İsmek Kayıt Bilgisi

İsmek Kayıtİstanbul’un halk üniversitesi haline gelen ismek 2013 – 2014 eğitim dönemi için genel kayıtlar başlamıştır. 5 Eylül 2013 perşembe günü kapılarını kursiyerlere açan şubelerimiz ve verilecek eğitimlerde büyük değişiklikler gerçekleşmiştir. Kayıtlar eylül ayı boyunca devam edecek olup, eğitimler ise ekim ayında başlayacaktır. İsmek kursları, branşlar ve kayıt ile ilgili bilgiler için sayfayı tamamen incelemelisiniz.

Kayıt İçin Gerekenler
Eğitim almak istediğiniz, branş ve kurs merkezini tespit ettikten sonra yapmanız gereken tek şey ücretsiz kayıt olmaktır. Kurs merkezleri sizden nüfus cüzdanı fotokopisi dışında hiç bir belge istemez. Size en yakın ismek kurs merkezine giderek başvuru formu doldurmanız gerekir.

Benim Yerime Başkası Kayıt Olabilir mi?
Tatildeyim, köydeyim yada belirtilen tarihte istanbulda olamıyacağım benim yerime, arkadaşım yada akrabam kayıt yaptırabilir mi? gibi sorular çok sık soruluyor. Maalesef öyle bir imkan yok, ayrıca hukuki anlamda uygunsuzdur.

İsmek Kurs Merkezleri Nerede Bulunur?
İsmek 2013 – 2014 eğitim döneminde karar verilen istanbul genelinde 233 kurs merkezi mevcuttur. Bunlar her ilçede 2 ile 10 adet arasında farklı şube ile hizmet vermektedir.

İsmekte hangi eğitimler verilmektedir?
Bazı arkadaşlarımız sorularında bunu soruyorlar, İsmek 2013 – 2014 eğitim dönemi için branş sayısını 250’e yükseltmiş durumdadır. Bu kadar branşı kısacık alana yazma imkanımız olmadığı için aşağıdaki linkten branş listesini inceleyebilirsiniz.
http://www.ismekkurs.com/ismek-branslar

Eğitimler Ne Kadar Sürmektedir?
Bu soruya cevap vermek inannın çok zordur, çünkü 250 farklı branş hepsininde eğitim süresi farklıdır. Kimisi 80 saat sürerken kimisi 600 saat sürebilmekte hatta bir sonraki dönemde devam etmesi gereken branşlar bile mevcuttur. Bunun için genel soru sormak yerine, Bilgisayar kullanımı yada iğne oyası eğitimleri ne kadar sürer şeklinde sormalısınız.

Genel Kayıtları Kaçıranlar Ne Yapmalı?
Her yıl eylül ayı ilk haftası gerçekleşen ismek kayıtlarını bir şekilde kaçıranlarda üzülmesin. Bazı branşlar kısa olması nedeniyle eğitim dönemi içerisinde 2-3 defa yeni kayıt alınmaktadır. Bu sebeple bu sayfadan ilgilendiğiniz kurs merkezi ve branş ile ilgili kayıt durumlarını sorabilirsiniz. Sorunuz 12 saat içerisinde yanıtlanmaktadır.

MEB Bakanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?
İsmek kurslarını başarıyla ve çok fazla devamsızlık yapmadan tamamlayan kursiyerler eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilir. Bu belge ile kamu ve özel firmalarda kolayca iş bulabilir, kendi işinizi kurabilir dahası yaptığınız işin rastgele olmadığını kanıtlayabilirsiniz.

Sorularınızı Bekliyorum
Aşağıdaki yorum formundan kurs merkezleri, branşlar ve kayıt durumu ile ilgili her türlü, sorularınızı bekliyor olacağım ve en kısa sürede gerekli cevabı yine aynı yerden cevaplayacağım. Tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

   Paylaş
Yorum yapılmamış

İsmek Kursları