları (13-25 Yaş Arası)
Yukarıda yetişkinlere yönelik kursları tanıdık, şimdide gençlerimiz için kendilerini geliştirme imkanı bulacakları eğitimleri inceleyelim. Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi Kursları 13-25 yaş aralığındaki bireylere yönelik olup, yine aynı şekilde yaklaşık 30 branşta eğitim vermektedir. Eğitimler 5 ayrı kategoride (Bilişim Teknolojileri, Güzel Sanatlar, Yabancı Dil, Atölye Çalışmaları ve Spor Etkinlikleri) yer almaktadır.

Bilişim Kursları: Bu alanda genelde bilgisayar kullanımı, grafik, web tasarım gibi eğitimleri görmeye alışkınsınızdır. Fakat burada daha özgün eğitimler olup, Zeytinburnu ilçemizde yaşayan gençler bilişim alanında robot atölyesinde hayallerini geliştirirken, çizgi film animasyon yapımı ile TV hayatına atılmaları amaçlanıyor. Aynı şekilde sosyal medya çalışmaları ile uzmanlık alanları genişletiliyor.

Atölye Çalışmaları: Zeytinburnu Belediyesi kursları sadece teorik olmayıp, aynı zamanda atölye çalışmaları ile pratik ve deneyim sahibi olmanızı sağlıyor. Anlayarak hızlı okuma egzersizleri, kısa film yapımı, senaryo yazımı, dublaj işlemleri, münazara ve liderlik yönünüzü ortaya çıkaracak olan liderlik eğitimleri sizleri bekliyor.

Spor Kursları: Yazının başlarında eğitimlerin genelde özgün olduğundan bahsetmiştik, spor etkinliklerine baktığımızda ise sadece yüzme eğitimi ile sınırlı kalmadan dalış eğitimleri verildiği görülmektedir. Aynı şekilde okçuluk ve spor söyleşilerine ek olarak başarılarınızı ortaya koyma fırsatı bulacağınız spor turnuvalarına katılma imkanı Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi Kurslarında sizleri bekliyor. Tüm branş bilgileri aşağıda yer alan görselden inceleyebilirsiniz.

Kayıtlar 15 Eylül – 15 Ekim
Yukarıda yer alan 2 kurumu da detaylıca inceleyerek size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Kursları ve Zeytinburnu Gençlik Merkezi Kursları için kayıtlar başlamış olup, 15 Ekim’e kadar devam edecektir. Başvuru yapmadan önce 0212 413 11 11 nolu telefonu arayarak öğrenci işlerinden bilgi alınız.

Zeytinburnu İsmek Kurslarını İnceleyin
İlçemizde eğitim olanakları sadece Zeytinburnu Belediyesi ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek Zeytinburnu kursları bulunmaktadır. İlçe genelinde 3 kurs merkezi ile Gökalp Mahallesi, Telsizler ve 58. Bulvar şubesinde 16 yaş üzeri herkese sanat ve meslek eğitimleri veren Zeytinburnu İsmek sayfasını yandaki bağlantıdan inceleyiniz. https://www.ismekkurs.com/zeytinburnu-ismek

Evet değerli arkadaşlar zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek, kendimizi geliştirmek için sunulan bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Şimdi biz ve çevremizdeki insanları bu olanaklardan haberdar edelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir