İsmek Maltepe

İstanbul’un 10. büyük ilçesi olan Maltepe aynı zamanda İstanbullu’nun gözdesi Marmara denizine uzunca bir kıyısı bulunmaktaır. İlçemizde geçmişe bakıldığında Bryas, Urias ve Pelekanon gibi yerleşim birimleri kurulduğu görülmektedir. Özellikle 16. yüzyıl itibari ile ilçemizin adı Maltepe olarak süregelmiştir. İlçemizde eğitim en gelişmiş haliyle yaşandığını gösteren örneklerden biriside ilçemizde 7 üniversite ve 43 ilköğretim okulu bulunmaktadır. 18 Mahalleden oluşan Maltepe yarım milyona yakın nüfusu bulunmaktadır. Sanat ve meslek kurslarına baktığımızdada oldukça başarılı olan ilçede özellikle İsmek’in imkanları göze çarpmaktadır. İsmek Maltepe kapsamında Altıntepe, Cevizli ve Zümrütevler’de 3 şube ile eğitim vermektedir.

ismek Maltepe

Altıntepe
Altıntepe mahalesi değirmenyolu sokak no:29
0216 519 94 89

Cevizli
Bağdat Caddesi No:516 Kat:2-3-4-5
0216 371 70 54

Zümrütevler
Nil Caddesi kardeşler iş merkezi no:36 kat:2
0216 457 99 15

Maltepe Ücretsiz Kurs
Maltepe İsmek kursları yukarda yer alan 3 şubeden ibaret olup, aslında 18 mahallesi olan bir ilçe için elbette yeterli olduğu söylenemez. Tabiki talep gelmesi halinde mutlaka değerlendirilip, yeni şubeler açılması planlanabilir. 16 Yaş ve üzeri herkese imkan sağlayan Maltepe İsmek kurslarından yararlanmak isteyenler geçtiğimiz yıl uygulamaya konan online başvuru sisteminden yararlanması gerekir. Sizde hemen şimdi kursiyer.ismek.org adresinden iki dakikanızı ayırarak ön kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Maltepe Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi
İlçemizde yer alan meslek kursları tabiki İsmek ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda devletimizin her ilçede sağladığı imkanlar kapsamında Maltepe Halk Eğitim Merkezi ve Maltepe Mesleki Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Dilediğiniz kurumdan ücretsiz ve MEB onaylı sertifika şeklinde yararlanabilirsiniz.

   Paylaş




Yorum yapılmamış

İsmek Kursları