Maltepe İsmek

İstanbul’un en büyük 10. ilçesi olan Maltepe yarım milyon insanın yaşadığı gelişmiş ve ulaşımı en kolay olan yerlerden biridir. Tarihi çok eskilere dayanan ilçe geçmişteki adları arasında Bryas, Urias ve Pelekanon olarak tarihi kaynaklarda yer almaktadır.

18 Mahalleden oluşan ilçede aradığınız her şeye kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle eğitim alanında en gelişmiş olanakların sunulduğu Maltepe 7 Üniversite yanı sıra yaklaşık 50 farklı ilk ve orta dereceli okul bulunmaktadır. Bunun dışında sanat ve meslek kursları kapsamında İsmek Maltepe 2 farklı şubesi ile imkan sağlamaktadır. Zümrütevler ve mutfak sanatları okulu sizi bekliyor.

ZÜMRÜTEVLER
Sanırım ilçenin en kalabalık semti Zümrütevler olmalı çünkü 100 bin ve üzeri insanın yaşadığı bir yerdir. Mahallede 3 sağlık ocağı 5 tanede ilköğretim okulu ile eğitim verilmektedir. Bu denli gelişmiş ve yaşanılası semtimizde sanat ve meslek kursları içinde İsmek Zümrütevler şubesi bulunmaktadır. Branş yönünden diğer şubelere göre biraz yetersiz kalabilir. Ama sorun değil aşağıda yer alan butona tıklayarak branş listesini inceleyin ve aradığınız eğitim yer almıyorsa başka bir İsmek kurs merkezi yada ilçemizde yer alan diğer eğitim kurumlarından yararlanabilirsiniz.

MALTEPE MUTFAK SANATLARI OKULU

Aydınevler Mahallesi, Toplum Sokak, No:2

0216 417 57 90

Maltepe Belediyesi Kursları
Bu ilçede yaşayanların yararlanabileceği bir diğer öğretim kurumu ise Maltepe Belediyesi Kursları olup, ulaşımı oldukça kolay olan (TSKM) Türkan Saylan Kültürü Merkezi binasında yer almaktadır. E5 yani D100 karayolu kenarında yer alan merkezde daha çok sanat eğitimlerine yer verilmektedir. Dans, Tiyatro ve Drama gibi eğitimler düşünürseniz bu merkezden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Maltepe Halk Eğitim Merkezi
Türkiye’nin en eski öğrenim kurumlarından biri olan HEM’de kurs almak isterseniz Maltepe Halk Eğitim Merkezi 1994 yılından beri hizmet vermektedir. Kurulduğu ilk günden beri aynı binada yer alan kurum yaklaşık 100 yıllık tarihi olan bir binada kurs vermektedir. Yaklaşık 100 farklı branşın bulunduğu kurumda 14 yaş ve üzeri herkes eğitim alabilmektedir. İlerleyen zamanlarda daha fazla bilgi ve branş listesine burada yer vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir