İstanbul’un en büyük 10. ilçesi olan Maltepe yarım milyon insanın yaşadığı gelişmiş ve ulaşımı en kolay olan yerlerden biridir. Tarihi çok eskilere dayanan ilçe geçmişteki adları arasında Bryas, Urias ve Pelekanon olarak tarihi kaynaklarda yer almaktadır. 18 Mahalleden oluşan ilçede aradığınız her şeye kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle eğitim alanında en gelişmiş olanakların sunulduğu Maltepe 7 Üniversite yanı sıra yaklaşık 50 farklı ilk ve orta dereceli okul bulunmaktadır. Bunun dışında sanat ve meslek kursları kapsamında İsmek Maltepe 3 farklı şubesi ile imkan sağlamaktadır. Altıntepe, Cevizli ve Zümrütevler’de bulunan kurslardan 16 yaş üzeri herkes yararlanabilir.

Maltepe Ücretsiz Kurs

ALTINTEPE İSMEK
İlk tanıyacağımız kursumuz Maltepe’nin gelişmiş mahallelerinden biri olan Altıntepe olacaktır. En gelişmiş eğitim imkanlarını bulacağınız şubede 50’den fazla branş yer almaktadır. Eğitimlere genel anlamda bakacak olursak çocuk bakımı yanı sıra kültür sanat ve teknoloji bir arada bulunmaktadır. Aynı şekilde 3 farklı yabancı dil kursları yanı sıra geleceğin meslekleri arasında yer alan Web Tasarımı yine bu şubede ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslardan birisidir. Şimdi dilerseniz daha fazla detay ve branş listesine ulaşmak için aşağıda yer alan butona tıklayarak İsmek Altıntepe kurs merkezini tüm boyutları ile inceleyin.

CEVİZLİ
Türkiye’nin bir çok yerinde karşılaşacağınız bu isim Anadolu yakasında iki komşu ilçenin semtleri olarak karşınıza çıkar, fakat biz bu sefer Maltepe Cevizli semtini ele alacağız. 18 Mahalleden biri olup, aynı zamanda ilçede en gelişmiş eğitimleri içeren ikinci kurs merkezi olarak karşınıza çıkmaktadır. Kadınların en çok tercihi olan Pilates ve Aerobik branşlarına ek olarak yine Web Tasarımı ve başarılı bir yönetici olmanın tekniklerini öğreneceğiniz yönetici asistanı ve özellikle giyim moda üzerine geniş kapsamlı eğitimleri bulacaksınız.

ZÜMRÜTEVLER
Sanırım ilçenin en kalabalık semti Zümrütevler olmalı çünkü 100 bin ve üzeri insanın yaşadığı bir yerdir. Mahallede 3 sağlık ocağı 5 tanede ilköğretim okulu ile eğitim verilmektedir. Bu denli gelişmiş bve yaşanılası semtimizde sanat ve meslek kursları içinde İsmek Zümrütevler şubesi bulunmaktadır. Branş yönünden diğer şubelere göre biraz yetersiz kalabilir. Ama sorun değil aşağıda yer alan butona tıklayarak branş listesini inceleyin ve aradığınız eğitim yer almıyorsa başka bir İsmek kurs merkezi yada ilçemizde yer alan diğer eğitim kurumlarından yararlanabilirsiniz.

Maltepe Belediyesi Kursları
Bu ilçede yaşayanların yararlanabileceği bir diğer öğretim kurumu ise Maltepe Belediyesi Kursları olup, ulaşımı oldukça kolay olan (TSKM) Türkan Saylan Kültürü Merkezi binasında yer almaktadır. E5 yani D100 karayolu kenarında yer alan merkezde daha çok sanat eğitimlerine yer verilmektedir. Dans, Tiyatro ve Drama gibi eğitimler düşünürseniz bu merkezden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Maltepe Halk Eğitim Merkezi
Türkiye’nin en eski öğrenim kurumlarından biri olan HEM’de kurs almak isterseniz Maltepe Halk Eğitim Merkezi 1994 yılından beri hizmet vermektedir. Kurulduğu ilk günden beri aynı binada yer alan kurum yaklaşık 100 yıllık tarihi olan bir binada kurs vermektedir. Yaklaşık 100 farklı branşın bulunduğu kurumda 14 yaş ve üzeri herkes eğitim alabilmektedir. İlerleyen zamanlarda daha fazla bilgi ve branş listesine burada yer vereceğiz.

6 Comments

Add a Comment
 1. Münevver KÜÇÜKTÜLEK

  Almanca kursu açılacakmı?

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Münevver: Her yıl branşlar yenilenmektedir. Ya da size en yakın diğer kurs merkezlerinden yararlanabilirsiniz.

 2. GÜLBAHAR YILMAZ

  TEMEL SEKRETERLİK KURSUNUZA KAYİT OLMAK İSTİYORUM TARİHİ BELLİ Mİ TEŞEKKÜRLER

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Gülbahar: Eylül ile Mayıs ayları arasında başvuru yapabilirsiniz.

 3. Yasemin Kars

  İsmek in Emlak Danışmanlığı kursuna katılmak
  İstiyorum. Sayı ve tarih konusunda bilgi almak isterim
  Tesekkurler
  Maltepe olarak zümrutevler-Altıntepe-sureyyapasa da
  Hangisi musait oldugunu öğrenmek istiyorum.
  Saygılarımla
  Yasemin Kars

  1. admin - WEBMASTERYOLCU

   Yasemin: Eğitimin verildiği yerler, ders saatleri ve başvuru için kursiyer.ismek.org adresini kulanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.